מחר: אליפות אירופה בכיסאות גלגלים

נבחרת הגברים בכיסאות גלגלים יצאה לפולין לאליפות אירופה, ותחל את משחקיה ביום שבת. לנבחרת מחכה בית לא קל בכלל עם האלופה מ-2017 טורקיה ועוד נבחרות חזקות, והמטרה העיקרית של הנבחרת היא לסיים באחד מ-4 המקומות הראשונים בבית שמובילים לרבע הגמר. (צילום: קרן איזיקסון, ההתאחדות לספורט נכים)


| לילך וייס

 

מחר (שישי) תיפתח בפולין אליפות אירופה לגברים בכיסאות גלגלים, כשהמארחת תשחק מול נבחרת שוויץ. בשבת יכנסו למעגל המשחקים גם שאר הנבחרות, ביניהן נבחרת הגברים שלנו שתנסה לשרוד עוד עונה בדרג א' החזק. ב-2017 הנבחרת סיימה במקום השמיני, ונראה שגם השנה השאיפה היא למקום טוב באמצע. 4 הנבחרות שיעפילו לחצי הגמר יזכו גם בכרטיס למשחקים הפראולימפיים בטוקיו 2020, אבל נראה שמדובר במשימה שגדולה על הנבחרת שלנו למול הנבחרות החזקות שיהיו באליפות. כהכנה לאליפות הנבחרת יצאה לטורניר הכנה שנערך גם כן בפולין, בו התמודדה עם נבחרות חזקות מרחבי העולם. הנבחרת סיימה במקום השישי והאחרון, אבל הייתה חסרה במשחקים את עשהאל שאבו.

12 נבחרות משתתפות השנה באליפות אירופה דרג א', והן חולקו לשני בתים. 4 הראשונות בכל בית ימשיכו לרבע הגמר, השתיים האחרונות ישחקו נגד הירידה לדרג ב' (2 יורדות). הנבחרת הישראלית הוגרלה לבית ב' יחד עם טורקיה אלופת אירופה המכהנת, ספרד, הולנד, צרפת ורוסיה.

 

הסגל הישראלי

מרבית הסגל המשיך מאליפות אירופה הקודמת, כשיש לנו כמה פנים חדשות. קפטן הנבחרת הוא אלון דור און, אחד השחקנים הותיקים בישראל שגם שיחק כמה שנים בצרפת ובספרד. השנה שיחק ואימן במקביל בקבוצת בית הלוחם ת"א שהפתיעה וזכתה בגביע המדינה. דור און הוא אול-אראונד פלייר שתורם כמות נכבדה של נקודות שהנבחרת תהיה תלויה מאוד ביכולת שלו. עוד בגזרת הותיקים תמצאו את דותן מישר, השחקן עם הכי הרבה נסיון בנבחרת שגם השתתף פעמיים במשחקים הפראולימפיים (פעם אחת כמרים משקולות). מישר שחקן פיזי וחזק שקשה מאוד לעצור בצבע, ושיחק העונה באיל"ן נתניה.

עוד שני שחקנים שחשובים מאוד ברוטציה וגם שיחקו יחד הרבה שנים הם עשהאל שאבו ושי ברביבי. שני השחקנים הצעירים הובילו את איל"ן ר"ג להישגים יפים, ובשנתיים האחרונות נפרדו כש-שאבו עבר לשחק בגרמניה. שאבו שחקן זריז עם קליעה טובה שצבר הרבה ניסיון בגרמניה וצפוי לחזור לארץ בעונה הבאה (לקבוצת האם שלו ר"ג), ברביבי מתפקד כרכז ויודע גם לייצר נקודות כשצריך. שחקן נוסף שמגיע מר"ג הוא ארתור חסון הצעיר, שנמצא כבר כמה שנים בסגל והשנה צפוי גם לקבל דקות ראשונות.

שני נציגים נוספים שמגיעים לנבחרת מבית הלוחם ת"א הם כפיר ניימרק שגם אותו ראינו לא מעט שנים בנבחרת, ונדב מנחם שלפני שנה סיים עם נבחרת העתודה במקום השישי באליפות אירופה עד גיל 20. עוד שני חבר'ה שכבר הופיעו בכמה קמפיינים הם תומר ששון, קלעי טוב עם יכולות הגנה שחוסם הרבה ומשחק בקבוצת שלום שיתופית ראשל"צ, ורועי בן טולילה, שחקנה של בית הלוחם ירושלים.

סוגרים את הסגל יניר עוז ושי חיים שמשחקים באיל"ן נתניה, ופלג זלצמן שמשחק בבית הלוחם ת"א. עבור זלצמן זאת תהיה הופעת בכורה בסגל. הוא פחות מוכר משאר חבריו לנבחרת, אבל מדובר בשחקן נבון שנמצא לא מעט שנים בענף וישחק בעמדת הסנטר. שי חיים חוזר לנבחרת אחרי שנעדר תקופה ארוכה בעקבות פציעה.

 

לוח המשחקים

31.8, 15:00 - צרפת
1.9, 15:30 - טורקיה
2.9, 15:00 - ספרד
3.9, 20:00 - רוסיה
4.9, 17:15 - הולנד