לאומית נשים: מחזור דרמטי

בצמרת הליגה נותרו 3 קבוצות ללא הפסדים (הפועל כפ"ס, מכבי רעננה והפועל מג'דל כרום) גם אחרי המחזור השישי הדרמטי. גליל עליון מאבדת גובה עם הפסד בייתי לכפ"ס (אחרי ההפסד למג'דל כרום), ובשבוע הבא מחכה לה נסיעה לרעננה החזקה שניצחה את עמק יזרעאל בחוץ.


| שי ברק


הפועל כפ"ס מראה שיש הבדל בין משחקי הבית והחוץ של הקבוצה. אחרי הניצחון הע-נ-ק בשבוע שעבר על העמק, הן שוב התקשו במשחק חוץ. לפני שבועיים פיגרו במחצית נגד רמה"ש לפני המהפך ברבע השלישי, והפעם פיגרו בדו ספרתי (52:41) בתחילת הרבע האחרון, אך הצליחו עם 25 נקודות להפוך ולנצח את המשחק (עם 10 נקודות רצופות של תירוש ושלשות של פרפרה וקונטס). בגליל העליון כבר סופרות הפסד שני צמוד במאבקי הצמרת ומרווח הטעויות מצטמצם להן.

מכבי רעננה שתיפגוש בשבוע הבא את הגליל העליון חזרו עם ניצחון מעמק יזרעאל אך שוב היה זה ניצחון קשה. הקבוצה התקשתה לברוח והובילה ברוב שלבי המשחק בהפרש חד ספרתי שברירי, כשברבע השלישי חטפו 3 שלשות ואיבדו את היתרון למינימלי בלבד (56:54 לקראת הרבע האחרון). אך שוב דרך ההגנה הכריעו את המשחק. רק 8 נקודות לעמק ו-0 לנעמה הלוי (27 נקודות קלעה ב-30 דקות) ומצד שני סלים חשובים של ניקול מיכאילץ, טל יעקב וליאל אריאל הובילו לניצחון החשוב.

אס"א ירושלים פגשה את אחת הקבוצות הביתיות המסוכנות בליגה, עירוני נתניה שהובילה בהרבה משלבי המשחק, החל מהפתיחה. אך ירושלים, שלא כמו נגד בני יהודה, ידעה הפעם לנצח את המשחק הצמוד. טליה פרידמן במשחק נהדר ועם 19 נקודות (שיא קריירה חדש) הובילה יחד עם עדן פורת את התקפת ירושלים (10 נקודות של פרידמן ברבע המכריע) ונתניה קיבלו את הדר כהן בעוד משחק שיא וגם את לינוי ביטון במשחק נהדר, אך חסרונה של מעיין זיידל הפצועה היה קריטי בדקות ההכרעה.

אליצור יבנה שמרה על הבית מול באר טוביה. אחרי 12-2 בפתיחה, באר טוביה חזרה למשחק עד 32:30 עם סל על הבאזר במחצית, אבל ברבע השלישי אחרי דקות ארוכות שההפרש נע סביב 4-6 הפרש, עד שתמר קופילביץ נפצעה, הצבע של באר טוביה נפתח ושחר עמית עם 11 נקודות בדקות ההכרעה היתה בלתי ניתנת לעצירה. בבאר טוביה משחק מצוין לראם נונו לא הספיק.

עוד במשחקי המחזור: מג'דל כרום הצליחו להתמודד בקושי עם ההגנה והלחץ של הגלבוע, אך ברבע השלישי עם מוחמד, כנעאן וחמדאן ברחו ליתרון דו ספרתי והכריעו את המשחק. כאוכב המשיכה להראות יכולת טובה בבית אבל בוינגייט נראה שהדברים מתחילים להתחבר ויכולת שיא של גל רביב ושיראל נחום הבטיחו את הניצחון יחד עם נקודות חשובות ברבע המכריע של סמרו ובסטקאר. רמה"ש לא התקשתה נגד החמישייה של אליצור נתניה.