לאומית: 7 בום?

הפועל עפולה והוד"ש הלוהטות ינסו להמשיך ברצף הניצחונות ולהגדיל אותו ל-7 כשיפגשו את הפועל חיפה ואליצור נתניה בהתאמה. קרית אתא תנסה להשאר דבוקה לצמרת הגבוהה כשתארח את בני הרצליה למשחק צמרת נוסף. עוד במוקד: מאבקי מיקום בין יבנה לגליל ובין אשקלון למוצקין, חבלמו ור"ג בקרב תחתית לוהט.


| יניב סהראי

 

המחזור העשירי ייפתח במשחק צמרת נוסף ברמז, שם תארח קרית אתא את היורדת הטרייה. בצד של אתא לא רוצים לאבד גובה, אך יאלצו להתמודד ללא מרכוס רלפורד, זכר לאותה הרחקה בסיום המשחק בשבוע שעבר. מנגד, בני הרצליה תנסה לשמור על אחת מ-2 המקומות הראשונים, שבוע לפני משחק העונה. אליצור יבנה וגליל עליון שנמצאות במגמת ירידה לאחר פתיחת עונה נהדרת, ייפגשו למפגש שישאיר את המנצחת בתמונת הצמרת, בעוד שהמפסידה תצטרך להתסכל יותר לחלק התחתון של הטבלה מאשר העליון.

עירוני רעננה שאמורה לקבל בקרוב את טיילר ויידמן בחזרה תרצה לברוח מהתחתית הבוערת כשתתארח אצל רמה"ש, ששקועה עמוק-עמוק מתחת לקו האדום. בדומה לרעננה, גם הפועל ר"ג/גבעתיים והפועל חבל מודיעין זקוקות לניצחון כמו אוויר לנשימה וינסו להשיג זאת אחת מול השנייה כשיפגשו לקרב תחתית לוהט. אשקלון, בהופעת בכורה ביתית של ד'אור פישר, וקרית מוצקין הלא יציבות ינסו לעלות למאזן 5-5 ולשמור על מקומן בשמינייה הראשונה כשייפגשו באולם באשקלון.

הוד"ש הלוהטת, שמציגה שילוב נהדר בין ישראלים לזרים, תנסה לרשום ניצחון שביעי ברציפות מול החבורה הצעירה מנתניה, ששוב הייתה קרובה להפתיע קבוצת צמרת אך במקום זאת רשמה הפסד 3 ברציפות. ובמשחק שיינעל את המחזור תארח הפועל עפולה הפצועה והחבולה, שגם לה רצף של 6 נצחונות רצופים, את הפועל חיפה שנראית כאחת שסוף סוף מצאה את הנוסחה הנכונה. ניצחון גם בבירת העמק יוכיח זאת ויקרב את שחקניו של חסין לצמרת הגבוהה.

 

טריוויה:

- אם יש סיבה שהאורדונים וחבלמו נמצאים במיקום שהם נמצאים זו ההגנה של שתי הקבוצות או יותר נכון - האין הגנה של שתי הקבוצות. שתי הקבוצות סופגות הכי הרבה נק' בליגה כאשר חבלמו סופגת 91.3 נק' למשחק ור"ג גבעתיים עם 0.1 נק' פחות. אנדר או אובר בווינר? אתם כבר יודעים...

- הפעם האחרונה שרעננה ורמה"ש נפגשו כששתי הקבוצות היו בתחתית הטבלה הייתה בעונת 14/15. בסיום אותה עונה שתי הקבוצות נפגשו במסגרת המחזור הלפני אחרון של הפלייאוף התחתון ומה שקרה שם עדיין צרוב בזיכרון של אוהדי רעננה. סל ניצחון של תמיר בלאט, אז ברמה"ש, קבע כי רעננה תרד לליגה הארצית (מה שלא קרה בסופו של דבר עקב התפרקות של נתניה).

- 83:82, 83:82, 80:79. אלו תוצאות 3 הניצחונות האחרונים של הפועל עפולה על הפועל חיפה. מלבד התוצאות הדרמטיות, ל-2 מתוך 3 התוצאות היו השלכות דרמטיות לא פחות עבור הפועל חיפה – ירידת ליגה (שלא התממשה בסוף) והישארות מחוץ לפלייאוף העליון.

- בעבר הדי רחוק (עונת 14/15  ועונת 11/12) פגש לורנס אקפירגין את צמד שחקני אשקלון – פול דילייני וד'אור פישר. את הראשון פגש במסגרת הליגה הצרפתית הראשונה, את השני פגש במסגרת הליגה הספרדית הראשונה. השבוע, הוא יפגוש את שניהם פעם נוספת.

- בעשור האחרון, הוד"ש והפועל חיפה (פעמיים) רשמו שיא קבוצתי של 6 ו-4 ניצחונות רצופים בליגה הלאומית, בהתאמה. שתי הקבוצות מקבלות הזדמנות לשבור את השיא הזה כבר במחזור הקרוב. ד"א, הקבוצה האחרונה שעצרה את הרצף של הקבוצות היא אליצור יבנה שעצרה את הפועל חיפה בעונה שעברה ואת הוד"ש בעונת 12/13.