לאומית: סוגרים עשור במשחק עונה

לא יכולנו לבקש סיום טוב יותר לעשור מאשר משחק בין המוליכה לסגניתה. הפרס למנצחת? סיום שנת 2019 בפסגת הטבלה. עוד במוקד: הוד"ש וקרית אתא בקרב על הרביעייה הראשונה, חיפה תנסה להמשיך במומנטום גם מול רמה"ש, והפועל ר"גבעתיים תנסה להמשיך במסע ההיחלצות מהתחתית כשתתארח ברעננה.


| יניב סהראי

משחקי השבוע:

הפועל חיפה - א.ס. רמה"ש (19:00, רוממה, חיפה)
עירוני רעננה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:00, מטרווסט, רעננה)
מכבי קרית מוצקין - אליצור עירוני נתניה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
הפועל חבל מודיעין - אליצור יבנה (19:30, חט"ב נחשון, שוהם)
מכבי הוד"ש - עירוני קרית אתא (19:30, עתידים, הוד"ש)
הפועל גליל עליון - אליצור איתו אשקלון (19:30, כפר בלום)
בני הרצליה - הפועל עפולה (19:40, היובל, הרצליה)

 

11 מחזורים חיכינו והנה הוא הגיע, אולי בטיימינג הכי טוב שיכולנו לבקש – רגע לפני סיום שנת 2019. מצד אחד, בני הרצליה, שהשתלטה בחזרה על המקום ה-1 בסיום המחזור שעבר. ומן העבר השני, הפועל עפולה, שעד להפסד בשבוע שעבר שמרה על מקומה בפסגת הטבלה למשך מספר שבועות. אז אחרי שבמשך רוב הסיבוב הראשון שתי הקבוצות החליפו ביניהם מקומות בפסגה, המנצחת במשחק העונה תשאר בראשות הטבלה, לפחות לתקופה הקרובה, ותסיים את שנת 2019 במקום ה-1. לא רחוק משם, בעתידים, יתקיים משחק מסקרן לא פחות שיפגיש את הוד"ש, שנעצרה במפתיע אחרי רצף של 6 ניצחונות רצופים, עם קרית אתא שעם צמד הפסדים לשתי מוליכות הטבלה - איבדה קצת גובה.

אליצור אשקלון, שנמצאת בתקופה רעה מאוד (6 הפסדים ב- 7 המשחקים האחרונים), תצפין עד לכפר בלום שם תפגוש את גליל עליון שטרם הפסידה מאז הצטרפותו של ג'רי אוואנס. הפסד נוסף לחניכיו של רועי חגאי ירחיק אותם מהשמינייה הראשונה ויסבך אותם במאבקי התחתית.  קבוצה נוספת שתרצה להשאר באיזור הפלייאוף העליון זאת אליצור נתניה שתתארח בקרית מוצקין, שתרצה מצידה לבטח, לפחות לתקופה הקרובה, את מעמדה בין השמינייה הראשונה.

הקבוצה הלוהטת בליגה – הפועל חיפה תנסה להמשיך ברצף הניצחונות ולעלות למאזן חיובי גם בבית כשתארח את רמה"ש, שעושה קולות של התאוששות מפתיחת העונה הרעה. הפועל ר"ג גבעתיים, שרשמה סוף סוף ניצחון בחוץ, תנסה להתרחק עוד יותר מהתחתית ועל הדרך לסבך את יריבתה – עירוני רעננה, שמחכה בקוצר רוח לחזרתו של טיילר ויידמן בתקווה שזה מה שיוציא את הקבוצה לדרך חדשה. קבוצה נוספת שמסובכת בתחתית היא חבלמו שתפגוש את יבנה שסופרת כבר הפסד רביעי ברציפות. הפסד נוסף של חבלמו גם השבוע, ירחיק בתקופה הקרובה את חניכיו של שטיין מהשמינייה הראשונה.

 

טריוויה:

- לא רק מפגש בין שתי הקבוצות הטובות בליגה, אלא גם משחק בין שתי קבוצות ההתקפה הטובות הליגה. עפולה מובילה עם 871 נק' שקלעה בסה"כ עד כה, הרצליה עם נקודה אחת פחות נמצאת במקום השני.

- דוריאן פינסון וטיילר נלסון מוליכים את טבלת מלך הסלים עם 25.8  ו- 24.7 נק' בממוצע למשחק, בהתאמה.  אנחנו לא זוכרים מתי (ואם בכלל) הייתה הפעם האחרונה ששני שחקנים מאותה קבוצה הוליכו את קטגוריית מלך הסלים.

- ג'יימי הול וקווינטרל תומאס החליפו קבוצות במהלך הקיץ ויפגשו את האקסית במשחק הקרוב. משחק פיקנטרי לא פחות גם ליונתן רבינוביץ ' שעד לפני כשבוע וחצי היה שחקן הוד"ש והשבוע הוא יפגוש אותה מן העבר השני.

- 2 משחקים במהלך המחזור הקרוב יפגישו בין כל 4 העולות האחרונות מליגה ארצית צפון. הפועל חיפה, שעלתה בעונת 15/16, תארח את רמה"ש שרשמה עלייה 3 עונות אחריה . וקרית  מוצקין, שעשתה זאת בעונת 17/18, תפגוש את נתניה שעשתה זאת עונה אחת אחריה.

- המשחק בין חבל מודיעין (מקום 13) לבין יבנה (מקום 14) יפגיש בין שתי הקבוצות שמוסרות הכי מעט אסיסטים למשחק. משחק נוסף שיפגיש בין שתי קבוצות שממעטות למסור אסיסיטים יפגיש את רעננה (מקום 12) עם הפועל ר"ג (מקום 11).