לאומית: קרב האוהדים

קבוצות האוהדים של ר"גבתיים וחיפה נפגשות שוב למשחק שבטוח יהיה חם ביציעים. מכבי חיפה יוצאת לנתניה לאולם ממנו יש לה זכרונות טובים, קרית אתא חוזר למטרווסט בו כבר ניצחה את רעננה העונה. רחובות והוד"ש במשחק תחתית, מוצקין וכפ"ס במפגש קצוות, גליל ואשקלון במפגש קצוות גיאוגרפיים, ויבנה נגד עפולה. (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

 

משחקי השבוע:

מכבי רחובות - מכבי הוד"ש (19:00, קציר, רחובות)
מכבי קרית מוצקין - הפועל כפ"ס (19:00, גושן, קרית מוצקין)
אליצור עירוני נתניה - מכבי חיפה (19:30, ישורון, נתניה)
הפועל גליל עליון - אליצור "איתו" אשקלון (19:30, כפר בלום)
עירוני רעננה - עירוני קרית אתא (20:15, מטרווסט, רעננה)
הפועל עפולה - אליצור יבנה (רביעי, 19:00, היכל הספורט העירוני עפולה)
הפועל חיפה - הפועל ר"גבעתיים (חמישי, 19:30, רוממה, חיפה)

 

במוקד המחזור השבוע יעמוד מפגשת החצי תחתית - חצי מאבק על הפלייאוף בין רחובות והוד"ש. הקבוצות מאיישות את מקומות 10 ו11 בטבלה המאד צפופה של הליגה, כש-שתיהן הפסידו במחזור האחרון נקודה יקרה. המנצחת תתקרב לפלייאוף העליון, ותוכל לעקוף גם את נתניה, שלה מאזן זהה לשתיהן. נתניה מצידה שניצחה במחזור האחרון את כפר סבא בחוץ, תאלץ להתמודד עם אתגר גדול בהרבה, כשתארח את מכבי חיפה מהמקום השני. הירוקים נראים מצויין וכבר סופרים 6 ניצחונות רצופים.

ירוקה אחרת שנמצאת במצב קצת פחות טוב כשהיא נועלת את הטבלה, הפועל כפר סבא, תתמודד בקרב קצוות מול קרית מוצקין בחוץ. כפר סבא לא רחוקה מלהיפרד מהליגה, אבל תעשה הכל כדי לסיים את העונה בראש מורם, ומה מעלה את המורל יותר מניצחון על אחת משלוש המובילות של הליגה? הפועל גליל עליון תשחק משחק שני רצוף בבית, הפעם מול אשקלון שתגיע הרחק מדרום. גליל תעדיף להציג את היכולת שלה מהמחצית השניה בשבוע שעבר, בה הפכה פיגור 17 לניצחון ב15, ולא את זו של החצי הראשון. מוליכת הטבלה בכמעט בלתי מנוצחת, עירוני רעננה, תארח את עירוני קרית אתא שתרצה לשמור על המקום השישי, המוביל לפלייאוף העליון, אך מול רעננה של השנה זו תהיה משימה קשה מאוד.

ביום רביעי, אליצור יבנה שהציגה יכולת משכנעת מאד במחזור הקודם, ( 100 נקודות מול הפועל חיפה), תרצה להמשיך את היכולת מול הפועל עפולה, שניצחה גם היא במחזור האחרון. את המחזור תנעל ביום חמישי ההתמודדות בין הפועל חיפה להפועל ר"גבעתיים, שלה ניצחון אחד יותר. שתי קבוצות האוהדים הולכות ראש בראש מאז ליגה א' (מצליחות לשמור על אותו המחוז למרות הריחוק הגיאוגרפי), עם סיפורים גם מחוץ לפרקט, ונקווה שהפעם נקבל כדורסל נטו. אמנם ניצחון בודד מפריד בין קבוצות, אבל לא פחות מחמישה מקומות ביניהן. טבלה צפופה, כבר אמרנו?

 

טריוויה:

* אור קורניליוס יפגוש הערב בפעם הראשונה את הפועל כפ"ס בה פתח את העונה. נועם לייש פוגש לראשונה את האורדונים אצלם שיחק בעונה שעברה (לא שיחק במפגש בסיבוב הראשון).

* הפעם האחרונה שמכבי חיפה התארחה באולם ישורון בנתניה במסגרת הליגה הלאומית הייתה אי שם במאי 2008. הניצחון שהיא רשמה שם העלה אותה ליתרון 1-2 בסדרת הפלייאוף, ו-3 ימים לאחר מכן היא השלימה את העבודה בבית בדרך לליגת העל.

* לפני כמה שבועות דיברנו על זה שהאוויר בגליל קצת משפיע על השחקנים הזרים שמגיעים לשם, ולפעמים הם לא מסיימים את המשחק. ככה גם הסתיים הביקור האחרון של בילי מקשפרד בכפר בלום (עונת 16/17 במדי נס ציונה), בו הוא הורחק בסוף הרבע השלישי. נקווה שהפעם המשחק יגמר בשלום.

* ר"גבעתיים וחיפה הולכות ראש בראש מאז הליגה הארצית. ב-7 המפגשים האחרונים חיפה ניצחה רק פעם אחת, אבל זה היה ברוממה וגם אז היא הגיעה אחרי רצף הפסדים ורשמה ניצחון מתוק על היריבה.

* ההפסד האחרון של רעננה, לפני שהחלה ברצף 26 נצחונות העונה הסדירה שלה בליגה, היה בחודש ינואר בשנה שעברה, כשמנגד עמדה עירוני קריית אתא. בינתיים, אתא כבר הספיקה לנצח העונה במטרוסט בגמר גביע הליגה. שני ההפסדים הבודדים של רענה העונה בליגה היו בבית, ונגד קבוצות מהצפון. מה זה אומר על המשחק הערב?