"מכבי ראשל"צ קבוצה ממש קשוחה"

סנטר מכבי ראשל"צ דיימון סימפסון מצביע על נקודת המפתח בקבוצתו לקראת הקרב מול הפועל ירושלים הערב (21:20) בחצי הגמר, שיהיה הופעתו הראשונה בפיינל פור. "אני מאמין שעכשיו יש לנו כימיה נהדרת. הסדרה נגד חולון היתה קשה, וזה גרם לנו להשתפר" (צילום: מנהלת ליגת העל)


| רוני כהן

 

מכבי ראשון לציון חוותה רכבת הרים של עליות ומורדות במהלך העונה, אך הערב (21:20) היא תוכל להעפיל לגמר הליגה במידה ותגבור על הפועל ירושלים שמחכה לה בחצי הגמר. שתי הקבוצות נפגשו כבר העונה במשחק של "להיות או לחדול", בגמר הגביע, ולמרות ההפסד הצורם, בראשון לציון מגיעים להתמודדות כשהם חדורי מטרה.

אחד השחקנים שגרם לשינוי הדרמטי ביכולת של הקבוצה במהלך העונה הוא דיימון סימפסון. הפורוורד-סנטר האנרגטי הצטרף לקבוצה לאחר השינוי בעמדת המאמן, כשגיא גודס החליף את צביקה שרף, והוסיף לה קשיחות הגנתית ומלחמה מתמשכת מתחת לסלים. אותה קשיחות מאפיינת לטענתו את כל הקבוצה, וזוהי למעשה הסיבה לכך שראשון לציון העפילה לפיינל פור על אף כל הקשיים. "נלחמנו במשך השנה, הקבוצה הזאת ממש קשוחה", הוא מספר בראיון לספסל, "קמרון, אלכס, עוז, איתי, אדם - כל הקבוצה, מלמעלה עד למטה, נלחמה במשך כל השנה. בפעם הראשונה שהגעתי לכאן, הקבוצה רק החליפה מאמנים ודורגה בתחתית הליגה. זה היה מאתגר לחשוב שנגיע למעמד הזה אחרי חצי שנה, זה מטורף".

 

ראשון עברה הרבה שינויים העונה עם חילופי מאמנים והחלפה של רוב הזרים. אתה חושב שהתייצבתם עכשיו אחרי כל השינויים?

"אני מאמין שעכשיו יש לנו כימיה נהדרת. הסדרה נגד חולון היתה ממש קשה, יש להם שחקנים טובים מאוד, וזה גרם לנו להשתפר. גם דריל מונרו עזר לנו מאוד. הוא וטרן מאוד מנוסה שיכול לשחק בעמדות ארבע וחמש. זה טוב שהוא בקבוצה שלנו, יש לו השפעה רבה על הקבוצה".

 

בפעם האחרונה ששיחק בישראל (2016/17), סימפסון היה קרוב להעפיל לראשונה לפיינל פור עם מכבי תל אביב, אלא שהצהובים החליטו לוותר על שירותיו כשרשמו את קווינסי מילר במקומו במכסת הזרים לליגה. למרות הסיום המאכזב, הסנטר לא כועס על האקסית, אותה הוא עשוי לפגוש במשחק הגמר במידה ושתי הקבוצות ינצחו. "זה ביזנס, יש להם הרבה לחץ. אני הייתי אסיר תודה על ההזדמנות", הוא מודה בכנות, "הם עדיין שומרים איתי על קשר, יש שם אנשים טובים".

במכבי שמרו עם סימפסון על יותר מקשר חברי כשבקיץ 2017 ניהלו איתו משא ומתן מתקדם שנועד להביא לחזרתו לקדנציה שניה במועדון. הצהובים כבר הגיעו עם השחקן וסוכנו להסכמה על תנאי החוזה, אך התנו את החתימה בהצטרפותו של ג'ורדן מקריי, איתו נוהלו מגעים במקביל. ההשתהות במגעים עם הגארד, שהובילו לבסוף לפיצוץ, הובילו גם להפלת העסקה השניה כשסימפסון חתם בסופו של דבר בבויוצ'קמצ'ה מהליגה הטורקית. "הם חיכו לשחקן (ג'ורדן מקריי) והתנו את ההחתמה שלי בחתימה שלו", מעיד סימפסון, "הם הקדישו את רוב שארית התקציב שלהם לשחקן הזה, ואז קיבלתי את ההצעה מטורקיה והבנתי שאני לא יכול לחכות יותר וחתמתי שם".

מאז עבר סימפסון גם ברוסיה, עד שחזר לסיבוב נוסף, חמישי במספר, בארץ. כעת הוא העפיל לראשונה לפיינל פור בליגה הישראלית, והוא יודע שקל זה לא יהיה: "זה הפיינל פור הראשון שלי וזה מרגיש טוב. זה הולך להיות קשה, לירושלים יש קבוצה מעולה ולא הולך להיות לנו קל מולם".

מה הסיכוי שתנצחו את ירושלים ואולי גם תניפו את הצלחת?

(צוחק) "היה לנו קשה להסתכל מעבר לסדרה מול חולון, כך שקשה לנו להסתכל עכשיו מעבר למשחק מול ירושלים. אנחנו צריכים לעבוד חזק ולהילחם, הולך להיות משחק קשוח".