ליגת על נשים נדחתה בחודש

בעקבות הסגר מתקרב ואי האפשרות של הקבוצות לקיים אימונים, הוחלט היום (חמישי) במנהלת הליגה על דחיית פתיחת העונה לסוף נובמבר, לאחר חלון משחקי הנבחרת. לצד הדחיה בפתיחת העונה גם סיום העונה יזוז לחודש מאי. לפחות בשורה חיובית אחת יש - לפני ליגה יערך טורניר פתיחת עונה לקבוצות.


| safsal

 

רשמו ביומנים - התאריך החדש של פתיחת ליגת העל לנשים העונה הוא ה-30.11. מנהלת הליגה החליטה היום כי פתיחת העונה תידחה בחודש מהתאריך המקורי של ה-26.10, ושצפוי להיערך גם טורניר פתיחת עונה לקבוצות, שיעזור להן קצת לחמם מנועים. ההחלטה הגיעה בין היתר בעקבות הסגר הצפוי והעובדה שהקבוצות לא יכולות להתאמן ובטח שלא לקיים משחקים בתקופה הקרובה, כך שטורניר ידידות בהחלט יעזור לקבוצות ולשחקניות לחזור לעניינים אחרי הפגרה הכפויה.

התאריך שנקבע לוקח בחשבון גם את משחקי הנבחרת במוקדמות אליפות אירופה 2021, שיערכו בתחילת נובמבר. לנבחרת יש שני משחקים ב-12.11 נגד מונטנגרו ו-15.11 נגד שוודיה, כשההערכה היא שהם יערכו בבועות לאור המצב. אם בשנים הקודמות הליגה שיחקה מחזור או שניים ואז יצאה לפגרה, השנה כאמור המשחקים יערכו לפני תחילת העונה. יכול להיות שההחלטה הזאת תפגע בכושר המשחק של השחקניות שיגיעו לאחר שלא היה להם משחק רשמי מאי שם במרץ, אבל זה כאמור יאפשר לקבוצות עוד זמן להתכונן לליגה וימנע עוד השבתה באמצע.

הילה קניסטר בר דוד, יו"ר המנהלת אמרה: "מתוך אחריות מלאה לבריאות השחקניות הישראליות והשחקניות הזרות ומשפחותיהן, ונוכח המציאות החדשה עמה אנו מתמודדים, לקחנו החלטה לדחות את פתיחת העונה בחודש. כולנו תקווה שהדברים ישתנו ונוכל לחזור לשגרה מיד אחרי הסגר"