מהפכה בשיטת המשחקים בלאומית

יחד עם השינוי בשיטת העולות לליגת העל- מגיע גם השינוי בשיטת הפלייאוף. אחרי שנים בהן האלופה נקבעה בסדרת פלייאוף של הטוב מ-5, בעונה הנוכחית נקבל סדרת גמר של בית וחוץ. כמו כן יש שינוי ברבע הגמר - והקבוצות ישחקו הטוב מ-5 במקום הטוב מ-3. (צילום: לימור מלינוף)


| safsal

 

איגוד הכדורסל פרסם היום את ספר המשחקים לקראת עונת המשחקים הקרובה, ובו כמה התייחסויות מעניינות לקראת העונה הקרובה בליגה הלאומית. קודם כל בתחילת הספר ניתן למצוא את 'תקן עליות וירידות' המתייחס לכל הליגות - ושם רשום כי מליגת העל יהיו העונה שתי יורדות, ומהליגה הלאומית שתי עולות. כזכור לפני 3 חודשים הודיעו באיגוד הכדורסל על אישור המעבר לשתי עולות מהליגה הלאומית, אם כי עדיין לא ברור מהי עמדת מנהלת ליגת העל בנושא והאם זה אכן יתבצע בפועל.

כמו כן בעקבות המעבר לשתי עולות, בליגה הלאומית יחזרו למתכונת בה סדרת הגמר היא בעיקר לקביעת האלופה ולא לקביעת זהות העולה. מבט בלוח המשחקים לעונה הקרובה בלאומית מראה שלא תהיה השנה סדרת הטוב מ-5 כמו בשנים האחרונות, אלא רק שני משחקים בית וחוץ, והאלופה תיקבע על פי הפרשי סלים. שלב רבע גמר הפלייאוף, שיחל ב-17.4, יערך בשיטת הטוב מ-5 במקום הטוב מ-3 כמו בשנים הקודמות. שלב חצי הגמר ישאר ללא שינוי וישוחק הטוב מ-5 כשהוא צפוי להתחיל ב-8.5 (יכולה להיות הקדמה אם כל הסדרות הרבע יגמרו ב-3:0). בגמר כאמור יערכו שני משחקים, הקבוצה שתנצח פעמיים או שתנצח בהפרש היותר גבוה תזכה באליפות.

עשור שלם עבר מאז היו לנו שתי קבוצות שעלו לליגת העל מהלאומית. ב- 08/09 העפילו אליצור נתניה והפועל עפולה, אבל כבר בעונה לאחר מכן התחילו להתגלות בעיות. האלופה אז - מ.כ. הבקעה, וסגניתה - הפועל יקנעם / מגידו, ויתרו על העלייה ואת מקומן תפסה מכבי אשדוד. עונה לאחר מכן הליגה כבר חזרה למתכונת של עולה אחת. מעניין יהיה לראות אם אכן בסוף העונה יהיו לנו שתי קבוצות שיממשו את העליה.