לאומית: סוגרים שמיניה?

3 מפגשים ישירים בין קבוצות שמעל מקום 8 לקבוצות שרוצות להיות שם יש לנו השבוע. אשקלון מארחת את הפועל חיפה, קרית אתא מול רחובות שפשוט אסור לה להפסיד, ור"גבעתיים ונתניה ינסו להישאר בעניינים. מוצקין תנסה להבטיח מקום שני מול יבנה, ורעננה במשחק צמרת מעניין מול עפולה. בשני משחקי קצוות מכבי חיפה תארח את כפ"ס והוד"ש את גליל עליון. (צילום: גלעד חזון)


| אלירן כהן, צבי יהודה בדיחי, לילך וייס

 

משחקי השבוע:

הפועל ר"ג \ גבעתיים - אליצור עירוני נתניה (19:00, זיסמן, ר"ג)
עירוני קרית אתא - מכבי רחובות (19:00, רמז, קרית אתא)
אליצור יבנה - מכבי קרית מוצקין (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי חיפה - הפועל כפ"ס (19:00, רוממה, חיפה)
מכבי הוד"ש - הפועל גליל עליון (19:30, עתידים, הוד"ש)
עירוני רעננה - הפועל עפולה (19:30, מטרווסט, רעננה)
אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל חיפה (19:30, בן גוריון, אשקלון)

 

המחזור ה-24 יציג חידוש מרענן בליגה הלאומית. מחזור שלם שמשוחק כולו באותו יום. קונספט חדשני ומפתיע, ללא ספק. מעניין לראות איך הוא ישפיע על הקבוצות השונות. הוא בטח ישפיע על החברה פה באתר לעבוד קשה יותר ביום שלישי בערב.

מכבי רחובות תתארח אצל קרית אתא, בסיבוב הקודם זה היה צמוד מאוד ונגמר בהפרש של שתי נקודות לקרית אתא. כרגיל בליגה הצפופה שלנו – ניצחון יכול לעשות את ההבדל בין פליאוף עליון לבין מאבקים נגד הירידה. הפועל ר"ג גבעתיים תארח את אליצור נתניה, שתי הקבוצות הפסידו במחזור הקודם, אבל באופן ודאי ניתן לקבוע כי אחת מהן תנצח במחזור הנוכחי.

מכבי מוצקין היא מהקבוצות הבודדות שכמעט סיימו את העונה הסדירה, הפער שלה במקום השני מבטיח לה אותו כמעט לגמרי, היא תרצה לשחזר את הניצחון המשכנע על יבנה מהסיבוב הקודם, ולהמשיך להשקיף על הליגה מלמעלה. יבנה מצידה, תקווה לרשום את ההפסד השמיני של מוצקין על שמה, ולברוח מהצפיפות של אמצע הטבלה אל חיקו הנעים של הפלייאוף העליון.

מכבי חיפה מקבלת משחק קליל (על הנייר) מול כפר סבא, המרענן הרשמי של הליגה. דרבי הירוקות נראה כמו מקום טוב בשבילה כדי להתאושש מההפסד לגליל במחזור הקודם. היריבה העירונית, הפועל חיפה, תדרים עד לאשקלון ותקווה לשחזר את הניצחון מהסיבוב הקודם.

הפועל עפולה, לצערה, מקבלת את רעננה אבל אין מה לעשות. כל קבוצה עוברת את זה פעמיים בעונה. חלק אפילו יותר. החדשות הטובות מבחינת עפולה הן שרעננה סיימה את העונה הסדירה, אז אולי היא תיתן יותר דקות לחברה הצעירים והמוכשרים שיושבים לה על הספסל. משחק אחרון במחזור הזה יפגיש את הפועל גליל עליון עם מכבי הוד השרון, הגליל רוצה להבטיח ביתיות בפלייאוף, הוד השרון רוצה פלייאוף, וג'ו לואל אצ'ול רוצה למצוא מיטה שבה הרגליים שלו לא בולטות החוצה, אבל אין כזה דבר. פורים שמח שיהיה.

טריוויה:

- עידן פלדה חוזר לזיסמן, הפעם כאורח. הביקורים האחרונים שלו באולם היו לפני שנתיים, כשאימן למשך מספר שבועות את עירוני ר"ג בעונתה האחרונה בליגה. והזכרונות שלו? יפים. את המפגש הקודם בזיסמן נגד האורדונים הוא אפילו ניצח.

- והנה עוד ביקור עם נגיעות היסטוריות, אפילו קצת יותר מרגשות. מכבי רחובות מגיעה לקריית אתא, ולמאמנה, מיקי גורקה, בהחלט מדובר במאורע מיוחד. את קריירת האימון שלו הוא החל כמאמן קבוצת נערים במועדון הצפוני.

- את משחק השיא שלו העונה רשם ראשד מאדן מול הוד"ש, כשהוא סחט ממנה 11 עבירות בדרך למשחק של 30 נקודות. חברה בצבע היזהרו - הוא מגיע!

- בשבוע שעבר נפגשו ג'אמר יאנג וג'אמר גאלי, שמובילים את טבלת מלך הסלים, לקרב מסקרן בסיומו ניצח האחרון, למרות ש"הפסיד" במצ'אפ ה- ראש בראש (33 נק' מול 37 נק'). השבוע יפגשו ביבנה ג'אמרים מסוג אחר - קארים ג'מאר וג'מאר סמואלס, שמדורגים קצת יותר למטה בטבלת מלך הסלים של הליגה. עוד ג'אמר אחד ו...