לאומית: משחק העונה (האמיתי)

קרית אתא ורעננה נפגשו כבר במסגרת גמר גביע הליגה, והפעם הן נפגשות במסגרת משחק גדול נוסף – משחק העונה של הליגה. עוד במוקד: רחובות תנסה לשים את הצרות בצד כשתתארח בהוד השרון, מכבי חיפה מול נתניה, יבנה מארחת את עפולה ואשקלון וגליל עליון בקרב קצוות גיאוגרפי.


| יניב סהראי

 

גם המחזור הקרוב, בדומה ללא מעט מחזורים עד כה, לא יתקיים במלואו לאחר שבשני המשחקים שהוקדמו (בשל פגרת הנבחרות) גברו הפועל רמת גן/גבעתיים ומכבי קרית מוצקין על הפועל חיפה וכפ"ס בהתאמה. ולמרות כל הבלאגן, ניתן כבר לראות לאן פניה של כל קבוצה מועדות.

רעננה שכבר שכחה מה זה להפסיד משחק בעונה סדירה, המשיכה לשמור על מאזן מושלם אחרי ניצחון מרשים על הפועל ר"ג, קרית אתא התאוששה מהפסד המפתיע במחזור הפתיחה ומאז רשמה 4 ניצחונות רצופים, כאשר האחרון היה מול אשקלון. גליל עליון איבדה קצת גובה בצמרת הגבוהה אחרי שנחלה תבוסה לקרית מוצקין וגם הפועל חיפה רשמה הפסד ראשון לעונה לאליצור יבנה. עפולה שרושמת בשקט בשקט פתיחת עונה לא רעה השלימה ניצחון נאה על הוד"ש ובמשחק המאכזבות גברה מכבי חיפה על מכבי רחובות במשחק ללא הגנות.

משחקי המחזור:

אליצור יבנה – הפועל עפולה (19:00, היכל הספורט ע"ש רלף קליין, יבנה)
אליצור קרית אתא – עירוני רעננה (19:00, רמז, קרית אתא)
מכבי חיפה – אליצור נתניה (19:00, רוממה, חיפה)
מכבי הוד השרון – מכבי רחובות (19:30, עתידים, הוד השרון)
אליצור אשקלון –  גליל עליון (19:30,  היכל ספורט עירוני, אשקלון)

אז מה מצפה לנו השבוע?

המשחק המרכזי של המחזור יפגיש את מחזיקת גביע הליגה וסגניתה כשקרית אתא הלוהטת תארח את עירוני רעננה הלוהטת עוד יותר. זהו גם מפגש בין שתי הקבוצות עם רצף הניצחונות הארוך ביותר – קרית אתא עם 4 ורעננה 5, אחת מהן תעצר השבוע. במשחק מסקרן נוסף ייפגשו מכבי חיפה ואליצור נתניה. שתי הקבוצות עוד לא הצליחו למצוא את היציבות העונה והמנצחת תחבר לראשונה העונה 2 ניצחונות רצופים.

קבוצה לא יציבה נוספת היא הוד השרון שתארח מכבי רחובות החבולה. בהוד"ש שני הזרים ממשיכים להפציץ, אך נראה כי הישראלים עדיין לא הגיעו לעונה, ברחובות, מנגד, שום דבר לא עובד ובקבוצה מקווים שניצחון במגרש הקשה בהוד"ש יוציא אותם לדרך חדשה. ונסיים עם שתי הקבוצות הצפוניות בליגה – גליל עליון, שתתארח אצל אליצור "איתו" אשקלון, שתארח לראשונה העונה בבית אך תאלץ להסתדר ללא כריס מקנייט שביקש להשתחרר. הפועל עפולה, שמסתמנת כקבוצה שיכולה לעשות צרות לכל קבוצה בליגה, תצא למשחק חוץ קשה מאוד ביבנה שעושה קולות של התעוררות אחרי פתיחת עונה מאכזבת.

דברים שכדאי שתדעו:

- בעונה שעברה הליגה הלאומית שלחה שחקן אחד לפגרת הנבחרות (רוברט גלן, שלמעשה נפצע ולא שיחק עם נבחרתו). העונה הליגה הלאומית השתדרגה ושולחת 2 נציגים שישחקו בפגרת הנבחרות – חואן מיגל סוארו (הרפובליקה הדומינקנית), גם מהפועל ר"ג, וחבייאר קרטר (פנמה).

- 0-17, זהו המאזן של רעננה עם ווין לנגסטון בעונה הסדירה, מאז שהצטרף באמצע העונה שעברה. מטורף.

- פעמיים בעונה אנחנו יכולים לאמר זאת, אז נגיד זאת גם עכשיו: גליל עליון, הקבוצה הצפונית בליגה, תדרים עד לאשקלון, הקבוצה הדרומית בליגה. כל זה לא יפריע (אנחנו מניחים) לסיני ניר להגיע עם התוף גם לשם.


טריוויה:

- משנה ביתיות משנה מזל? קרית אתא ועירוני רעננה נפגשו כבר כאמור במסגרת גמר גביע הליגה, אז גברה קרית אתא במטרווסט על המקומיים. הפעם פנינת השרון תהיה זו שתתארח באתא. תשיג נקמה?