לאומית: ר"ג מתאוששת, גליל מפרקת

לצד חילופי המאמנים, עירוני ר"ג קטעה את רצף ההפסדים שלה עם ניצחון ביתי על מוצקין. גליל עליון הביסה בבית את אשדוד אחרי שהובילה לאורך כל המשחק, עפולה גם כן עם ניצחון קל על הוד"ש. חבל מודיעין עבדה קשה אבל בסוף יצא עם הניצחון מקרית מוצקין. (צילום: גיל נוימן)


| אדי מינץ, יניב סהראי, צוד בדיחי

 

הפועל גליל עליון - מכבי אשדוד 74:92

אשדוד, יספר לכם כל ילד ישראלי, נמצאת אי שם בדרום הרחוק. כפר בלום, לעומת זאת, נמצאת בצפון הירוק והפורח. ולמה המידע הגיאוגרפי הזה חשוב? חשוב, כי השחקנים של עופר רחימי הגיעו לכפר בלום עייפים, כאילו הלכו את הדרך ברגל. הפועל גליל עליון עדיין עם זר אחד בלבד (אדריאן יוטר רק נחת, והוא עדיין בבידוד), פתחה פער יציב של 20 נקודות, ושייטה בנחת לעבר הניצחון בתוצאה 92-74, משל היה זה טיול קיאקים רגוע במורדות החצבאני. עופר רחימי יוכל להיזכר בדרך הארוכה דרומה בעונה בה העלה את הגליל מליגה א לליגה הארצית, ולהתנחם בנוסטלגיה החביבה.

אהבנו: 5 שחקנים בגליל קלעו בדאבל פיגרס. 19 איבודים בלבד במשחק הזה, אבל אולי זה נובע מהגארבג' טיים הארוך שנוצר.

לא אהבנו: במהלך הרבע הרביעי התפתח משחק ראן אנד בלאגן, הרבה מסירות על מגרש שלם ואיבודים שטותיים. חברים, אתם מקצוענים, שחקו כמו שצריך 40 דקות. המשחק גמור? תנו לנוער לעשות מספרים.

 

הפועל עפולה - מכבי הוד"ש 69:88

ניצחון שני לעפולה תחת ניר קפלן כשהפעם זה היה פשוט יותר עם 89:69 מול הוד"ש. המקומיים שלטו כבר מן הפתיחה ולמעשה הובילו לאורך רוב שלבי המשחק כשבשיא היתרון של הקבוצה מבירת העמק עמד על 25 הפרש. עפולה נהנתה מערב קליעה נהדר של נועם מטלון ומשחק טוב מצד צמד הזרים ותומר פורת. בצד של האורחים מהוד"ש בלטו צמד הזרים עם 38 נקודות משותפות, אך הם היו היחידים שקלעו בספרות כפולות אצל הוד"ש וככה קשה יותר לנצח.

אהבנו: ערב קליעה אדיר לנועם מטלון שסיים עם 21 נק' באחוזים נהדרים והיה אחראי על חצי מכמות השלשות שקלעה הקבוצה מבירת העמק. מספרים מרשימים גם לאקסבייר מון שלפחות במחצית הראשונה הצליח להשאיר את הוד"ש קרובה, וג'ימי הול עם דאבל-דאבל של 18 נק' לצד 18 ריב' (וגם 6 אס').

לא אהבנו: מלבד צמד הזרים של הוד"ש, שאר השחקנים בכחול מיעטו לתרום. לא אהבנו את האחוזים הנמוכים של שתי הקבוצות מקו העונשין כאשר המקומיים קלעו ב - 54% (13/24) והאורחים עם 60% (18/30). בהוד"ש יכולים להנתחם בכך שניצחו בקטגוריה זאת, בעוד שברוב הקטגוריות הקבוצה המקומית הייתה דומיננטית יותר.

 

מכבי עירוני ר"ג - מכבי קרית מוצקין 81:95

אומנם הניצחון הזה הגיע לפני ההכרזה על שמוליק ברנר כמאמן החדש, אבל אפשר להגיד שקלישאת המאמן החדש עשתה זאת שוב. ר"ג אחרי תקופה לא קלה עם יותר מדי הפסדים הוציאה את העצבים שלה על מוצקין מהתחתית, וכבר מאזור הרבע השני ברחה ליתרון דו ספרתי גבוה שנשמר עד הסיום. בעקבות ההפסד מוצקין יורדת למקום האחרון, כשעבודה רבה עוד לפניה כדי לצאת משם.

אהבנו: אחוזי הקליעה של ר"ג מכל הטווחים היו טובים מאוד השבוע (62.5 ל-2, 41.2 ל-3), אייל שולמן קלע 15 נקודות עם החטאה בודדת. אחוזים טובים ל-2 גם בצד של מוצקין (55.9).

לא אהבנו: 13 אסיסטים בלבד במוצקין.