לאומית: קרב צמרת בגליל

מכבי חיפה תנסה לעצור את רצף ההפסדים שלה כשתצא צפונה למשחק מול גליל עליון שנמצאת רק נקודה אחת מתחתיה. עוד חצי דרבי צפוני מחכה לנו בבירת העמק שם עפולה תארח את קרית אתא. עוד השבוע יש לנו דרבי צהובות בין נתניה ליבנה, קרב תחתית קריטי בין ר"גבעתיים לרחובות, כפ"ס תנסה להציל את עצמה מירידה כשתארח את אשקלון ומוצקין בקרב קצוות עם הוד"ש. (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

 

משחקי השבוע:

מכבי קרית מוצקין - מכבי הוד"ש (19:00, גושן, קרית מוצקין)
אליצור עירוני נתניה - אליצור יבנה (19:00, ישורון, נתניה)
הפועל גליל עליון - מכבי חיפה (19:00, כפר בלום)
הפועל כפ"ס - אליצור 'איתו' אשקלון (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
מכבי רחובות - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:30, קציר, רחובות)
הפועל עפולה - עירוני קרית אתא (19:30, היכל הספורט העירוני, עפולה)

 

מכבי מוצקין מפסגת הטבלה תפגוש את הוד השרון שלמרות המיקום בטבלה (11) מרוחקת רק נקודה אחת מהפלייאוף. אחרי ההפסד לנתניה במחזור הקודם, הוד השרון יודעת שהיא צריכה להתעשת אם היא רוצה להגיע ל8 הראשונות בסוף העונה. נתניה ויבנה ייפגשו להתמודדות ביניהן כשלשתיהן מאזן זהה, נתניה תבוא מעודדת מהניצחון במחזור האחרון ומהעובדה שבסיבוב הקודם ניצחה את יבנה 21 הפרש, יבנה מגיעה ממיקום עדיף בטבלה ואחרי ניצחון משלה על רחובות.

בכפר בלום תארח גליל את מכבי חיפה לקרב צמרת. הגליל יודעת שלא כל יום כפר סבא, ואם היא רוצה להצהיר על כוונות רציניות לקראת הפלייאוף, חיפה היא בהחלט מבחן רציני. אשקלון תתארח בכפר סבא למשחק שנראה קל, אבל היא חייבת לנצח אותו אם היא רוצה להילחם על פלייאוף עליון.

קרב תחתית ייערך בין רחובות לרמת גן. מונח שצריך לקחת בעירבון מוגבל כיוון שהקבוצות מרוחקות נקודה אחת (ר"ג) או שתיים (רחובות) מהפלייאוף, אבל זו הלאומית השנה. צפוף. אחרונה חביבה ההתמודדות בין עפולה לקרית אתא. עפולה הבטיחה למעשה פלייאוף עליון ועכשיו היא רוצה ביתיות, קרית אתא עוד לא. יהיה שמח.

 

טריוויה:

* תום מעיין חוזר לכפר בלום אל האולם בו גדל במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון. מעיין הוביל בזמנו את גליל לאליפות המדינה לנוער ואת עמק החולה לזכייה בליגת העל לתיכונים.

* שי סגלוביץ' חוזר ל"ישורון", ועושה זאת לראשונה בקריירה כמאמן ראשי של קבוצת בוגרים. סגלוביץ', שהחל את דרכו במחלקת הנוער של אליצור נתניה ואף שמש כעוזר מאמן קבוצת הבוגרים במשך מספר שנים, יקווה להשאיר את הסנטימנטים בצד ולחזור עם ניצחון שיתן ליבנה תנופה משמעותית במאבקי הכניסה לפלייאוף.

* קריית אתא צונחת. ואם לאורך הסיבוב הראשון המקום בפלייאוף כבר נראה היה מובטח עבור הקבוצה של שרון אברהמי, עכשיו זה כבר לגמרי לא ברור מאליו. ניצחון של עפולה, שהביסה לפני שבוע את הפועל ר"ג, ידרדר עוד יותר את מצבה של קריית אתא, שלא פספסה הופעה בפלייאוף מאז עונת 11/12.

* מכבי רחובות לנצח יזכרו את המהלך הגדול של ינעם אירם בסדרת גמר הפלייאוף בליגה הארצית שהביא בסופו של דבר לעליית הליגה הגדולה. הערב, אירם יארח את האקסית למשחק שנראה כמו הצ'אנס האחרון של רחובות לעשות פלייאוף ולעלות אל מעל הקו האדום. יזכור לה חדד נעורים?