לאומית נשים: רעננה ניצחה את גליל

השרוניות שמרו על מאזן מושלם אחרי ניצחון דרמטי במיוחד על גליל עליון מסל ניצחון של טל יעקב וחסימה של בר סלע. כפ"ס גם היא נשארה מושלמת עם ניצחון ביתי על כאוכב, מנגד מג'דל ספגה הפסד ראשון לאקדמיה שהפציצה מחוץ לקשת. רמה"ש ניצחה בחוץ את ירושלים אחרי משחק, בני יהודה, עירוני נתניה ועמק יזרעאל הביסו את יבנה, באר טוביה ואליצור נתניה.


| שי ברק


במשחק מצוין בין מכבי רעננה והפועל גליל עליון המארחות שמרו על מאזן מושלם. רעננה הובילה לכל אורכו של המשחק החל מ-5:0 בפתיחה אך לא הצליחה בשום שלב לברוח. גם יתרון שיא ברבע השלישי 46:36 החזיק כחצי דקה, כשלאחריו שלשות של מוזס, רפאל ולברון סגרו את ההפרש במהירות ל-2 שוב. 3 דקות ברבע האחרון הצליחו הגליל העליון לבצע מהפך ולעלות ליתרון 58:57. בר סלע מיהרה להחזיר את היתרון לרעננה. מיכאילץ ורפאל החליפו שלשות והדרמה נמשכה. חצי דקה לסיום מהלך גדול של הדר רפאל עוד קבע שוויון 63. מפסק הזמן חזרה רעננה להתקפה שהתחילה והסתיימה אצל טל יעקב שקלעה את סל הניצחון כשבהזדמנות האחרונה של הגליל לכפות הארכה, רפאל הכניסה את הכדור נפלא לקרן מוזס, אך זו נחסמה, רעננה שמרה על הכדור וגם על הניצחון.

היריבה של רעננה בצמרת שגם היא היתה במאזן מושלם, מג'דל כרום, ספגה הפסד בכורה בוינגייט. באקדמיה קיבלו בחזרה את רבקה ויוואג שחזרה לישראל והראתה שהיא בכושר מצוין. גם טייכמן ורביב המשיכו להרשים, אך את הניצחון סידרה ההגנה המקומית כשעצרה את כנעאן על 2 נקודות ואת כהן על 6 בלבד. יתרון קל במחצית הפך ל-23 בסוף הרבע השלישי והמשחק הוכרע.

היריבה השלישית שבמאזן מושלם, הפועל כפ"ס, לא התקשתה מול כאוכב הקצרות. הרבע הראשון עוד היה צמוד, אבל עד המחצית ובתחילת הרבע השלישי ההפרש חצה את 20 הנקודות ובכפ"ס נתנו דקות רבות לשחקניות הנערות שהרשימו לצד 2 בוגרות שאיזנו את הסגל. כפ"ס המשיכה לשחק בקצב גבוה 40 דקות וליריבה, כמו לכל היריבות הקודמות שהגיעו ל"רמז", פשוט נגמר האוויר.

משחק מצוין בין רמת השרון לירושלים סיפק כל מה שאפשר היה לבקש. פתיחה נהדרת של רמה"ש שממשיכה את המגמה מהמשחקים נגד כפ"ס ורעננה, קאמבק של היריבה מירושלים (שממשיכה סדרת קאמבקים מכפ"ס ורעננה), וירושלים ברבע השלישי משלשה של נעה שמעוני כבר עלתה ליתרון 34:31. אך הפעם רמה"ש ידעה לענות ויצאה ממשחק חוץ דרמטי עם הנקודות. פחות מ-5 דקות לסיום נתקעה התוצאה על 49:48, לירושלים היו מספר הזדמנויות להחזיר לעצמה את היתרון אך הכדורים לא נכנסו ומהצד השני רוני קלינגר סגרה את הסיפור. זו היתה הפעם הראשונה שגילי ליאור חזרה לפרקט ב"קוסל" מאז עזבה. התקיים טקס מרגש והיא הראתה כמה מכירה את ירושלים כשהגנתית היתה המצטיינת בקבוצה (וגם התקפית הזכירה שאת הסלים שם מכירה).

בני יהודה ברחה בשלב דיי מוקדם ליבנה ולא התקשתה לשמור על הבית, גם עירוני נתניה מול באר טוביה שהגיעה ללא קופילביץ הפצועה ועמק יזרעאל, ללא נעמה הלוי, חזרה עם ניצחון גדול מאליצור נתניה.