לאומית נשים: נתניה מתאוששת

נתניה הדהימה את יבנה והן כבר עם ניצחון שני רצוף. הליגה ממשיכה להיות צמודה כשבין המקום השלישי לשמיני הבדל של משחק אחד. גליל עליון, רעננה ובני יהודה התקרבו מחדש למקום הרביעי, רמה"ש ויבנה עם הפסד נוסף עזרו להן להתקרב.


| שי ברק

אליצור נתניה 48 - אליצור יבנה 42 (במחצית: 24 : 23)

ניצחון גדול של נתניה ושני ברציפות. נתניה שכמעט בכל משחקיה העונה היתה שקולה ואף הוליכה בשלבים רבים של המשחק אותו הפסידה בסופו של דבר, הצליחה לשמור הפעם על היתרון כל הדרך לניצחון הגדול . אחרי הרבה משחקים בהם הקבוצה היתה תלויה בשלשות של מנצ'ל הפעם קיבלה הקבוצה את עדן מצראווה בכושר שיא ועם הגנה נהדרת על הגארדיות היריבות שהתקשו לייצר נקודות. עלית כהן חזרה למספרים דו ספרתיים וכשעמית כהן ורוני מנצל חלק מהשיטה אז הכל דופק בנתניה ופתאום היא נראית כקבוצה ששייכת הרבה יותר גבוה מהמקום בו נמצאת. יבנה, שלפני משחק הגביע נגד ירושלים, נתנה למורן שטרית לנוח והסתבכה. נתניה פתח עם שלשות של שקד, מימון ומנצ'ל ברבע הראשון שהסתיים ביתרון 17:13. עם שלשה של אופק טלקר ו-4 נקודות של מדרי הצליחה יבנה לחזור ולהקטין את ההפרש ברבע השני, אך עמית כהן ושלשה חשובה של עדן מצארווה השאירו את נתניה ביתרון גם בהפסקה. 24:23. ברבע השלישי, שגם הוא היה בסקור נמוך במיוחד, הצליחה נתניה להגדיל שוב את ההפרש. 7 נקודות של עלית כהן ברבע מצוין שלה, הגדיל את יתרונן של המקומיות 37:31. עד כאן, הכל צפוי, כשבאופן מסורתי נתניה תגיע לרבע האחרון ביתרון ותפסיד. אך הפעם ההגנה עבדה היטב. מול 5 נקודות של טלקר ומימון, הצליחה עלית כהן עם שלשה נוספת ועמית כהן עם סל ועבירה לשמור על יתרון קטן, גם כשיבנה חזרה למינוס 2. ושלשה של רוני מנצ'ל היתה זו שחתמה את המשחק וקטעה את נסיונות המהפך של יבנה. נתניה יוצאת לדרך חדשה?

קלעו לאליצור נתניה: עמית כהן 13, עלית כהן 10, רוני מנצ'ל 8, עדן מצארווה 7, הילה מימון ודניאל שקד 4 כ"א, עדן אהובים 2.
קלעו לאליצור יבנה: הדר רפאל 12, אופק טלקר 8, ולדה אברמוב 6, חנה הללי ומאיה מדרי 5 כ"א, לי קפיטולניק, שחר עמית ויעל שטיינברג 2 כ"א.

 

הפועל כפר סבא 38 - הפועל קרן גלבוע 64 (במחצית 17 : 23)

פעמיים השבוע תתארח גלבוע בכפר סבא. אחרי משחק הליגה תגיע הגלבוע לכפ"ס למשחק על העפלה לחצי גמר גביע האיגוד. בשני המשחקים היתה כפ"ס קרובה רבע וחצי ובסיומם ניצחה הגלבוע בהפרש דו ספרתי ודיי בקלות. משחק הליגה, כפי שהתוצאה מראה היה בשליטה של האורחות. גלבוע פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון קטן 13:5 ברבע בו שתי הקבוצות קלעו באחוזים בינוניים ומטה. ברבע השני התרחקה גלבוע מכפ"ס לכיוון הפרש דו ספרתי , עד שמייברג ואורן הורידו זמנית את ההפרש עד 22:17 רק שבשלב הזה הורחקה אלואיזה כץ בעבירה ב"ס שניה וכפר סבא נותרה ללא שחקניות פנים. המחצית הסתיימה 23:17, אבל עם פתיחת המחצית השניה הוכרע המשחק. שלשות של לברון ורוס ונקודות של בן ישי הקפיצו את הגלבוע עד 30:19, תוך שלוש דקות. רוס ובן ישי המשיכו לגדיל את ההפרש עד 40:24, ברבע שלישי שהסתיים ביתרון 43:30 של הגלבוע. עוד שלשה של לברון באמצע הרבע האחרון קבע 20 הפרש (54:34) ומשם ההפרש רק המשיך וצמח עד הסיום.

קלעו להפועל כפר סבא: אורטל אורן 11, דרור מייברג ורוני גולדין 7 כ"א, שלי שפית 6, ענבל יערי 4, אלואיזה כץ 3.
קלעו להפועל גלבוע: קרן נחמה 19, ענבר לברון 13, טלי בן ישי 10, רבקה רוס 9, עדי פירסטנברג 6, נעה שמעוני 3, ג'ני טודרוב וגילי ארמה 2 כ"א.

 

א.ס. רמת השרון גל 50 - הפועל גליל עליון 65 (במחצית: 18 : 35)

עם ניצחון שני ברציפות והחמישי העונה בגליל עליון התאוששו מפתיחת העונה הקשה והן כבר מרחק ניצחון מהרביעייה הראשונה. רמה"ש עדין ללא הילה הניג הפצועה הגיעה גם בלי מיטל לוי, והסגל הקצר התקשה לפתוח את המשחק. בגליל עלו מצוין לרבע הראשון וברחו ליתרון דו ספרתי מוקדם. 6 נקודות של ניצן עמר ו-8 של שני פרידמן (6 רצופות שסגרו את הרבע) הורידו את הגליל ביתרון 20:8 אחרי עשר דקות. ברבע השני קלעה עידן שלוש את הנקודה השישית שלה במחצית והדר לוי הוסיפה שתי שלשות, אך רמה"ש היתה רחוקה מהיכולת ההתקפית הרגילה שלה ועם 10 נקודות ברבע השני לא הצליחה לחזור ובגליל עם רודה, גלילי ורביב הגדילו את ההפרש, 35:18 בהפסקה. המגמה נמשכה גם במחצית השניה כשרמה"ש התקשו לחזור חופית וקסלר אמנם נתנה מחצית טובה לצד הדר לוי אך השאר התקשו לבוא לידי ביטוי ובגליל עמר, אסולין ופרידמן דאגו לשמור על היתרון 47:35 בסוף הרבע השלישי והפרש דו ספרתי שנשמר גם לתוך הרבע האחרון

קלעו לא.ס. רמת השרון: הדר לוי 18, רוני קלינגר 10, עידן שלוש 9, חופית וקסלר 8, אופיר אליהו 3, יובל אוסמו 2.
קלעו להפועל גליל עליון: שני פרידמן 22, מיתר אסולין 13, שיר רביב 12, ניצן עמאר 10, יעל גלילי ונועה רודה 4 כ"א.

 

מכבי רעננה הס 77 - הפועל כאוכב 69 (במחצית: 42 : 34)

בין רבע גמר גביע המדינה לנערות לבין גמר התיכונים, הגיעה החבורה הנחושה מרעננה למשחק קשה נגד הקבוצה הלוחמת של כאוכב למשחק שהמנצחת בו תעשה עוד צעד חשוב לעבר הצמרת. כאוכב פתחה היטב ועם 8 נקודות של פיירוז חאג' ו-2 שלשות של פריאל חטיב עלתה האורחת ליתרון 21:17 בסוף הרבע הראשון. המהפך הגיע ברבע השני. רעננה  חיזקה את ההגנה ושידרגה את ההתקפה ברבע של 25-13.  שלשות של עמית כהן ורינת ודקות טובות של גבעון ושוסטר קבעו בהפסקה 42:34. כאוכב ניסתה לחזור ברבע השלישי ושוב קלעה 21 נקודות. הן שיחקו פנימה ליתרון שבצבע, 10 נקודות קלעו יחד סלע ועודה וכשההגנה התכווצה חאג' וחטיב צלפו פעמיים מבחוץ, אבל ברעננה ידעו לשמור על היתרון עם רינת, שוסטר וכהן שקלעו לסירוגין וחלקו בנקודות שהשאירו את רעננה עם 58:54 אחרי שלושה רבעים. ברבע האחרון עם 8 נקודות של גבעון ו-5 של רינת ברחה רעננה לניצחון. 19-14 ניצחה את הרבע המכריע והשלימה ניצחון נוסף בשבוע חלומי.

קלעו למכבי רעננה: נעה גבעון 19, אמי רינת 16, רותם שוסטר 15, עמית כהן 9, מאיה לוינשטיין 7, רוני זהות 5, צליל אגמי 4, שירה לונדנר 2.
קלעו להפועל כאוכב: פיירוז חאג' 24, בר סלע 20, אסיל עודה 10, פריאל חטיב 9, היא סלאח 4, ליאן עודה 2.

 

בני יהודה 69 - הפועל מג'דל כרום 37 (במחצית 36 : 17)

במשחק השלמה שהתקיים ביום חמישי, מג'דל כרום אמנם החזיקה מעמד ברבע הראשון ואפילו ירדה ביתרון אחרי 10 דקות, 13:9 עם חמש נקודות של שדא כנעאן ו-4 של ג'ואן מוחמד, אבל ברבע השני כבר פערי הכוחות התבררו באופן מובהק עם 27-4 של המקומיות. שלשות של בר אביטל ומאיה איסרוב ששיחקו מצוין והפעילו את הקבוצה היטב (9 נקודות לאיסרוב ברבע) ועם עוד 2 שלשות של ירדן עיבל ירדה בני יהודה ביתרון דו ספרתי במחצית 36:17. בר אביטל המשיכה לבלוט במחצית השניה עם עוד 3 שלשות ולצידה הפתיעה לטובה דניאל קריינין שקיבלה דקות משמעותיות ראשונות העונה והחזירה עם 7 נקודות במחצית השניה. במג'דל כרום הצליחו לייצב את ההגנה אך ההפרש היה גדול מדי ואחרי 54:29 בסוף הרבע השלישי, הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד. 

קלעו לבני יהודה: בר אביטל 22, טל יעקב 12, מאיה איסרוב 11, דניאל קריינין 7, אנה ינובסקי וירדן עיבל 6 כ"א, ענבל מיכל 3, עינב אסולין 2.
קלעו למג'דל כרום: שדא כנעאן 20, רואן חמדאן 6, ג'ואן מוחמד ואיה אבו רוסתאם 4 כ"א, סמיה חמדאן 3.

 

אס"א ירושלים 62 - אליצור תל אביב 59 (במחצית: 37 : 35)

ערב משחק הגביע בירושלים בעיקר רצו לצלוח את המכשול בשלום והתקשו נגד אליצור ת"א שקיוותה לנצל את העובדה שהראש של ירושלים היה במשחק שבמוצ"ש. עם 10 נקודות של זואי רייכמן ודקות טובות של גל שקורי הוליכה אליצור ת"א 21:18 בסוף הרבע הראשון. ירושלים הפכה את התוצאה ועלתה ליתרון כשלא פחות מ-7 שחקניות חלקו 19 נקודות שקלעו ברבע, תחילה פורת עם 4 נקודות ואז קני,ג מור יוסף, בויס וגילי ליאור הובילו את המקומיות ליתרון 37:35 בהפסקה. 8 נקודות משותפות של בויס וקניג ונקודות ראשונות של חסון במשחק השאירו את ירושלים ביתרון גם בסוף הרבע השלישי מול סבינה מרדנוב וגל שקורי שיחד החזיקו את ת"א במשחק 49:47. ברבע האחרון ירושלים השיגה את הניצחון דווקא בצבע. למרות יתרון הגובה המוחלט של האורחות פורת, ליאור ובעיקר טליה פרידמן הצעירה (6 נקודות ברבע), הצליחו לענות לכל ניסיון של ת"א להפתיע ובתום משחק צמוד ירושלים שמרה על מקומה בצמרת.

קלעו לאס"א ירושלים: לירז קניג 13, עדן פורת 11, קרן בויס וגילי ליאור 8 כ"א, טליה פרידמן 6, אור מור יוסף ומוריה החסון 5 כ"א, דבי בלייברג 4, מורן שחם 2.
קלעו לאליצור תל אביב: גל שקורי וסבינה מרדוב 15 כ"א, זואי רייכמן 12, שני ננקין ולנה פדולובה 6 כ"א, עדי שינזי 5.

 

אקדמית וינגייט 64 - הפועל באר טוביה 49 (במחצית: 36 : 27)

במשחק השלמה שהתקיים במוצ"ש חזרה וינגייט לנצח. בבאר טוביה קיבלו סוף-סוף נקודות מליטל מויאל (סולקו), אבל זה לא הספיק כשוינגייט נטלה את היתרון מהרבע השני ולא שמטה אותו. באר טוביה עוד החזיקה מעמד עם שוויון 16 בסוף הרבע הראשון שלשות של נונו, רחמים וסולקו מול יכולת טובה של חג'ג', נשר ובעיקר שני ברמן. ברבע השני גם וינגייט החלה לקלוע מבחוץ. חמש נקודות של שירי ולנר בהופעת בכורה בקבוצת הלאומית. נשר וחג'ג' עם שלשות נוספות עלו עד 36:27 במחצית. עדי אלטמן פתחה את המחצית השניה בשלשה בבאר טוביה התקשו מול ההגנה האינטנסיבית של המקומיות, הרבע  נחתם ב-48:38 וברבע האחרון 7 נקודות של מאי נשר הבטיחו את הניצחון

קלעו לאקדמית וינגייט: שירה חג'ג' 18, מאי נשר 12, שני ברמן 9, שירי ולנר 7, עדי אלטמן 5, תמר קופילביץ ואנג'לה חצ'דוריאן 4 כ"א, תמר ברגל 3, מיכל דהן 2.
קלעו להפועל באר טוביה: ליטל מויאל 12, ראם נונו וסול קרמר 10 כ"א, שי רחמים 8, נופר לוי 4, חן ביסמוט וחן וייסבורט 2 כ"א.