לאומית: קלאסיקו האוהדים מגיע

הפועל ר"גבעתיים מארחת את הפועל חיפה למשחק שתמיד מביא איתו הרבה אמוציות משני הצדדים, ולא משנה המקום בטבלה. שתי הקבוצות ינסו להתאושש מההפסדים באמצע השבוע ולחזור למסלול הניצחונות. עוד הערב - משחק תחתית בשרון כשהפועל כפ"ס תנסה לרשום ניצחון שני העונה מול מכבי קרית מוצקין שהפתיעה במחזור הקודם את גליל עליון.


| אדי מינץ

 

לאט לאט ומבלי ששמנו לב הליגה נכנסה לה כבר לאמצע הסיבוב והמפגש בין קבוצות האוהדים מר"ג ומחיפה (20:00, זיסמן, שידור ישיר בדף הפייסבוק שלנו) צפוי להיות לוהט כתמיד. חורף חם, הגרסה הלאומית. ר"ג מגיעה למשחק במאזן שלילי (3-2) כשהיא קולעת 90 נק' בניצחונות ורק 74 נק' בהפסדים וטרם מצאה את הקצב שלה. חיפה מגיעה אמנם במאזן יפה של 1-4 אך דווקא במחזור האחרון היא הפסידה לראשונה ליבנה המתקמבקת.

ר"ג מציגה את אדוארדס, משאבת ריבאונד אמיתית, עם 12 כ"ח (שלישי בליגה) מתוכם 5.5 כ"ח בהתקפה (לידיעת רחימי) ושלושה תותחני שלשות (אלייב, מטלון ושולמן) עם 5.5-6 זריקות מהטווח למשחק כששני הראשונים גם קולעים משם ב 40%.  חיפה מצידה מתהדרת בשלושה מובילים משלה, נאור שרון שנושק מידי משחק לטריפל דאבל, ג'אמר יאנג הטופ סקורר של הקבוצה וג'ף אלן שצמוד לאדוארס בטבלת השחקנים היעילים בליגה. הפועל חיפה היא גם היעילה בליגה, הראשונה בנק' (אבל שלישית מהסוף בספיגה) וסוחטת הכי הרבה עבירות מיריבותיה.

מה עוד? ר"ג משחקת בקצב נמוך והיא לפני אחרונה בליגה במס' הזריקות, זאת לעומת חיפה שרצה בכל הזדמנות ושתים מתוך שלושת תצוגות היעילות מתחילת השנה, מבין 35 משחקים, שייכות לה. נראה שלא יהיה כדאי במיוחד לשלוח את שני הזרים של ר"ג לקו (עם 80% מהטווח) ושני המאמנים יצטרכו לחשוב טוב טוב לפני מעבר לאזורית זאת לאור מלך הזריקות משלוש בליגה (יאנג, עם 8) ובעל אחוז הקליעה מהטווח הטוב בליגה (שרון, 50%) בצד האורח. על תותחני המארחת כבר דיברנו.

מעבר לפיקנטריה שתהיה ביציעים (אבל רק למי שיכול להרשות לעצמו לשלם 50 ₪ על משחק בלאומית) מדובר בשתי קבוצות בעלות פילוסופיית משחק שונה לחלוטין. אין פה פיבוריטית (ואת זה לשמחתנו ניתן להגיד על כל קבוצה ובכל משחק בליגה). שתי הקבוצות באות אחרי הפסד. רק אחת מהן תצא מזיסמן עם ניצחון.

 

קרית מוצקין מגיעה לכפ"ס (20:30, תיכון היובל) כשהיא במומנטום מצויין אחרי הניצחון המרשים על גליל עליון. זיו בן צבי נתן את משחק השיא שלו העונה ואם ישחזר אותו הערב יחד עם צמד הרים שהפגיז, לכפ"ס יהיה קשה מאוד לעצור את ההתקפה האורחת. כפ"ס היא הקבוצה שסופגת הכי הרבה בליגה, ובפער ניכר, והיא ראשונה בליגה באיבודים. זה לא מתכון טוב לניצחון.

ביירון ווסלי שחזר סוף סוף לשחק היה מצויין, אבל כמה שהוא טוב לבד הוא לא יצליח להוביל את כפ"ס והוא חייב את באסבה שיתחיל לשמור על יציבות. פרט לעפולה, כל שאר היריבות של כפ"ס עד כה העונה קלעו מולה במעל 55% מהצבע. האם חוסר הניסיון של השחקנים הצעירים בא גם לידי ביטוי בחוסר אגרסיביות? אז יאללה! להרביץ!