לאומית נשים: רעננה שוב התקשתה

רעננה ניצחה את רמה"ש רק ברבע האחרון בזכות שלשות של ליאל אריאל, גם בני יהודה הייתה בפיגור עד הרבע האחרון בו קלעה 30 בדרך לניצחון על באר טוביה. ירושלים ניצחה במשחק צמוד את יבנה המשתפרת, גליל למרות סגל קצר ניצחה בוינגייט וכפ"ס לא התקשתה מול עמק יזרעאל. כאוכב הפתיעה את גלבוע והדרבי הנתניינתי לא התקיים.


| שי ברק

 

 

משבוע לשבוע הליגה תופסת כיוון חיובי ומשתבחת (מזל שמשחקים אותה עד חודש יוני, עוד יש לה הרבה זמן להמשיך ולהשתפר).

מכבי רעננה שומרת על מאזן מושלם, אבל שוב התקשתה ואחרי שאיבדה יתרון גדול בשבוע שעבר בדרך לניצחון קטן, נגד רמה"ש פיגרה במהלך הרבע הראשון והשני בפיגור דו ספרתי. רמה"ש עוד הוליכה גם בתחילת הרבע האחרון לפני שמכבי רעננה בזכות משחק טוב של טל יעקב (לא רק 17 נק', גם אסיסטים ופתיחת המשחק) ו-3 שלשות במאני טיים של ליאל אריאל הצעירה, הובילו את רעננה לניצחון ב-11 הפרש, כשההפרש משקר. רמה"ש ממשיכה במגמת השיפור כשגם נגד כפ"ס לפני שבוע לא נפלה מהיריבה החזקה במשך מחצית+.

בני יהודה שניצחה את אותה רמה"ש בגביע, היתה קרובה להפסיד בבאר טוביה. באר טוביה בהובלתה של יעל שטיינברג במשחק מצוין ועם תמר קופילביץ ותמרה צור כבר הוליכו ברבע האחרון ביתרון דו ספרתי, אבל אז ברבע האחרון 30 נקודות של בני יהודה (14 מתוכן של מורן ספיר, מצויינת) הוביל את הכתומות לניצחון. כמו באר טוביה שנראתה טוב נגד בני יהודה. גם יבנה הראתה מגמת שיפור, עם משחק צמוד נגד ירושלים (שמצידן היו קרובות לנצח את בני יהודה בשבוע שעבר). משחק שברובו היה חד ספרתי, כשירושלים מתקשה לברוח ובשיא מגיעה ל-11 נקודות יתרון. אך בסיום ירושלים שמרה על היתרון שהשיגה כבר במחצית הראשונה.

גליל עליון ממשיכה בהתאוששות ומתחברת הרבה בזכות רג'י גליידה שחוזרת בהדרגה לשחק ומסדרת את העמדות בקבוצה. נגד וינגייט האינטנסיביות הצליח הסגל הקצר יחסית של הגליל לעמוד טוב, ברבע השני ברחו ליתרון דו ספרתי ולא שמטו אותו, כשהפנים בשבוע הבא למשחק הקשה נגד כפ"ס. כפ"ס עצמה בשבוע הבא תפגוש את האתגר הקשה ביותר שפגשה עד כה כשתצא למשחק חוץ בגליל העליון. רגע לפני המשחק הראתה כפ"ס שהתאוששה מהמפגש הקשה עם רמה"ש וניצחה בהפרש גדול את עמק יזרעאל שסופרת הפסד ליגה נוסף (שלישי ברציפות כולל הגביע).

כאוכב הפתיעה את הגלבוע, שהיו יכולות להעפיל למקום הרביעי במקרה של ניצחון בית. הן פתחו טוב והובילו ברבע הראשון (19:16) אבל ברבע השלישי קלעו רק 3 סלי שדה (5 בכל המחצית השניה) מול כאוכב האגרסיביות והנחושות. ליאן עודה, פאטמה חליל ושלשה של היא סלאח הריצו את האורחות ל-23 נקודות והמשחק הוכרע. הדרבי בין אליצור נתניה לעירוני (אליצור) נתניה לא התקיים לאחר שבאליצור נתניה הופיעו למשחק עם 4 שחקניות כשירות בלבד והשופטים, בהתאם לתקנון, הורו שלא לקיים את המשחק - מה שיוביל ככל הנראה להפסד טכני של אליצור נתניה שנותרה הקבוצה היחידה ללא ניצחון בליגה.


צמרת הליגה:
1. הפועל כפ"ס 10 נק' (171+)
2. מכבי רעננה 10 נק' (139+)
3. הפועל מג'דל כרום 8 נק' (4 מש')
4. בני יהודה 8 נק'
5-9. גליל עליון (4 מש'), וינגייט, עמק יזרעאל, גלבוע, ירושלים (4 מש') - כולן 7 נק'.