מחר: ליגת התיכונים יוצאת לדרך

אחרי ששנת הלימודים החלה, הגיעה תורה גם של הליגה הכי ססגונית וצבעונית בארץ שתחל מחר עם 5 משחקים בשלב הבתים. מפגש מעניין מאוד מחכה לנו בראשל"צ בין הגימנסיה למטרווסט, האלופה מארחת את נהלל, הדרים נגד בליך וגם מפגש צפוני בין עמק חרוד לריאלי עברי חיפה.


| safsal

 

שלב הבתים של ליגת העל לתיכונים יצא מחר (חמישי) לדרך. 16 נבחרות ב-4 בתים מחפשות את אחד מ-3 המקומות הראשונים בבית שמוביל לשלב הפלייאוף, ועל הדרך להימנע ממשחקי ההישרדות בליגה. גם השנה צפויים לנו משחקים עם שחקני הנוער מהטובים בארץ לצד מופעי עידוד מצד הקהלים הנלהבים של התיכונים. נכון לכרגע המחזור הקרוב לא צפוי להיות משודר כרגיל בערוץ 50, ונקווה שהשידורים יתחדשו בהמשך הליגה.

המפגש המרכזי של השבוע (13:00, גמי ראשל"צ) יפגיש בין גימנסיה ראלית ראשל"צ, שהגיעה אשתקד לחצי הגמר, מול מטרווסט רעננה, שהפסידה לראשל"צ ברבע הגמר. השתיים מתבססות כמידי שנה על מחלקות הנוער החזקות של עירוני רעננה ומכבי ראשל"צ, וצפוי לנו עוד מפגש חזק בין השתיים. לא רחוק משם הליד"ה ירושלים תארח את מקיף עמק החולה (13:00, הליד"ה). עמק החולה שזכתה פעמיים בתואר האליפות בעבר הודחה בעונה שעברה בשלב הפלייאוף, וכמוה גם הליד"ה. בעמק החולה תמצאו את שחקני מחלקת הנוער של הפועל גליל עליון.

האלופה ואלופת העולם תיכון חדש ת"א תחל את משחקיה מול ויצ"ו נהלל (13:00, תיכון חדש), בשחזור של רבע הגמר מאשתקד. חדש נפרדה הקיץ מכמה משחקניה המובילים - דני אבדיה, דורי סהר ויונתן אטיאס, אבל עדיין מציגה סגל חזק המבוסס על מחלקות הנוער של מכבי והפועל ת"א. נהלל שהסגל שלה מגיע ממחלקת הנוער של הפועל עמק יזרעאל רשמה שנה שעברה היסטוריה קטנה כשהגיע לרבע גמר הפלייאוף גם היא נפרדה מלא מעט שחקנים מובילים שסיימו י"ב.

אחת מהפתעות העונה שעברה, הדרים הוד"ש, תארח את בליך ר"ג (13:00, הדרים). הדרים שמבוססת על מחלקת הנוער של מכבי הוד"ש הצטרפה לליגת העל לפני שנה וחצי ונצנה עונת בכורה מרשימה שהסתיימה בהדחה בשלב הפלייאוף. בליך אחרי כמה שנים בפלייאוף נגררה אשתקד למשחקי ההישרדות, ותקווה להציג השנה עונה יותר טובה. בצפון האלופה מלפני שנתיים מקיף עמק חרוד תארח צפונית אחרת, הריאלי העברי חיפה (13:00, קיבוץ עין חרוד). גם עמק חרוד שמתבססת על מחלקת הנוער של גלבוע מעיינות וגם הריאלי שמתבססת על שחקני מכבי חיפה הודחו אשתקד בשלב הפלייאוף.

ביום שישי סגנית האלופה כצנלסון כפ"ס תארח את בן צבי גבעתיים (12:00, תיכון היובל), בעונת הבכורה שלה בליגת העל. כפ"ס מבוססת על מחלקת הנוער של הפועל כפ"ס, גבעתיים הצטרפה אשתקד מהאליפות הארצית בגליל וכאמור זאת תהיה העונה הראשונה שלה בליגה שתחל משלב הבתים. ביום שני (13:00, ציינין) העולה השניה מהאליפות הארצית והפתעת העונה שעברה בן צבי קרית אונו שהגיעה עד חצי הגמר תארח את עירוני א' אשקלון, שגם היא נתנה עונה מצויינת אשתקד עם הגעה לרבע הגמר שם הפסידה לאותה קרית אונו.