מחר בלאומית: צהריים של הכרעות?

רעננה וגליל עליון שהופתעות במשחק הראשון ינסו לשלוח את הסדרה למשחק שלישי כשיתארחו ביבנה ואשקלון, קרית מוצקין וחיפה ינסו לסגור סיפור מול קרית אתא ועפולה. וגם לא מעט עניין מחכה לנו עדיין בבית התחתון כשרחובות חייבת ניצחון ונתניה וחיפה נפגשות ראש בראש למשחק שיכול להבטיח לאחת מהן עוד עונה בלאומית. (צילום: לימור מלינוף)


| צוד בדיחי

 

שתי קבוצות גנבו את הביתיות, שתיים שמרו עליה ושמונה קבוצות רוצות להמשיך לשלב הבא. רבע הגמר שייערך בשישי בצהריים הולך להיות מעניין מאוד. בסדרה הכי מפתיעה, אליצור יבנה מובילה 1-0 על רעננה. ניצחון של מקום 8 על מקום ראשון הוא תמיד הפתעה, אבל כשהמקום הראשון זו רעננה שהפסידה רק ארבע פעמים העונה, זו כבר הפתעה אמיתית. אם יבנה תצליח לשרוד עוד 40 דקות בבית בלי להיכנע לחבורה הלוהטת של אבנר יאור, זו תהיה סנסציה שתיזכר להרבה מאד זמן. שש הקבוצות האחרות מן הסתם יחזיקו ליבנה אצבעות. אף אחד לא רוצה להיפגש עם רעננה.

ההפתעה השניה במפגש הראשון הייתה כשאשקלון גברה על גליל עליון בכפר בלום. גליל הובילה לאורך רוב המשחק, סביב הדו ספרתי, אבל ברגעי הסיום הייתה זו האורחת מהדרום שהתעלתה. הצפוניים יצטרכו למצוא דרך לעצור את בילי מקשפרד אם הם לא רוצים לסיים עונה מופלאה בשלב מוקדם.

מכבי חיפה תצא להתארח בעפולה לאחר שהצליחה לשמור על הביתיות. עפולה סיימה רק נקודה מתחתיה, והמשחק צפוי להיות שקול ומותח. לא מן הנמנע שנראה משחק שלישי ברוממה בסדרה הזו. אחרונה חביבה ההתמודדות בדרבי הקריות. מוצקין המשיכה את העונה הסדירה הנהדרת שלה, וניצחה בבית את קרית אתא. עכשיו המארחים יצטרכו להתעלות על עצמם כדי להשוות את הסדרה, ולנסות לכפות משחק שלישי.

ועכשיו לבית התחתון. אחרי מחזור אחד יש לנוכבר מגמות ברורות, ורק הפתעה ממש גדולה תגרום לשינוי בתמונת המצב. נתניה שכבר די סגורה על זה שהיא נשארת, תארח את הפועל חיפה, עוד קבוצה שעשתה במחזור הקודם צעד גדול בדרך להישארות. שתי הקבוצות יודעות שניצחון מבטיח עוד עונה בליגה הלאומית באופן ודאי, והן ירצו להשיג את הכרטיס לעונה הבאה כבר עכשיו.

רחובות שנמצאת מתחת לקו האדום תארח את מכבי הוד השרון שלה שתי נקודות יותר ממנה, למשחק שיכול להכריע עונה שלמה. אם החבר'ה בעיר המדע רוצים להישאר לעוד עונה, הם חייבים לקחת את המשחק הזה. מי שתביט בעניין על המשחק הזה היא עירוני רמת גן, שנמצאת רק נקודה אחת מעל רחובות אבל תארח את כפר סבא, למשחק שבו היא חייבת לקחת שתי נקודות. הפסד של רחובות עם ניצחון רמת גני ישחרר הרבה חיוכים אצל האורדונים, כל תרחיש אחר יגרום להם להמשיך להזיע עד הרגע האחרון.