"לא ידעתי שהשוותי שיא"

מכבי תל אביב מרוצה לאחר הניצחון על מונאקו, שכלל משחק שיא של ווילבקין עם 37 נקודות: "לא קלעתי טוב לאחרונה מבחוץ, אבל החברים האמינו בי". ריינולדס מאושר: "השמיים הם הגבול עבורנו". הצהובים מתכוננים למשחק הקשה מול אולימפיאקוס: "הכל מתחיל בהגנה". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב יכולה לסמן לעצמה וי חשוב לאחר הניצחון (84:95) על מונאקו. היכולת החלשה בליגה וההפסד הצורם לצסק"א יכלו ליצור מומנטום שלילי במועדון, אלא שהצהובים נענו לאתגר הצרפתי עם ניצחון חשוב בפתחו של מחזור יורוליג כפול. עוד לפני ההתמודדות, עיקר תשומת הלב הופנתה למצ'-אפ בין סקוטי ווילבקין ומייק ג'יימס, שניים מהסקוררים הטובים במפעל, וכעת ניתן לומר שקרב האקדוחנים היה במעמד צד אחד בלבד.

לאחר תקופה קצרה בה היה פחות מעורב במשחק ההתקפה (כולל 2 זריקות שדה בלבד מול באסקוניה), אפשר לומר שסקוטי ווילבקין חזר. ובגדול. הגארד האמריקאי רשם את אחת התצוגות ההתקפיות הגדולות שנראו משחקן מכבי והשווה את שיאו של שאראס עם 37 נקודות במפעל האירופי במדים הצהובים. ניצני ההתפוצצות נגלו כבר בפתיחת המשחק כשווילבקין קלע 8 נקודות מהירות והריץ את ההתקפה הצהובה ליתרון דו ספרתי. גם בהמשך, כשחבריו יצאו מהשטף ההתקפי, האמריקאי נשאר בזון משלו עם צליפות מחוץ לקשת, חדירות וירטואוזיות לטבעת ומסירות מדויקות שהביאו לקבוצתו את הניצחון המיוחל. מייק ג'יימס, לעומת זאת, נתקע על 2 נקודות בלבד עמוק בתוך הרבע השלישי, כשחלק גדול מ-14 הנקודות שלו בסיום (19/6 מהשדה) נקלעו כשהמשחק כבר היה גמור.

לאחר חגיגות הניצחון, ווילבקין הודה שהוא כלל לא ידע שהשווה את שיא הנקודות לשחקן מכבי ביורוליג. "לא ידעתי הרבה על הכדורסל האירופאי לפני שהגעתי, לא ידעתי שזה השיא", הוא ענה בתמימות כשנשאל על העניין. על היכולת עצמה אמר הרכז כי "הרגיש לי שאני נכנס לקצב ומצליח לקבל זווית טובה לזריקה. הרגשתי טוב. לא קלעתי טוב לאחרונה מבחוץ, אבל החברים האמינו בי וגם המאמנים עודדו אותי שאמשיך לזרוק".

ג'יילן ריינולדס החמיא להופעה של חברו לקבוצה ולא חסך בסופרלטיבים: "סקוטי חתיכת שחקן, הוא מנהיג עם דוגמא אישית. יכולת הקליעה שלו לא תיאמן. כשהוא קולע ככה, יש לזה אפקט אדיר וזה עוזר לכולם". ריינולדס הפגין פעם נוספת ביטחון בקבוצה שהתגבשה לה בתל אביב וקבע כי "השמיים הם הגבול עבורנו. מונאקו קבוצה טובה ואתלטית, אבל אני חושב שהראינו את האופי שלנו. האימונים ותשומת הלב לפרטים עזרו לנו להשתפר ולתקן את מה שלא הצלחנו קודם לעשות".

למרות השמחה מהניצחון, ספרופולוס מיהר להוריד את השחקנים לקרקע, שכן כבר מחר (שישי) מחכה להם מפגש קשוח מול אולימפיאקוס שמציגה יכולת נהדרת העונה. היוונים מציגים כדורסל איכותי ונחשבים ליריבה עיקשת, כשמעבר לחזרתו של המאמן לקבוצתו לשעבר, הצהובים ייתקלו בשני שחקנים מוכרים מהעבר - טיילר דורסי וקווינסי אייסי שילבשו את הצבע האדום הפעם.

"כמו שהמאמן אמר, אנחנו צריכים לשכוח את המשחק מול מונאקו", אמר ריינולדס, "אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך. הכל מתחיל בהגנה. כולם יכולים לקלוע שם 30 נקודות. אנחנו צריכים לשמור ולקחת ריבאונד בצורה יעילה". ווילבקין התייחס למפגש מול חברו לשעבר לקו האחורי: "יהיה נחמד לראות את טיילר. הוא משחק טוב השנה ואני מקווה שנעשה מולו עבודה טובה. כשהוא חם, הוא מסוגל לקלוע 30 נקודות".