"לא יכולים להופיע ככה ביורוליג"

אכזבה גדולה במכבי תל אביב לאחר התבוסה 90:66 לאנאדולו, ההפסד הביתי הגבוה שלהם באירופה. דיברתולומיאו: "אנחנו לא יכולים לשנות את מה שעשינו עד עכשיו, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להמשיך כך"


| רוני כהן

 

עוד לפני שעלתה לפרקט, מכבי תל אביב ידעה שסיכוייה לגבור על אפס אנדולו אפסיים, אבל גם בקבוצה קיבלו באכזבה רבה את הפסד היורוליג הביתי הגבוה בהיסטוריה שלהם - 90:66. תוצאת ההתמודדות שברה שיא שלילי חדש עבור הצהובים, שרשמו את הפסדם הביתי הגבוה במסגרת אירופית, כשהשיא הקודם עמד על 23 נקודות - בעונת 76/77 מול וארזה, וב-2014/15 מול צסק"א.

את הקושי לעצור את אנאדולו - הקבוצה בכושר הטוב באירופה ומועמדת בכירה לתואר - עוד ניתן היה להבין, אבל היכולת הדלה בהתקפה הדליקה נורות אזהרה לחבורה של ספרופולוס. ההתקפה הצהובה היתה תקועה לחלוטין, כשהשחקנים התקשו למצוא את דרכם לטבעת וקלעו ב-28 אחוזים בלבד מחוץ לקשת. ההפרש הגיע בשיאו לשלושים נקודות, וגם בקבוצה מבינים שככה הם לא יכולים להופיע למשחקים שנותרו להם במפעל.

"זה כואב, מאכזב ומתסכל", אמר דיברתולומיאו בסיום, "התרגשנו לשחק שוב מול האוהדים שלנו, הם הביאו לנו הרבה אנרגיות, גם כשלא עשינו הרבה כדי לגרום להם להתרגש. זו לא התוצאה שמישהו מאיתנו רצה, אבל אנחנו צריכים להמשיך ולהבין כיצד להשתפר. אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לשחק הרבה יותר טוב מהאופן שבו שיחקנו לאחרונה ביורוליג. אנחנו לא מרגישים שהיכולת הזו מעידה על היכולת שלנו כקבוצה. המשחק ברח לנו בנקודה מסוימת, הם שיחקו בנוחות וזה הרבה יותר קל לקלוע ולבצע מהלכים כשאתה מחזיק ביתרון גדול. אבל זה עלינו, אנחנו צריכים לקחת אחריות על כך".

הקפטן התייחס למצב בחדר ההלבשה של הקבוצה, לאור הכישלון ביורוליג: "אנחנו מדברים על איך להשתפר כמובן. הקורונה זו תקופה קשה לכולם ואנחנו לא שונים מאחרים. בסופו של דבר המצב שלנו זה המצב שלנו. אנחנו לא יכולים לשנות את מה שעשינו עד עכשיו, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להמשיך כך. יש עוד הרבה דברים שאנחנו רוצים להשיג השנה, וזה מתחיל בלשחק כדורסל טוב יותר בכל יום. אנחנו לא יכולים להופיע ככה ביורוליג ולצפות שנשחק טוב לאחר מכן בליגה הישראלית".