לאומית נשים: בניה מעניינת ברעננה

היורדת מליגת העל התחילה לעבוד על הסגל לעונה הבאה עם מספר החתמות "נוצצות". הקבוצה מהשרון צרפה את טל יעקב, השחקנית המצטיינת של העונה החולפת, מורן שטרית, ליקפיטולניק ובר סלע, לה רקורד עשיר בליגת העל ועבר בנבחרת ישראל. לירון שרף ימשיך על הקווים.


| safsal

 

לא רוצה להישאר כאן יותר מדי. לפני כחודשיים מכבי רעננה נשרה לליגה הלאומית, ונראה שהיא מכוונת לחזור הכי מהר שאפשר לליגה הבכירה. לצד השארתו של המאמן לירון שרף על הקווים לעונה נוספת, בקבוצה התחילו לעבוד מוקדם והספיקו לבצע מספר החתמות משמעותיות לסגל הקבוצה.

נתחיל מטל יעקב (25, 1.73), אולי השם הכי חם בליגה הלאומית כרגע. יעקב סיימה את העונה החולפת כמלכת הסלים של מחוז דרום, נבחרה לשחקנית המצטיינת והובילה את כפ"ס לגמר הפלייאוף והיתה כפסע מזכיה באליפות עם השרוניות. ובנוסף לזה, לפני כשבוע גם העפילה עם נבחרת ה-3*3 של ישראל לאליפות אירופה. יעקב גדלה במחלקת הנערות של הפועל ראשל"צ, ויהיה מעניין לראות אותה במדים של רעננה, שהייתה היריבה הישירה של ראשל"צ לתארים בגילאי הנערות בשנים האחרונות.

ומשחקנית העונה, לאחת משחקניות חמישיית העשור של הליגה. מורן שטרית (32, 1.76) מצטרפת לרעננה אחרי ששיחקה בשנתיים האחרונות באליצור יבנה. פרט לבחירה לחמישיית העשור, שטרית נבחרה גם פעמיים לשחקנית לחמישיית העונה בליגה (עונות 13/14 ו-15/16), ופעם אחת לשחקנית העונה (ב-14/15 במדי אליצור ת"א). ב-5 השנים הופיעה לא פחות מ-3 פעמים בפיינל פור של הליגה, עם כי לא הצליחה להעפיל לגמר.

 

שחקנית נוספת שמצטרפת היא לי קפיטולניק (27, 1.61), ששיחק העונה ברמה"ש. קפיטולניק קלעה העונה כ-8.6 נקודות בממוצע למשחק, ובעבר שיחקה גם ביבנה, תל כביר, בני יהודה, רמת חן והבקעה. אחרונה חביבה היא בר סלע (29, 1.83) שחוזרת לשחק אחרי שנה של הפסקה. סלע שיחקה 3 עונות ברציפות בהפועל כאוכב, והייתה אמורה להיות בקבוצה גם בעונה החולפת אבל בחרה לא לשחק מסיבות אישיות. סלע שיחקה שנים רבות בליגת העל בחולון, רמת השרון, ראשל"צ ואשדוד, עם האחרונה גם זכתה באליפות ב-13/14. כמו כן שיחקה בנבחרת ישראל.

פרט לכך שמדובר בשחקניות טובות כל אחת בפנים עצמה, החיבור בין השחקניות מיוחד וצפוי לעבוד טוב וראינו זאת בעבר. יעקב ושטרית שיחקו ביחד בעונת 18/19 באס"א ירושלים והעפילו לחצי גמר הפלייאוף. סלע ויעקב שיתפו פעולה יחד בליגת העל בהפועל ראשון לציון ולאחר מכן עברו לרמת השרון. סלע ושטרית גדלו יחד במחלקה הצעירה של אליצור חולון ושיחקו בנערות א' בשנים 2007 - 2010. באותן שנים חולון האגודה שלטה בליגת הנערות וזכתה ב-5 אליפויות רצופות. 

אגב אם הרביעיה הזאת לא מספיקה - מי שקרובה להצטרף גם כן לסגל היא ניקול מיכאילץ (21, 1.72) ששיחקה העונה באס"א ירושלים.