מחר בוינגייט: טורניר דנה

מחר יתקיים טורניר דנה בפעם ה-14. הטורניר לזכרה של דנה זמורסקי ז"ל, יתקיים בפעם הראשונה בשילוב נבחרות ישראל הצעירות שיתמודדו נגד קבוצות האקדמיה. האירוע יתקיים בין השעות 10:00-15:00 ויכלול 3 משחקים וטקס לזכרה של דנה.


| שי ברק

רב טוראי, דנה זמורסקי ז"ל, נפלה בעת שירותה ביום י"ב בניסן תשס"ד(2004) ,  בתאונת דרכים מחרידה. בתם של ורדית וחיים, מוותיקי נס ציונה שנולדה בבאר שבע, התבלטה בשמחת החיים שלה, והתאפיינה יותר מכול בחיבור המשמעותי שהיה  לה עם בני האדם. דנה הַרגישה, העדינה, המודעת, הקשובה, ידעה להתחבר לכולם, ולגעת בנפשו של כל אחד.

מפעל ההנצחה המרכזי לזכרה של דנה, שיזם רלף קליין, הוא טורניר "דנה" לכדורסל בנות. האירוע התקיים מדי שנה במשך למעלה מעשור בנס ציונה, ובמסגרתו התחרו הקבוצות המובילות בליגת העל של נבחרות בתי הספר. בתום הטורניר מחלקת משפחתה של דנה שתים-עשרה מלגות על שמה – לתלמידה מקבוצת הכדורסל "ויצו דנה הדסים", לתלמידים מבתי ספר אחרים של "ויצו", ומתיכון "בן גוריון".

הבסיס לרעיון מאחורי מפעל ההנצחה היה אהבתה לכדורסל שלא ידעה גבול. היא הייתה אוהדת מושבעת של מכבי תל אביב, מעריצתו של רלף קליין האגדי ואוהדת מספר אחת של קבוצת הבנות ויצו הדסים שרלף קליין הקים וארז דגן אימן. ארז דגן מארגן את טורניר דנה מאז הטורניר הראשון ועד היום.

האירוע זכה לסיקור נרחב במדורי הספורט ומעורר התרגשות רבה. אביה של דנה מספר כי גם דוֹדוֹ, אלימלך "ממה" זמורסקי, שנהרג במלחמת העצמאות, הונצח במשך עשור כמעט בטורניר כדורסל שהתקיים בנס ציונה. מסביר חיים: "יש הרואים בכל הזדמנות משבר ויש הרואים בכל משבר הזדמנות – אנו בחרנו להתגבר כך על המשברים, והטורניר הוא אחת מההזדמנויות שלקחנו כדי לחזק ולהתחזק, לזכור ולהזכיר."

 

אחרי למעלה מעשור הטורניר משנה פניו

הטורניר שמתקיים זו השנה ה-14, יכלול השנה, בניגוד לשנים הקודמות, את נבחרות ישראל הצעירות ויתקיים בוינגייט. השילוב בין ארז דגן כמאמן באקדמיה לבנות והמעבר של הוריה של דנה להתגורר בנתניה הובילו להחלטה כי השנה יערך הטורניר במתכונת שונה. בטורניר ישתתפו נבחרת הנערות ונבחרת הקדטיות שיתמודדו מול קבוצת האקדמיה של וינגייט. זו תהיה הזדמנות ראשונה לצפות בשחקניות מהן יורכבו נבחרות ישראל בקיץ הקרוב, גם אם הנבחרות יופיעו בהרכבים חסרים יחסית.

 

נבחרת הנערות תגיע ללא השחקניות מהפועל ראשון לציון ומכבי רעננה שקיבלו שבועיים של מנוחה לאחר שסיימו את העונה רק בשבוע שעבר. הנבחרת תופיע עם: רומי לוי, נועה שמשי, נטע רפאל, נור כיוף, שלי שפית, נועה שמעוני, טיארה לוין ועדן גיוסי.

 

נבחרת הקדטיות שגם היא עדיין מתאמנת בסגל רחב וללא כל שחקניות רעננה וראשון לציון, תכלול בין היתר את: נטע ליכטנטריט, אמי רינת, עתליה כהן, רוני צביאלי, הילה בלוך, עדי אלטמן, נוי לפושניאנסקי, עדי נורבינד, ג'וי אוסגוואי, דנה ביתן, זיו דוידוביץ, אופיר פרפרה, ליאן עודה, מאור טובול, ג'וואן אשייך. מי שיהיו בסגל אך ככל הנראה יזכו למנוחה: גלי אונטר, רותם שוסטר, עמית כהן, רוני זהות, נועה גבעון, אלין גולן. דניאל אורן, שני ברמן ושירה חג'ג' נרשמו בקדטיות אך ככל הנראה ישחקו במדי האקדמיה.

 

נבחרת האקדמיה תגיע בסגל הבא: ליאור גרזון, ניצן עמר, אלכס גיטצנקו, תמר אנגל, מוריה חסון, זהר לופטין, מאי נשר, תמר קפולביץ, שני ברמן, דניאל אורן, שירה חג'ג', אנג'לה חצ'רדסיאן, מיקה מידן, ליאם בסטקאר, אופיר דרור.

 

המשחק הראשון יתקיים בשעה 10:00, המשחק אחריו יחל בשעה 11:30 והמשחק המכריע יתקיים בשעה 13:00 שלאחריו יתקיים טקס הסיום וחלוקת מלגות ותעודות.