מחר ובמוצ"ש : חצי גמר גביע הליגה

טורניר גביע הליגה הלאומית עולה שלב ו - 4 העולות מ - 4 הבתים ייפגשו בשלב חצי הגמר. בחצי הצפוני, עפולה מארחת את קרית מוצקין למשחק עם פיקנטריה. בחצי הדרומי, היורדת הטרייה מהרצליה תארח את אליצור אשקלון במפגש בין שני מאמנים שאימנו בעונה שעברה ברחובות. (צילום: מנהלת הליגה הלאומית)


| יניב סהראי

 

אחרי ש – 4 העולות כבר נקבעו, שלב חצי הגמר ייצא מחר לדרך שלב חצי הגמר עם משחק פיקנטרי בצפון שבו עפולה תארח את האקסים ממוצקין. המשחק שיקבע את זהול העולה השניה לגמר ייערך באולם היובל, שם תארח הרצליה של מיקי גורקה את אליצור אשקלון של רועי חגאי.

הפועל עפולה – מכבי קרית מוצקין (שישי, 13:30, היכל הספורט העירוני עפולה)

מפגש בין שתי קבוצות שעלו מהבית עם מאזן מושלם. המקומיים הגיעו לשלב זה לאחר שהשיגו ניצחון מרשים על קרית אתא וניצחון אחד נוסף על גליל עליון. הפעם האחרונה שהקבוצה מבירת העמק הגיעה לשלב חצי הגמר בגביע הליגה הייתה בעונת 16/17 אז אימן אותה רועי פרל, שיעמוד מנגד. לקבוצה מהקריות ההעפלה לשלב חצי הגמר הלכה קצת יותר קשה, אך צמד ניצחונות צמודים על הפועל חיפה ואליצור נתניה הבטיחו לקבוצה של פרל מקום בחצי. מי שיחזרו לאולם בו שיחקו בעונה שעברה הם גיא פרבר ורום קורנליוס. כמו כן נועם מטלון וגל טסלר ששיחקו גם הם בעפולה בעונת 15/16.

בני הרצליה – אליצור "איתו" אשקלון (מוצא"ש, 20:30, אולם היובל)

שתי הקבוצות מגיעות לשלב חצי הגמר לאחר שהרשימו מאוד בשלב הראשון על אף ששיחקו בסגלים חסרים. היורדת הטרייה מגיעה אחרי 3 ניצחונות על יריבותיה מהשרון כשמי שמוליך מדי ערב את הקלעים הוא קנדל אנתוני שמסתמן כהחתמה טובה של גורקה. גם אלופי אירופה, נועם אביבי ואופק מלכה, מגלים יכולת טובה. גם אשקלון מגיעה לשלב חצי הגמר עם 3 ניצחונות מרשימים שהושגו ללא אריאל נבון ורוברט רותבארט הפצועים. באשקלון הציגו לראווה את אריזונה ריד שנותן את הטון במשחקי ההכנה. כמו כן, גם הצעירים של הקבוצה מנצלים עד כה את ההיעדרות של רותבראט ונבון ומציגים יכולת טובה.