לאומית: שחזור גמר גביע הליגה

אשקלון ועפולה נפגשות לעוד משחק צמרת חם, אתא גם היא תנסה להישאר בצמרת הגבוהה כשתארח את האורדונים. מוצקין תארח את רעננה במה שהיה בעונה שעברה משחק צמרת והפועל חיפה תנסה להוריד את מפלס הלחץ במשחק חוץ בהוד"ש. גליל מארחת את חבלמו, הרצליה ורמה"ש יסגרו לנו את המחזור ביום חמישי.


| יניב סהראי

 

משחקי השבוע:

אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל עפולה (19:00, בן גוריון, אשקלון, שידור ישיר ערוץ הספורט)
מכבי קרית מוצקין - עירוני רעננה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
עירוני קרית אתא - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:30, רמז, קרית אתא)
מכבי הוד"ש - הפועל חיפה (19:30, עתידים, הוד"ש)
הפועל גליל עליון - הפועל חבל מודיעין (19:30, כפר בלום)
אליצור עירוני נתניה - אליצור יבנה (19:30, ישורון, נתניה)
בני הרצליה - א.ס. רמה"ש (חמישי, 19:45, היובל, הרצליה)

 

המחזור החמישי יוכל במידה מסויימת לחזות כיצד תתפתח העונה הזאת, כאשר לא מעט משחקים בין קבוצות במגמות זהות יתרחשו במחזור הזה. המשחק המרכזי של המחזור יתקיים באשקלון, שם הקבוצה המקומית שאיבדה לתקופה הקרובה גם את אלירן חדד, תארח את עפולה שמגיעה לאחר ניצחון דרמטי מול גליל עליון. רעננה, אחרי השינוי על הקווים והחתמתו של ג'ילברט בראון על חשבונו של וונדל מקינז, תתארח בקרית מוצקין שתנסה לשוב למאזן חיובי ועל הדרך לסבך עוד יותר את פנינת השרון. נתניה, שיצאה מעט מאוכזבת אחרי ההפסד בזיסמן, תנסה לרשום ניצחון ביתי נוסף על חשבון הלהיט התורן של הליגה – אליצור יבנה.

קרית אתא תחפש לשמור על מקומה בצמרת הגבוהה של הליגה כשתארח את הפועל ר"ג / גבעתיים שמגיעה לאחר ניצחון ביתי חשוב מול נתניה. בהפועל חיפה ינסו להוריד את מפלס הלחץ (שרק הולך וגדל לאור התוצאות האחרונות) במשחק חשוב מאוד מול הוד"ש וג'ימי הול הלוהט. גליל עליון, שאמורה לקבל להופעת בכורה את רוברט גלן, תארח את העולה החדשה מחבלמו. ובמשחק שיסגור את המחזור, נקבל דרבי נוסף בשרון (כי חשבתם שנעביר מחזור ללא דרבי בשרון?) שבו תארח הרצליה לקרב קצוות את א.ס. רמה"ש שתנסה להפתיע ולרשום ניצחון ראשון העונה דווקא מול חניכיו של גורקה.טריוויה:

- את שיא הקריירה האישי שלו בנקודות (32) באחת משתי הליגות הבכירות בישראל, העמיד ג'ייסון סיגרס מול הוד"ש במשחק בתחילת הסיבוב השני של עונת 15/16. אז זה עזר לקבוצתו לנצח 107:103, מה יהיה הפעם?

- קרב אקדחונים יתקיים באשקלון, כאשר שניים מהמפגיזים הטובים ביותר מחוץ לקשת ייפגשו. מהצד המארח דודו שמריז עם ממוצע של 7 זריקות מטווח ה-3 למשחק, ומהצד האורח לייסדריוס דאן עם ממוצע של 7.5 זריקות מאותו הטווח. שניהם שניים למריוס קריק שמתבסס בפסגה עם ממוצע של 9.25 זריקות.

- קווינטרל תואמס אוהב לפגוש את האורדונים. ב-3 המשחקים נגדם בעונה שעברה, העמיד הסנטר הנהדר ממוצעים נהדרים של 28.3 נק' ו-14.3 כ"ח לערב.

- המלצה למהמרי הווינר - משחק עם סקור נמוך אנחנו אמורים לקבל בגושן, שם תארח מוצקין שקולעת 74.5 נק' למשחק (אחרונה בליגה) את רעננה שקולעת קצת יותר – 75.25 נק' בממוצע (מקום 12). אז שימו אנדר, כן?

- ביום חמישי שעבר נפגשו באולם היובל קבוצות הנשים של בנות הרצליה וא.ס. רמה"ש למשחק במסגרת המחזור ה-3 בליגת העל לנשים, אז זה נגמר בניצחון צמוד של רמה"ש 63:60. שבוע לאחר מכן, ייפגשו קבוצות הבוגרים של אותן האגודות באותו האולם. האם גם כאן התוצאה תהיה זהה? ברמה"ש יקוו שכן.