מוקדמות אירופה ישוחקו בבועות

נבחרות הגברים והנשים של ישראל ישחקו את החלון הקרוב של מוקדמות אליפות אירופה במסגרת בועות של פיב"א. נבחרת הגברים תתארח בספרד שם תפגוש את המארחת ואת נבחרת פולין, הנשים כנראה ישחקו ביוון מול שוודיה ומונטנגרו. כמו כן נבחרות הבנים הצעירות יתאמנו בארץ בקפסולות. (צילום: fiba europe)


| safsal


הקורונה אולי עצרה לנו את הליגה, אבל לא עצרה את מוקדמות אליפות אירופה 2021 (או 2022, תלוי את מי שואלים). גם לנבחרת הגברים וגם לנבחרת הנשים מחכה חלון של שני משחקים בנובמבר הקרוב, ובעקבות המצב המשחקים יערכו בבועות ברחבי אירופה.

נבחרת הגברים תצא לספרד למשחק פיקנטי מול אלופת העולם שמארחת את הבועה, ו-3 ימים לאחר מכן תשחק מול פולין. באיגוד הגישו בקשה לארח את החלון הבא שיארח בפברואר, ונראה אם המצב בארץ יאפשר זאת. נבחרת הגברים רשמה בחלון הקודם שני נצחונות - בחוץ על פולין ובבית על רומניה, והיא כרגע מובילה את הבית.

נבחרת הנשים התכוננה לחלון משחקים קשה במוקדמות אליפות אירופה עם שני משחקי חוץ במונטנגרו ושבדיה, אחרי שבחלון הקודם הנבחרת הובסה בבית מול שבדיה. אלא שהמזל (והקורונה) האירו פנים לנבחרת והמשחקים יתקיימו במגרש נייטרלי (סבירות גבוהה ביון). כעת משנלקח מהמארחות יתרון הביתיות ניתן לחשוב ולחלום על הפתעה. נכון, יגידו לנו שהשחקניות שלנו מגיעות בלי לשחק מאז חודש מרץ ולשחקניות שבדיה ומונטנגרו שמשחקות ברחבי אירופה, כבר החלו הליגות השונות...

אבל: יש לנו עוד חודש לקיים אימונים ומשחקי הכנה (יש כמה וכמה נבחרות שיגיעו ליוון אפשר להתכונן מולן), יש לנו יתרון שהיעדר מפגשים יבטיח סגל מלא (מבלי לפחד מהידבקות ובידודים) ובאופן כללי אפשר להסתכל על חצי הכוס המלאה. לסגל הרחב זומנו מאי דיין, ליעד אורבך, שירה חג'ג', עדן ציפל ואיימי רינת עבורן זהו זימון רשמי ראשון ולפחות 3 מהן יכללו גם בסגל הסופי (שיחסר את יערה יצחקי הפצועה, רומי לוי במכללות ואלכס גיטצ'נקו).

הסגל המלא: עדן רוטברג, דניאל רבר, טל לב, גילי אייזנר, דניאל קרש, מרים חנון, צליל וטורי, שהד עבוד, אלכס כהן, מאי דיין, ליעד אורבך, עדן ציפל, שירה חגג, איימי רינת.

 

כמו כן נבחרות הבנים הצעירות צפויות לחזור להתאמן, לאור מצב הקורונה בארץ שהשבית את פעילות הספורט ומחלקות הנוער. האגף המקצועי לגברים הודיע היום כי הושג מתווה חדש עבור נבחרות הקדטים, הנוער והעתודה, במסגרתם השחקנים יגיעו אחת לשבוע לסופ"ש (חמישי - עד) בכפר המכביה לאימוני קפסולות בהתאם להנחיות. בנוסף צוותים מקצועיים מטעם האיגוד יעבירו הרצאות ואימונים דרך הזום.