מדליית ארד לנבחרת הנוער!

שתי שלשות ניצחון של עומר שדה קיבלנו היום - אחת ברבע הגמר, והשניה במשחק על מדליית הארד. אבל לא רק הוא - גם שוהם גת, רועי פריצקי וסתיו פוקס היו מצויינים היום ועם שני נצחונות זכתה נבחרת הנוער במדליית הארד ותעלה לראשונה על הפודיום באליפות אירופה. (צילום: fiba 3x3)


| לילך וייס

 

הקיץ המטורף של נבחרות ישראל הצעירות ממשיך, עם עוד פודיום. נבחרת הנוער בכדורסל 3*3 רשמה היסטוריה קטנה כשזכתה לראשונה במדליית הארד, אחרי ניצחון על אוקראינה 18:21. הנבחרת רשמה היום שני ניצחונות (על איטליה ברבע הגמר, ואוקראינה ב-3-4) והפסד אחד לצרפת (בחצי הגמר), כשהיא מראה יכולת קליעה מרשימה מחוץ לקשת והרבה אופי.

 

סיקור היום

נבחרת הנוער פתחה את היום עם משחק רבע הגמר נגד איטליה. כבר בשניה הראשונה האיטלקים קלעו מבחוץ ועלו ליתרון 2:0. רועי פריצקי החזיר עם חדירה ושלשה משלו, שוהם גת חטף כדור וקלע גם הוא צ'אקה והעלה את ישראל ליתרון 2:5. הנבחרת המשיכה לנסות לקלוע מבחוץ אבל פחות פגעה, והאיטלקים שוב הפכו את התוצאה ועלו ליתרון 10:6 כשהם שולטים בריבאונד. עומר שדה קטע את הבצורת הישראלית עם שלשה, פריצקי וגת עם חדירות פנימה הורידו למינוס נקודה, 12:11, 2 דקות לסיום. הנבחרת העלתה קצת אגרסיביות בהגנה, ושלשת קלאצ' של פריצקי עם יד על הפנים קבעה שיוויון 14, דקה וקצת לסיום. אסיסט גדול של שדה לפריצקי העלה את ישראל לפלוס נקודה, האיטלקים עם 2/2 מהקו הפכו שוב. עוד אסיסט גדול של גת לפריצקי ואנחנו שוב בשיוויון, וגג גדול של גת העביר את הכדור חזרה לישראל שלא הצליחה לקלוע והולכים להארכה ב-16:16. שתניה בדיוק בתוך הארכה עומר שדה בקור רוח מופתיע קולע שלשה ענקית שמנצחת את המשחק ושולחת את ישראל לחצי הגמר.

קלעו לישראל: רועי פריצקי 9, עומר שדה ושוהם גת 4 כ"א, סתיו פוקס 1.

 

בחצי הגמר פגשה הנבחרת את צרפת. סל מריבאונד התקפה של סתיו פוקס העלה את ישראל ליתרון ראשון, ושוהם גת עם 2 סלים יפים הגדיל ל-3:0 כשישראל עוצרת את צרפת ללא נקודות כמעט 2 וחצי דקות. הצרפתים נכנסו למשחק עם שלשה והתחילו להניע כדור מהר בהתקפה והשוו את התוצאה ל-4:4. שדה בחדירה יפה העלה את ישראל שוב ליתרון, אבל שלשה של צרפת העבירה את היתרון אליהם. ישראל איבדה ריכוז בהתקפה ולא מצאה את הסל, בעוד הצרפתים ממשיכים להפציץ מבחוץ בדרך ליתרון 5:9. שלשה של גת ונקודה של שדה הורידה למינוס נקודה, אבל צרפת המשיכה לקלוע באחוזים טובים והגדילה את ההפרש ל-9:13. במצב של 11:14 הנבחרת נתקעה ולא הצליחה לקלוע, וראתה איך צרפת עם 3 שלשות סוגרת את הסיפור ומנצחת 11:21.

קלעו לישראל: שוהם גת 5, סתיו פוקס, רועי פריצקי ועומר שדה 2 כ"א.

 

במשחק על מדליית הארד הנבחרת פגשה שוב את אוקראינה, אותה ניצחה שלשום בשלב הבתים. אוקראינה עלתה ראשונה על הלוח, שוהם גת החזיר מהר עם נקודה לישראל, אבל האוקראינים המשיכו במומנטום ועם שלשה עלו ליתרון 4:1. ישראל נכנס לטירוף ותוך שתי דקות פריצקי עם שלושה סלים, עומר שדה עם שלשה וגת עם חטיפה הפכו את התוצאה והעלו את ישראל ל-5:8. הנבחרת פשוט נראתה מצויין ושטפה את המגרש כשהיא מוסיפה עוד שלשות וגת מוסיף עוד חטיפות וטסה ליתרון 7:14. האוקראינים קלעו מבחוץ ונשארו קרוב, פריצקי הגיב בהליאופ יפה ו-2 רצופות של גת העלו את ישראל -14:19. האוקראינים הצליחו להוריד ל-18:19, ואז הגיע איש המאני טיים עומר שדה שבשלשה ענקית ניצח לישראל את המשחק – 18:21!

קלעו לישראל: שוהם גת 9, עומר שדה 7, רועי פריצקי 5.