לאומית: ניצחון בכורה לנתניה

אליצור נתניה מתחזקת ומצליחה להשיג ניצחון בכורה העונה. גלבוע מעיינות נחלצת מפיגור דו ספרתי ומנצחת בשיניים את העולה החדשה, וינגייט הפתיעה את ירושלים וסיבכה אותה ואילו גליל, כאוכב וחיפה לא התקשו להשיג ניצחון שישמור אותן בצמרת.


| שי ברק

 

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

"במילים שלי" סיכום המחזור / טור של הכותב

1. כשכולם מסתכלים על הגלבוע, גליל וחיפה ומי תעלה לליגת העל. אנחנו ניתן השבוע מבט לתחתית. ניצחונה של נתניה סיקרן לראות מה קורה שם ושימו לב לנתונים הבאים: שירה בן דוד עם 19 נקודות היתה ממצטיינות המשחק בנתניה. לבן דוד ממוצע השנה של 12 נקודות למשחק. מולה שיחקה ראם נונו שקלעה גם היא 19 נקודות למשחק (15 נק' ממוצע עונתי). הלאה לת"א, שהפסידה לכאוכב, אך לא ניתן להתעלם מהקלעית המובילה, יובל ניצן שמחזיקה בממוצע עונתי של 12.2 נק' בממוצע. מה עוד פספסנו במעלה הטבלה? רוני גולדין עם ממוצע עונתי 17.5 נקודות, אלכס גיטצ'נקו בשורות העולה החדשה עם 10.5 נק' בממוצע וליאור הלוי...בליגה משלה עם 21 נקודות בממוצע.

2. כולן שחקניות בנות 18-20, עתיד הענף, מחזיקות את קבוצתן ומושכות אותה הכי קרוב שאפשר למאבקים צמודים. 4 מהן שחקניות נבחרות ישראל הצעירות. כולן היו יכולות למצוא את עצמן כמעט בכל קבוצה בצמרת ואם יצטרפו לקבוצות הצמרת יהפכו בקלות לשוברות שוויון במאבקים על התואר. בזמן שכולם מדברים על: טלי בן ישי, הדר גוטין, רבקה רוס ובר סלע, צריך לדבר עליהן... עתיד הענף, שאף אחד לא מכיר.

3. מי אשם? מי שמתעקש להשאיר את "הכרטיס הכפול" במתכונתו הנוכחית בכדורסל הנשים! 

יש הרבה יתרונות לכרטיס הכפול, אבל כשמשתמשים בו כדי לא למנוע "בריחת שחקניות" מליגת העל - עושים רק נזק. במקור נועד ה"כרטיס" להשביח שחקנים/שחקניות לליגה הראשונה. שימו לב לנתון הבא: בחמש הקבוצות שמובילות את הליגה אין אף שחקנית בכרטיס כפול! לעומת זאת בכל קבוצות החלק התחתון של הטבלה משחקות שחקניות בכרטיס כפול. מדובר בשחקניות מוכשרות, שחקניות נבחרת, שמובסות כמעט מדי שבוע. למי זה טוב? וינגייט ניסו להפוך עצמן לקבוצת צמרת ע"י צירופה של ליאור גרזון, שחקנית שמשחקת בממוצע 28 דקות בליגת העל. היא צריכה כרטיס כפול????

קבוצות ליגת העל לא מוכנות לשחרר שחקניות לאימונים בלאומית, אז קבוצות תחרותיות מוותרות על שירותיהן של השחקניות והשחקניות? שירה בן דוד שותפה עד כה במשחק אחד (9 דק'), ראם נונו עוד לא דרכה על הפרקט בליגה הראשונה, יובל ניצן שנה שלישית בליגה 5 דק בממוצע עונתי, רוני גולדין שיחקה 40 שניות מתחילת העונה וליאור הלוי רק 2 דקות וחצי בממוצע למשחק.

4. שחקניות שהיו יכולות וצריכות להוביל את הענף מתייבשות על הספסל בליגת העל וסובלות בקבוצות תחתית בלאומית. מדי שבוע מוכיחות שהן בכושר מצוין ומדי שבוע זה לא בא לידי ביטוי בליגה שבה "חילופי דורות" זו סיסמה כדי למכור כרטיסים (שמחולקים בחינם). במקום להגביר את המקצוענות של הלאומית ולעודד אותן להוביל קבוצה לליגת העל או להשתלב בליגת העל בקבוצה שתיתן להן דקות משחק (ולא חסרות כאלה), נוצרה הסיטואציה שהן מחזיקות בממוצע דו-ספרתי רק שאף אחד לא רואה.

 

אז מכאן הן יעברו למכללות, ואז אותם אנשים שהביאו את הכרטיס הכפול, יצעקו גוועאלד - למה מכללות? 

למה? נו באמת...

 

מכבי תל כביר 70 - אליצור נתניה 82

שתי הקבוצות שמחפשות ניצחון בכורה העונה נפגשו למשחק "ראש בראש" במסגרת המחזור השישי. המשחק הוקדם ליום ראשון ופתח את מחזור המשחקים. בעוד בתל כביר ממשיכות לחפש חיזוק לאחר עזיבתן של חנה הללי, יאנה שפירו ולירון שיפטר ונאלצו להגיע עם סגל קצר, בנתניה ערכה דבי בלייברג הופעת בכורה מחודשת. בלייברג שהעלתה את נתניה ליגה, עזבה בתחילת העונה ליבנה – אך כעת חזרה לעזור למועדון בו גדלה במאבקי ההישרדות.

עם לא דיי בסגל החסר, בתל כביר נאלצו להסתדר ללא שבתיאלה פרנקלין ש-4 דקות מפתיחת המשחק נפצעה ולא חזרה עוד לשחק וללא שחקנית הפנים אלי תיאודור החולה. נתניה פתחו טוב יותר את המשחק ועלו ליתרון קטן בפתיחה עד 14:8 כעבור שש דקות במשחק. נתניה ניסתה לשחק על יתרון הגובה ודחפה את הכדור לשירה בן דוד ועדן אהובים שקלעו 8 נקודות מתוך ה-12 של נתניה. בתל כביר הגיבו עם 5 נקודות של יפית כהן ובשלשה של שני חכים סגרו את הפיגור לשוויון 16. בנתניה קראו לפסק זמן ומשם ועד המחצית היתה זו דפנה מלר שהשתלטה על המשחק וברבע אישי מצוין ו-14 נקודות אישיות קבעה 24:18, דקה וחצי לסוף הרבע. אחרי שראם נונו קבעה 24:20. הקבוצות החליפו ביניהן החטאות מחוץ לקשת והתוצאה לא השתנתה עם תום הרבע הראשון.

בלשון המעטה המשחק לא התעלה לרמה גבוהה. הרבה מלחמה, אגרסיביות ורצון לנצח היו שם במקום איכויות של כדורסל מקצועני. הרבה החטאות ורק נקודה של אלבג בכתום ומבצע אישי של יפית כהן אצל המארחות קבעו 25:22 אחרי שתי דקות. אז הילה מימון עם 4 נקודות רצופות החזירה את ההפרש ל-7, לפני שראם נונו מחוץ לקשת קיזזה עד 29:27. דפנה מלר הגיבה בשלשה, נונו ענתה בשלשה שניה ברציפות וכששני חכים השלימה חמש נקודות רצופות, כולל סל ועבירה המשחק התאזן, שוויון 35, שלוש דקות להפסקה.

למרות הסגל הקצר, המארחות נתנו הכל וחצי דקה אחרי השוויון גם עלו ליתרון מנקודות של ענת בוחניק. נתניה בדקות לא טובות הצליחה לייצר עצירה ובמהלך האחרון של המחצית – חטיפה של דפנה מלר ומתפרצת שלה הסתיימו בנקודות ובמחצית 40:39 לנתניה.

תל כביר לא עלתה למחצית השניה ובשלוש הדקות הראשונות השלימה נתניה ריצת 12-4. דקות מצוינות של דבי בלייברג שניהלה את ההתקפה וגם הוסיפה 6 נקודות וביחד עם שירה בן דוד הקפיצו את היתרון עד 52:43. בתל כביר עוד הצליחו לייצר קאמבק אחרון עם ראם נונו ושני חכים עד 56:52, אבל בנתניה רצו, ודחפו פנים פעם לבן דוד ופעם לאהובים עד סוף הרבע 62:54 לאורחות.

ארבע נקודות של אלבג בתחילת הרבע המכריע כבר העלו את ההפרש לדו ספרתי. כהן עוד קלעה שלשה לזכות תל כביר, אבל האוויר נגמר אצל המארחות שלא היו להן חילופים וגם בעיית עבירות הקשתה על ההגנה ובנתניה הכריעו את המשחק  כשש דקות לסיום יתרונן צמח עד 72:55 ולתל כביר לא היו הכלים לחזור.

בסיום הכתומות חגגו ניצחון ראשון ושחררו אנחת רווחה.

קלעו למכבי תל כביר: ראם נונו 19, יפית כהן 16, שני חכים וענת בוחניק 12 כ"א, מזל קאב 11.
קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר ושירה בן דוד 19 כ"א, דבי בלייברג, הילה מימון ולירון אלבג 11 כ"א, עדן אהובים 6, עדן גיוסי ויעל ביטן 2 כ"א.

 

אליצור יבנה 57 - הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 61

לפעמים צריך גם מזל (של אלופים?), וזה מה שהיה לגלבוע ביבנה. העולה החדשה הגיעה בהרכב חסר ובמשך 35 דקות היתה עדיפה על מוליכת הטבלה, הובילה ביתרון משתנה ששיאו גם חצה את ההפרש הדו ספרתי, אבל הסגל הקצר, הפציעה של טל ברזל בתחילת הרבע השני ובסיום הזריקות החשובות שנכנסו הובילו לניצחון "בשיניים" של הגלבוע.

ביבנה עדיין מסתגלות לליגה הלאומית וגילו שהחיים לא תמיד פשוטים. אחרי ששיחררו את דבי בלייברג (שעברה לנתניה) הבינו שגם אלכס גיטצ'נקו החולה לא תעמוד לרשותן ובסגל קצר הופיעו למשחק, מוכנות טקטית ונחושות. תוך שלוש דקות וחצי עלו יבנה ליתרון 9:1 מהיר ומשם ליתרון 13:4. ההגנה של הגלבוע המשיכה להיות רעה ושלשה של לי קפיטולניק סגרה רבע ראשון ביתרון מדהים ליבנה, 23:10, כשבצד ההגנתי טל ברזל שמרה היטב על ענבר לברון.

כשהן התחילו להרגיש את הסנסציה באוויר, חלפו 12 שניות ברבע השני וטל ברזל נפצעה בברכה ולא חזרה עוד לשחק. עד שיבנה התאפסו ועיכלו את הבשורה, בגלבוע ניסו לחזור ועם 6 נקודות אישיות של הדר גוטין ו-5 של קרן בויס הצליחו בגלבוע לסגור את ההפרש 32:27 בהפסקה. ביבנה שחר עמית ובת אל לזמי היו אלה שהוציאו לפועל ושמרו על היתרון.

למרות המומנטום האורח שנוצר לקראת ההפסקה, עם פתיחת המחצית השניה שוב היו אלה יבנה שעלו ושיחקו היטב בדרך ליתרון דו ספרתי, כענבר אנוליק קבעה 42:30, שתי דקות וחצי ברבע השלישי. אז החל להיגמר ליבנה האוויר, בגלבוע התחילו לשמור וייצרו ריצת 14-4 שסגרה את הרבע השלישי בתוצאה 46:44, בלבד, ליבנה.

שוב יבנה היו הראשונות לפתוח טוב יותר את הרבע כשאנוליק העלתה את קבוצתה ליתרון 50:44. בן ישי השתחררה לסל חשוב ואחרי גם ענבר לברון, הצליחה להשתחרר מהשמירה ההדוקה וקלעה שלשת קלאץ' למינוס נקודה.

המהפך הגיע שלוש דקות וחצי לסוף כששלשה של יעל טויטו קבע יתרון ראשון לגלבוע. שבת כהן הגדילה את היתרון ל-4, אבל יבנה הצליחה עוד לחזור לשווין פחות מדקה וחצי לסיום. בן ישי בסל ועבירה קבעה 57:54, לזמי עוד קלעה שלשה גדולה לשווין 57, אבל משם ועד לסיום, בעוד בגלבוע דייקו מהקו, יבנה התקשו להגיע לזריקה ובן ישי מהעונשין קבעה את תוצאת המשחק.

קלעו לאליצור יבנה: בת אל לזמי 16, לי קפיטולניק 10, שחר עמית 9, נופר לוי ורג'י גליידה 8 כ"א, ענבר אנוליק 4, טל ברזל 2.
קלעו להפועל גלבוע מעיינות: יעל טויטו 14, טלי בן ישי 13, הדר גוטין 11, קרן בויס 8, ענבר לברון 6, נועה שבת כהן 5, ג'ני טודורוב 4.

 

 

אקדמיית וינגייט 70 - אס"א ירושלים 64

אקדמית וינגייט ממשיכה להפתיע ולנצח בביתה יריבות עדיפות עליה ואחרי שהדהימה את כפר סבא עשתה זאת גם לירושלים שהיו מי שסימנו אותה כאחת המועמדות לזכות באליפות. וינגייט עם סגל קצר ובעיקרו רוטציה של 7 שחקניות, הצליחו להגיע למשחק בכושר גופני אופטימלי ולהקשות על ירושלים. על אף כל זה ירושלים עדיין קבוצה מצוינת והראתה זאת בשלושה רבעים, בסיומם הוליכה 56:46,  אך ברבע האחרון נתקעה על 2 סלי שדה מול וינגייט שרצה ובהובלת רומי לוי (10 נקודות ברבע המכריע) השלימו ריצת 24-8 כל הדרך לניצחון הגדול והמפתיע.

הרבע הראשון היה צמוד ומול רומי לוי, 4 נקודות של עדי אלטמן ומשחק טוב של שני ברמן, הופיעו בעיקר מורן שטרית עם 9 נקודות, ברבע חלש שהסתיים ביתרון 14:12 לאקדמיה. המהפך הגיע ברבע השני כשירושלים ייצרה 26 נקודות, הדר רפאל פתחה את הרבע בשלשה, נטע רפאל הוסיפה 2 שלשות מששלה וביחד עם מורן שטרית ונקודות חשובות של גילי ליאור ירדה ירושלים ביתרון 38:33 להפסקה.

שתי שלשות רצופות של רומי לוי לא הספיקה ברבע השלישי מול יכולת גבוהה של הדר רפאל (7 נקודות ברבע) ועדן פורת שבכל המחצית הראשונה קלעה 3 נקודות בלבד, הוסיפה ברבע השלישי 4 נקודות שהיו האחרונות שלה במשחק, עד לסיומו. כאמור אחרי 7 רצופות של הדר רפאל ירדו ירושלים ביתרון 56:46, אך שכחו לחזור לרבע המכריע. בוינגייט שינו הגנה, הראו נחישות שהחלה עם 5 נקודות של שירה חג'ג' והמשיכו עם שלשה של מאי נשר לפני 8 נקודות האחרונות של רומי לוי שקבעו את הניצחון בצד המארח והשאירו את האורחות המומות.

קלעו לאקדמית וינגייט: רומי לוי 23, מאי נשר 12, שירה חג'ג' 11, עדי אלטמן 10, ניצן עמר 5, שני ברמן 4.
קלעו לאס"א ירושלים: מורן שטרית 19, הדר רפאל 16, נטע רפאל 10, גילי ליאור 8, עדן פורת 7, יולי גרוסמן 4.

 

הפועל גליל עליון 75 - הפועל כפר סבא 59

בעונה שעברה היה זה משחק צמרת. שתי הקבוצות שנאבקו ברביעייה הראשונה סיפקו משחקים תחרותיים. העונה, ככל שהיא מתקדמת גליל עליון עושה את דרכה לצמרת והיא כבר במקום השלישי ואילו כפ"ס מתקשה להתרומם ואחרי כל ניצחון בית מגיע הפסד חוץ והיא כבר סופרת הפסד רביעי מפתיחת העונה. אם לא די במצבה הקשה גם כך, בכפ"ס הופיעו למשחק ללא חן הולצר וללא הרכזת כשממול מחכה רבקה רוס, זו משימה כמעט בלתי אפשרית.

האורחות עוד היוו יריבה שקולה ברבע הראשון. שתי שלשות של שרון רשף ו-7 נקודות של רוני גולדין ברבע הראשון, ענו לשלשה של רוס ולמשחק הפנים של אסולין ושני לוי שקלעו לסירוגין 10 נקודות ברבע הראשון כך שבסך הכל 17:15 לגליל אחרי רבע אחד. בגליל ניסו לנצל את הספסל הרחב ולפושניאנסקי וקלמר שעלו ברבע השני תפקדו היטב ועזרו למקומיות להגדיל את הפער. דרור מייברג שגדלה בגליל עלתה לראשונה על הלוח לקראת סוף המחצית עם חמש נקודות לזכות הירוקות ושמרה על פיגור חד ספרתי בהפסקה 37:28.

אם בכפ"ס חשבו שאולי אפשר לנסות ולהפתיע עוד במשחק, הגיע הרבע השלישי ואיתו ההכרעה. בגליל לחצו על הדוושה ורצו 30-11. אמה רוזנסטון צלפה פעמים מבחוץ, שלשות קלעו גם רוס וגונדרי וקרן נחמה שהובילה את הגליל ברבע הזה תרמה 9 נקודות אישיות ובכפ"ס למעט מייברג ויערי לא היתה מי שתעשה נקודות וכשהרבע השלישי הסתיים והתוצאה היתה 67:39, לא היה ספק בדבר זהות המנצחת. כך שהרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד ובסיום הגליל ממשיכה את דרכה למעלה ולכפ"ס ממשיכים חיים לא פשוטים כשבשבוע הבא תפגוש את חיפה.

קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 15, קרן נחמה, שני לוי ואמה רוזנסטון 11 כ"א, גל קלמר ומיתר אסולין 9 כ"א, נוי לפושניאנסקי 6, דניאל גונדרי 3.
קלעו להפועל כפר סבא: רוני גולדין 15, דרור מייברג 14, ענבל יערי 11, נטלי לוי 10, שרון רשף 6, מאיה משה 2, ענבל גבע 1.

 

מכבי חיפה 105 - הפועל באר טוביה 51

בשבוע שעבר באר טוביה נאלצו להיעזר ב-43 נקודות של ליאור הלוי ובהארכה כדי להימנע מהפסד לאחרונה בטבלה. הפעם, נגד הקבוצה שבמקום השני בליגה, חסרונן של ירדן עיבל ואוריאן אמסלם היה מורגש עוד יותר ומכבי חיפה שחזרו הביתה אחרי ההפסד בגליל, לא עשו הנחות ליריבה. רבע ראשון מוחץ שהסתיים 37-13 לזכות הירוקות סימן את הכיוון אליו הלך המשחק ועד ההפסקה למעשה הוכרע המשחק, כשחיפה הוליכה 60:23.

6 נקודות של חג'ג' ועוד 4 של אלון פתחו את המשחק היטב לירוקות. אחריהן באו שתי שלשות רצופות של עמית גור ועוד שלוש שלשות של ספיר תירוש, וכשגם אבני מיטלמן מצליחה להרשים מול היריבה, ההצגה הירוקה היתה מושלמת. בבאר טוביה התקשו לשחזר את היכולת מול הסגל העמוק והאיכותי שמולן והצליחו לייצר רק 4 סלי שדה ברבע כשבר אביטל עם 5 נקודות היתה המוציאה לפועל המרכזית. עמית גור המשיכה להיות מצוינת גם ברבע השני עם שתי שלשות נוספות ובסך הכל 10 נקודות ברבע. חג'ג', אלון ומיטלמן המשיכו להיות אלה שעוזרות לה מול סל ועבירה של וייסבורט ושלשה של מעיין הר ציון.

המחצית השניה למעשה כבר היתה לפרוטוקול. אלון קלעה שלשה, גור ותירוש הוסיפו עוד משלהן ואת הרבע חתמה אלה יערי עם 6 נקודות רצופות ומולן 10 נקודות של הלוי ו-וייסבורט יחד לא הספיקו. 13 נקודות של ליאור הלוי ועוד 7 של בר אביטל לא הספיקו במחצית השניה לבאר טוביה שנכנעה בהפרש גדול לחיפה ותנסה למצוא את האיזון בסגל בהקדם האפשרי לפני שהעונה בורחת.

קלעו למכבי חיפה: עמית גור 22, שי אלון 18, אלה יערי 14, דניאל חג'ג' וספיר תירוש 12 כ"א, אבני מיטלמן 10, שיר רביב 6, רוני צביאלי 5, נור כיוף 4, ניר בהיר 2.
קלעו להפועל באר טוביה: ליאור הלוי 20, בר אביטל 12, חן וייסבורט 8, מעיין הר ציון, סול קרמר ושיר קרמר 4 כ"א.

 

הפועל נהריה 68 - א.ס. רמת השרון 78

רמת השרון יוצאת לדרך חדשה? אחרי 3 הפסדים רצופים (אחד בגביע ושניים בליגה) הגיעה רמה"ש למשחק חוץ קשה בנהריה וחזרה ממנו עם הנקודות. נהריה שאמנם פתחה את העונה בארבעה הפסדים (כולם בחוץ) ידעה שלפחות בבית בלתי מנוצחת, אך בתום מחצית אחת צמודה יחסית, ברחו האורחות לניצחון בחצי השני.

האורחות קיבלו, סוף-סוף, רבע אחד בו גם חופית וקסלר וגם הילה הניג היו בשיאן וכשביחד קלעו 13 נקודות, לרמה"ש היה קל לברוח ליתרון משמעותי בסוף הרבע. אליהן הצטרפו 6 נקודות של סהר דגן ובסך הכל 21:14 לאורחות כשבנהריה הדר לוי, מרינה שפיצנדל ואלה פינצי (6 נק') חלקו ביניהן את כל 14 הנקודות של הקבוצה. עם סל ועבירה של חן ביסמוט ושלשה של הדר לוי עוד נשארה נהריה קרובה לאורחת, אבל 3 שלשות של חופית וקסלר (18 נקודות בחצי הראשון!) ועוד שלשה של לורן בניטה שמרו על יתרון האורחות 38:30 בהפסקה.

המשחק למעשה הוכרע ברבע השלישי. נהריה פשוט לא הצליחו לבצע עצירות מול שחקניות רמה"ש ששוב קלעו 20 נקודות ברבע, בהובלת הניג ובדקות טובות של רוני קלינגר הצעירה ועם הגנה טובה עצרו את הדר לוי ללא נקודות ובסך הכל 20-12, שקבעו 58:42בסוף הרבע השלישי.

לוי שנסגרה היטב ברבע השלישי, התפוצצה באחרון. 5 שלשות(!!) קלעה ברבע המכריע ובסך הכל 17 נקודות. נופר פקין הצטרפה אליה ותרמה נקודות משלה, אבל בנהריה פשוט לא עשו הגנה ולמרות שקלעו 26 נקודות, שוב ספגו 20 (8 של דגן, 6 הניג) וכשלא מורידים את הסקור של היריבה בלתי אפשרי למחוק את ההפרש ובסיום רמה"ש עם הניצחון.

קלעו להפועל נהריה: הדר לוי 24, אלה פינצי 12, מרינה שפיצנדל 10, נופר פקין 6, חן ביסמוט, לוטן עוזיאל ורוני מנצ'ל 4 כ"א, מרינה מלצב ו-ילנה איזנשטט 2 כ"א.
קלעו לא.ס רמה"ש: חופית וקסלר 20, הילה הניג 19, סהר דגן 18, לורן בניטה 9, רוני קלינגר ומיטל לוי 4 כ"א, אופק איפרגן ודניאל קריינין 2 כ"א.

 

הפועל כאוכב 77 - אליצור תל אביב 41

הפועל כאוכב ממשיכות לתפקד היטב ועשו את שלהן גם נגד נועלת הטבלה אליצור תל אביב. למרות שהבדלי הכוחות היו ברורים עוד טרם המשחק, בכאוכב לא רצו להיקלע למעידה מיותרת, התכוננו היטב והכריעו את המשחק מהר. 6 נקודות של עלית כהן ו-7 של בר סלע הובילו את המקומיות ליתרון 17:5 אחרי הרבע הראשון כשאליצור ת"א נתקעה על סל שדה בודד בכל הרבע. יובל ניצן שקלעה את הסל הראשון המשיכה להיות היחידה במחצית שקולעת מהשדה עבור קבוצתה ועם שתי שלשות הכפילה את הכמות ביחס לרבע הראשון. במקביל, בכאוכב, הגיבו בשלשות משלהן אחת של סירין מוחמד ושתיים של עלית כהן וביחד עם יכולת טובה של אסיל עודה קבעו 36:13 בהפסקה.

כאוכב הרגישו שהניצחון מובטח וויתרו על הגנה ברבע השלישי, כך שרבע התקפי במיוחד הסתיים 26-20 למקומיות. 7 נקודות של טלין אלבה ו-6 של ענבל מיכל היו הנקודות שהוציאו את ת"א מהבור, אבל ההפרש רק צמח כשמנגד היא סלאח (5 נק') וסירין מוחמד (6 נק') עזרו להגדיל את ההפרש עד 62:33 והרבע האחרון היה לפרוטוקול. כאוכב שומרת על מקומה בצמרת.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 21, עלית כהן 17, סירין מוחמד 15, אסיל עודה 11, היא סלאח 7, ליאן עודה 4, דאליה חטיב 2.
קלעו לאליצור ת"א: יובל ניצן 15, טלין אלבה 7, ענבל מיכל 6, עדן מצארווה, שני זר אביב וסבינה מרדנוב 3 כ"א, יעל שטיינברג ורינת בן יעקב 2 כ"א.