מכבי ראשל"צ בגמר הגביע

יש לנו עולה ראשונה לגמר גביע המדינה. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, כששתי הקבוצות מרבות להחטיא ולאבד כדורים. אחרי מחצית ראשונה צמודה כשברובה הפועל ת"א היא זו שהובילה. המחצית השנייה הייתה שייכת יותר לראשון, שעלתה ליתרון שנע בין 9-6 נקודות ברבע הרביעי. בדקות האחרונות הגיעה הבריחה שקבעה סופית - הכתומים חוזרים לגמר. (צילום: גלעד חזון)


| safsal

 

חמישיות: מכבי ראשון עלתה בחמישייה עם קמרון לונג, איגור קולשוב, אלכסנדר המילטון, דשון סטיבנס ואיתי שגב; הפועל ת"א התחילה עם רביב לימונד, דבון אקון-פרסל, ג'רל מקניל, תומר גינת וריצ'ארד האוול.

שלב הגישושים החל במהרה, כששתי הקבוצות נראות מוכנות האחת לשנייה ואחרי שלוש דקות הפועל ת"א ביתרון 6:5. תומר גינת השתחרר עם ארבע רצופות שלו שהעלו את הפועל ת"א ליתרון חמש, לפני שנקודות במעבר של אלכסנדר המילטון קבעו 10:7 אדום, קצת פחות מחמש דקות לסיום הרבע. לימונד וגינת הרימו את הקצב עבור הקבוצה שלהם והדבר ניכר היטב על לוח התוצאות. נקודות נוספות של גינת במעבר הקפיצו את התוצאה ל- 14:7, בדרך לפסק זמן של גיא גודס, 2:52 לסיום הרבע. הפועל ת"א לא מצאה את הסל מאז פסק הזמן. מנגד, חמש רצופות של המילטון, יחד עם נקודה מהקו של דיימון סימפסון צימקו בפער וקבעו 14:13 אדום אחרי 10 דקות.

דיימון סימפסון שלט בריבאונד ההתקפה עבור ראשון לציון ויחד עם נקודות של המילטון במתפרצת (יחד עם עבירה של ים מדר) הפכו את התוצאה וקבעו 14:18 כתום, בדרך לפסק זמן מהיר של פרנקו, 8:25 למחצית. פרנקו חזר להרכב עם לימונד שקירב אותו חזרה, אבל סימפסון היה יעיל מאוד. סל ועבירה שלו (שהייתה השלישית להאוול) העלתה את ראשון ל- 23:27, 5:58 למחצית. הפועל ת"א מיהרה להגיב - שלשות של שולר ומקניל, יחד עם נקודות מתחת לסל של אמינו היעיל הריצו את האדומים 8-0 מהיר בדרך ל- 31:27, 4:36 למחצית. ראשון התקשתה למצוא את הסל, כשרק נקודות מהקו של סימפסון וסטיבנס השאירו אותה בתמונה עם 35:31 תל-אביבי, 2:11 למחצית. נקודות של קמרון לונג עם הבאזר חתמו את תוצאת המחצית ב- 38:37 להפועל ת"א.

קרב החפירות נמשך גם בפתיחת המחצית השנייה. שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות, כשמי שנהנתה מזה הייתה ראשון, שעלתה ל- 44:45, אחרי נקודות של דשון סטיבנס, 6:09 לסיום הרבע. סטיבנס והמילטון הכתיבו את הקצב עבור ראשון, כשגם ההגנה התייצבה. דאנק של סטיבנס סיים התקפה מתפרצת מושלמת מבחינת הכתומים שעלו ל- 46:50, 4:44 לסיום הרבע. ראשון כבר עלתה ליתרון שיא של שבע נקודות, אבל הפועל תל אביב לא נתנה למשחק לברוח. שלשה של שולר, יחד עם נקודות של אקון פרסל וזה שוב פער של סל – 53:55, 3:11 לסיום הרבע. עבירה בלתי ספורטיבית לחובתו של איתי שגב איזנה את התוצאה, תומר גינת החזיר את היתרון להפועל ת"א עם שלשה, אבל אקורד הסיום של הרבע היה שייך לאלכס המילטון שהעלה את ראשון ל- 61:58 בתום הרבע השלישי.

אדם אריאל ועוז בלייזר פתחו את הרבע הרביעי עם שלשות שהעלו את ראשון ליתרון שבע, אקון-פרסל, אמינו והאוול משאירים את הפועל ת"א קרוב עם 64:67, 8:26 לסיום. ראשון התעשתה במהירות ולא נתנה להפועל תל-אביב להתקרב עוד. נקודות של אדם אריאל העלו את הכתומים ל- 64:71, בדרך לפסק זמן שני של דני פרנקו, 6:58 לסיום. ראשון כבר עלתה ליתרון תשע, הפועל ת"א התקרבה אבל הכתומים לא נלחצו. שלשה של סטיבנס קבעה 68:76, 4:20 לסיום. ההגנה הכתומה עבדה מצוין והפועל ת"א לא מצאה את הסל. מנגד, נקודות במעבר של קמרון לונג העלו את החניכים של גודס ליתרון שיא של 13 נקודות, בדרך לפסק זמן אחרון של דני פרנקו, כשלוח התוצאות מראה 68:81 כתום, 1:55 לסיום. שלשה של אדם אריאל סגרה למעשה את הסיפור. ראשון לציון מנצחת את הפועל ת"א בחצי הגמר הראשון, 70:86 ומעפילה לגמר גביע המדינה. ראשון תמתין למנצחת במשחק בין הפועל ירושלים והפועל חולון.

קלעו לת"א: ג'רל מקניל 18, תומר גינת 17 (6 רב'), ג'מאל שולר 13, דבון אקון פרסל 8, אלאדה אמינו 6, ריצ'ארד האואל 4 (7 רב'), רביב לימונד 4. כן שיחקו: ים מדר, סטוארט דגלאס.

קלעו לראשל"צ: אלכס האמילטון 23 (6 אס'), דיימון סימפסון 22 (13 רב'), קמרון לונג 17 (6 רב', 7 אס'), דשון סטיבנס 8 (6 רב'), אדם אריאל 8, איגור קולשוב 3, עוז בלייזר 3, איתי שגב 2. כן שיחקו: נמרוד טישמן, עמית עבו.