לאומית: נועלות הטבלה ראש בראש

עם החוסר ודאות לגבי הקהל במגרשים (שרוב הסיכוי שהמשחקים יתקיימו בלי), המחזור ה-22 צפוי לספק לנו כמה משחקנים מעניינים במיוחד. במוקד יעמוד קרב התחתית בין נועלות הטבלה רמה"ש וחבל מודיעין, עפולה תנסה לחזור לעצמה עם צמד זרים חדש מול קרית אתא, רעננה תנסה להפתיע את חיפה. וגם - ר"גבעתיים מול גליל, יבנה מול מוצקין.


| אלירן כהן

 

משחקי המחזור:

הפועל עפולה - עירוני קרית אתא (19:00, היכל הספורט העירוני, עפולה)
אליצור יבנה - מכבי קרית מוצקין (19:00, רלף קליין, יבנה)
הפועל ר"ג \ גבעתיים - הפועל גליל עליון (19:00, זיסמן, ר"ג)
א.ס. רמה"ש - הפועל חבל מודיעין (19:00, קרית יערים, רמה"ש)
הפועל חיפה - עירוני רעננה (19:00, רוממה, חיפה)
אליצור עירוני נתניה - בני הרצליה (19:30, ישורון, נתניה)
אליצור איתו אשקלון - מכבי הוד"ש (19:30, בן גוריון, אשקלון)

 

בקצרה:

חמישה מחזורים לפלייאוף, וכל המאבקים עדיין פתוחים. ארבע קבוצות עדיין בתמונת המקום הראשון, שש קבוצות אחרות עדיין בתמונת יתרון הביתיות ברבע גמר הפלייאוף (אבל אל תצפו ליותר מידי), וגם בקרב על המקום השמיני, לפחות - תיאורטית, נועלת הטבלה עדיין יכולה להתמודד. אבל קודם היא תצטרך לנצח ב"משחק העונה" שלה את הקבוצה שמעליה. נגיע לזה מייד.

הפועל עפולה, שסוחבת שישה הפסדים רצופים בגינם איבדה את המקום הראשון בטבלה, תארח את קריית אתא, שגם היא לא בדיוק רושמת סיבוב מדהים. קרון דשילדס חזר לבירת העמק במקומו של ליס דאן, והוא יערוך הופעת בכורה לצידו של סטורם וורן, שרשם בכורה אישית טובה נגד רעננה במחזור שעבר. הקבוצה של שרון אברהמי עדיין נמצאת בתמונת המקום הראשון, וצעד חשוב לשם היא תעשה אם תנצח את עפולה בפער של 5 נקודות ומעלה, שימחק את ההפרש מהמשחק הראשון.

הפועל חיפה, שרושמת סיבוב שני יוצא מן הכלל, תקווה שהמחמאות לא יפריעו לה להתרכז בעיקר - ותנסה לעשות עוד צעד בדרך למאבקי הראש-בראש על המקום הראשון בטבלה. במחזורים האחרונים חיפה מציגה דפי סטטיסטיקה מאוזנים ויפים של חמישה - שישה שחקנים בדאבל-פיגרס לערב. זה חשוב. רעננה מגיעה אחרי נצחון יפה על עפולה החבולה מנטלית, ואם תעשה את הבלתי מצופה ותנצח ברוממה - אפשר יהיה לחזור לדבר בקול על מקום בשמינייה הראשונה - עונה חמישית ברציפות.

עם שתי החתמות מעניינות מהימים האחרונים, תגיע גליל עליון לזיסמן ותקווה לצאת לדרך חדשה. הקבוצה של אבישי גורדון שלא ניצחה משחק חוץ כבר קרוב לחודשיים יודעת שזיסמן זה אולי לא המקום האולטימטיבי, אבל עם סקוט סאגס וכרמל בוכמן שהצטרפו לשורותיה השבוע, זה בהחלט הזמן. האורדונים נהנו בשני המשחקים האחרונים מההפקר ומשחרורו של אלונזו קולמן מעפולה, שבינתיים הוביל אותם ל- 2/2 והוסיף ממוצעים של כמעט 30 נקודות ו- 10 ריבאונדים למשחק. בכושר הזה, בר"ג בהחלט יכולים להסתכל לקו הפלייאוף במקום לקום האדום.

אחרי חמישה הפסדים רצופים, הכי הרבה בליגה אחרי עפולה, תנסה מכבי קריית מוצקין לחזור למוטב כשתתארח ביבנה. בקבוצה זוכרים היטב את התצוגה מהסיבוב הראשון ויסתפקו הפעם כמובן בהרבה פחות ממנה. יבנה, מאידך, מגיעה אחרי הפסד במחזור האחרון אבל עם ארבעה נצחונות בית רצופים. ההפסד המתסכל להוד השרון במחזור האחרון, שהקטין את סיכוייה של הקבוצה לכבוש את מקומות 1-2 מלמד, שוב, שבליגה הזאת אי אפשר לבנות תכניות מראש.

בתחתית, תארח רמת השרון את חבל מודיעין ל"משחק של 4 נקודות" ותקווה לעשות זאת בהפרש של 5 נקודות כדי להוריד את העולה החדשה למקום האחרון. כמובן שבסיטואציה המורכבת שנוצרה, זה לא יבטיח הרבה מאשר זריקת עידוד מוראלית, וכשבקופה נשארו עוד עשרה משחקים (חמישה בפלייאוף התחתון) - מול הפערים הקטנים בטבלה הכל יכול לקרות.

נתניה שכבר מזמן עשתה ויברח לקו האדום תנסה להמשיך במומנטום (3 ניצחונות רצופים), ולהתקרב עוד צעד לעבר הבטחת המקום בפלייאוף העליון. בשבועות האחרונים אמרנו לא פעם שמולה ניצבת משוכה קשה, ולמרות זאת היא יצאה עם הניצחון, אבל הפעם מדובר באחת קשה במיוחד - מוליכת הטבלה שלא מתכוונת לאבד את המקום שלה. בסיבוב הקודם זה לא היה רחוק מניצחון נתנייתי, יעשו זאת גם הפעם?

איתו אשקלון ניצחה רק פעמיים בסיבוב השני, והיא כבר מרחק נגיעה מהקו האדום כשבשלושת ההפסדים האחרונים ההתקפה שלה רחוקה מלהרשים. גם הסיבוב השני של הוד"ש היריבה שלה השבוע לא היה מוצלח במיוחד, ונראה שיש לה נטיה להסתבך מול קבוצות התחתית (הפסד לרמה"ש ור"גבעתיים, כמעט הפסד לחבלמו ורעננה).

 

טריוויה:

- בעפולה החליטו להמר חזק, ואת מחיר הכשלון בסיבוב השני שילמו צמד הזרים אלונזו קולמן וליס דאן. במקומם, הנחיתו בעמק שני זרים שעלו ליגה בשנתיים האחרונות: סטורם וורן עם ב"ש, לפני שנתיים, וקרון דשילדס עם חיפה בשנה שעברה. דשילדס, אתם בטח זוכרים, הוביל את עפולה לסיבוב שני נפלא לפני שנתיים והציל אותה מירידה.

- ברוממה יחכה לכם קרב לא ברור אך מעניין בין קבוצת ההתקפה הטובה בליגה, הפועל חיפה, לבין קבוצת ההתקפה החלשה בליגה, עירוני רעננה. והפער? למען האמת, לא וואוו - חיפה קולעת 88.8 נקודות למשחק, רעננה רק 79.7. כבר ראינו גדולים מזה.

- זה אמור היה להיות אחד הביקורים המעניינים בליגה השנה. רוברט גלן, אחד הסקוררים הגדולים שנחתו בליגה בשנים האחרונות, אמור היה לחזור לזיסמן עם קבוצתו החדשה, גליל עליון. הרבה דיברו על הקאמבק של גלן לארץ ועל הביקור הזה, פחות דיברו על גודל הציפיה שהייתה כגודל האכזבה. גלן נפצע במשחקו הראשון העונה, הוחלף, וישוב לזיסמן אולי - בשנה הבאה.