ליגת העל: נשארים עם 2 יורדות

אחרי ספקולציות ודיונים שונים בתקופה האחרונה על שינוי מספר היורדות בעקבות המצב הבטחוני בארץ, מנהלת ליגת העל הודיעה היום (שלישי) שאין שינוי בפורמט שנקבע בתחילת העונה. בנוסף הוחלט היום על המשך משחקי הליגה במגרשים נייטרלים בצפון, ושסדרות הפלייאוף ישוחקו בפורמט הטוב מ-3. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

נהריה לא תהיה היורדת היחידה העונה ללאומית. אחרי שבתקופה האחרונה שמענו כל מיני הצעות ושינויים לפורמט לפיהן תהיה רק יורדת אחת העונה, במנהלת החליטו היום (ברוב של 8 תומכים לעומת 6 מתנגדים) להשאיר את מספר היורדות ללא שינוי כך שלעירוני נהריה תצטרך קבוצה נוספת בעונה הבאה בליגת המשנה. כרגע נראה שזאת תהיה מכבי חיפה, אבל היא לא אמרה נואש ותנסה במשחקים הנותרו להחליף מקומות עם בני הרצליה שנמצאת 2 נצחונות מעליה.

בנוסף עידכנו היום שהליגה תחודש במגרשים נייטרליים בצפון. הבועה שהוצעה באילת ירדה מהפרק, והליגה תשוחק במספר אולמות בצפון ונראה שביניהם לא יהיו גן נר, רוממה ועין שרה, כדי שלא תהיה ביתיות לאף קבוצה. הליגה לא יכולה להידחות יותר מדי שכן ההנחיה מפיב"א היא שהליגה תסתיים עד ל-16.5. לאחר השלמת משחקי הבית התחתון והעליון סדרות הפלייאוף ימשכו במתכונת של הטוב מ-3.