לא עוצרת - העתודה בחצי!

עוד ניצחון נהדר, הרביעי ברציפות, של נבחרת העתודה באליפות אירופה עד גיל 20. ברבע הראשון זה עוד היה צמוד, אבל אז ההגנה של ישראל התחילה לעבוד בכח ולספרדים לא נותרו תשובות. משחק ענק ליובל זוסמן ולמייקל בריסקר, בהמשך היום נדע מי היריבה בחצי (צילום: fiba europe)


| safsal

 

עוד ניצחון מרשים לנבחרת העתודה באליפות אירופה, שמקנה לה בפעם השניה ברציפות כרטיס לחצי הגמר! העתודה גברה על נבחרת ספרד, שלא הפסידה בשלב הזה כבר הרבה מאוד זמן ובעשור האחרון הייתה כמעט קבוע על הפודיום. אחרי המשחק היחשית חלש אתמול, הפעם הנבחרת שיפרה את האחוזים שלה בצבע, שמרה על מספר איבודים נמוך והובילה בדו ספרתי החל מהרבע השני ועד לניצחון בסיום.

ישראל התחילה בחמישייה עם גיל בני, מייקל בריסקר, יובל זוסמן, מיכאל מוסקוביץ' ומירון רוינה; ספרד עלתה עם פול פיגוארס, אלכסיס פונט, אריק וייה, ג'וזף פוארטו ואוזאס איגיטור. פתיחת המשחק הייתה צמוד וזוסמן העלה את ישראל ל- 3:4 מהיר, דקה בתוך המשחק. גיל בני, כהרגלו, היה פעיל מאוד בפתיחה. חטיפה שלו, שהובילה לעבירה בלתי ספורטיבית, נקודות ואסיסט לרוינה העלו את הנבחרת ל- 3:9, 7:46 לסיום הרבע. ספרד מיהרה להגיב. שתי שלשות רצופות, יחד עם עבירה באמצע של מוסקוביץ והיתרון הישראלי ירד לנקודה בלבד, 10:11, 6:15 לסיום הרבע. מיגל גונזאלס הספרדי היה זה שהחזיק את הספרדים קרובים לישראל, כששתי שלשות שלו ועוד שלשה של פיגוארס, עונות על נקודות של זוסמן רוינה ואבדיה והיתרון הישראלי עומד על שתיים בלבד, 19:21, 3:06 לסיום הרבע. הקצב המשוגע נמשך. הספרדים עלו ליתרון פעמיים, כשמנגד, שלשות של בני ואבדיה (שסחט גם עבירה) העלו את ישראל ל- 25:27, 1:45 לסיום הרבע – תוצאה שנשמרה עד סוף הרבע.

הטבעה של פליישר בדקות הראשונות לרבע השני סימנה מגמה של דקות טובות מצד הנבחרת הישראלית, שעלתה ל- 27:32, 7:46 למחצית. פליישר וזוסמן החזירו את ישראל ליתרון תשע, אבל הספרדים דאגו להישאר קרוב, כאשר שלשה של פוארטו השלימה ריצת 5:0 שקבעה 32:36 ישראל, בדרך לפסק זמן של בית-הלחמי, 4:23 למחצית. ישראל מצידה, לא נבהלה. מהלכים נכונים של אבדיה ורוינה, יחד עם שלשה מצוינת של בריסקר העלתה את הכחולים-לבנים ליתרון דו ספרתי, בדרך לפסק זמן ספרדי, כשלוח התוצאות מראה 32:42, 2:26 למחצית. הדקות המצוינות של ישראל נמשכו, כשנקודות של בני, בריסקר וזוסמן העלו את הנבחרת ל- 37:51 מרשים בהפסקה.

פתיחת המחצית השנייה עלתה רק נבחרת אחת. שלשה של גונזלאס השלימה ריצת 8:0 שהורידה את ההפרש לשש בלבד, 45:51, שתי דקות בתוך הרבע. בני, בריסקר וזוסמן, שהיו מצוינים במחצית הראשונה לא נבהלו. שלשות של בריסקר וזוסמן (שגם מסרו אחד לשני אסיסטים בהמשך) העלו את ישראל חזרה ליתרון 14, 49:63, כשהפעם היה זה תור הספרדים לקחת פסק זמן, 5:23 לסיום הרבע. ישראל כבר עלתה ליתרון 15, אבל הספרדים הצליחו להתקרב פעם נוספת. ישראל התקשתה למצוא את הסל, מנגד הספרדים הציגו דומיננטיות בריבאונד ההתקפה ונקודות של פארה קיזזו את ההפרש ל- 11 בסוף הרבע, 57:68.

מי שלקחו את המושכות עבור הנבחרת בפתיחת הרבע האחרון היו רוינה, צ'צ'אשווילי ובריסקר, שהציגו פעולות איכותיות הן בהגנה והן בהתקפה. שלשה של בריסקר, יחד עם מסירה נפלאה של צ'צ'אשווילי לרוינה מתחת לסל העלו את ישראל ליתרון השיא במשחק – 61:77, עם פסק זמן ספרדי, 7:51 לסיום. גם גיל בני הצטרף חזרה למומנטום הישראלי. שלשה עם עבירה שלו, יחד עם סל ועבירה של רוינה סייעו לנבחרת לחצות את קו 20 הנקודות ולעלות ל- 65:87, 4:50 לסיום. זוסמן ובריסקר המשיכו להגדיל את היתרון עבור נבחרת ישראל שכבר הגיעה ליתרון 26. עד הסיום, הספרדים הצליחו לקזז את ההפרש, אך לא יותר מזה. בסיום, בפעם השנייה ברציפות, ישראל מגיעה למעמד חצי גמר אליפות אירופה לעתודה, עם ניצחון מרשים נגד נבחרת ספרד, 75:98.

קלעו לנבחרת: יובל זוסמן 25 (7/8 לשתיים, 5 אס', 3 חט'), מייקל בריסקר 22 (4/9 לשלוש, 8/10 מהקו, 4 אס'), גיל בני 18 (3/7 לשלוש, 10 רב'), מירון רוינה 16 (6/8 מהשדה, 6 רב'), דני אבדיה 8, עידו פליישר 4, מיכאל מושקוביץ ועידו שבת 2 כ"א, גבי צ'יצ'אשווילי 1. כן שותפו: רז אדם, נועם אביבי ויאיר קרביץ.