מכבי ת"א אלופת המדינה

בפעם השלישית ברציפות - התואר הולך למכבי ת"א אחרי עוד ניצחון דרמטי על מכבי ראשל"צ 81:86. לראשל"צ מגיע הרבה קרדיט על הקאמבק ממינוס 22 למינוס נקודה בלבד, אבל כמו שכבר ראינו, במאני טיים מכבי ת"א יודעת לעשות את העבודה. אמארה סטודמאייר נבחר ל-MVP. (צילום: הראל שורצברג)


| אדי מינץ

 

הפתיחה צהובה. הכדורים הולכים פנימה והאנטר את סטודמאייר צוברים נקודות. לראשון לוקח 3 דקות לסל ראשון, שלשה בלייזר, רואים 6:6. ההגנה הכתומה מזייפת אבל וילבקין מחטיא 2 שלשות פנויות. אבדיה דווקא לא. אמצע רבע 8:12 צהוב. האחרון מפנק את הנטר ל-5 רצופות ואני מחפש את מונרו והנקינס שההגנה הצהובה מבטלת אותם בדאבל. דורסי משליש פעמיים וכבר דו ספרתי. הריסון מצמצם. סוף ראשון 21:29 לת״א.

בלייזר עם 5 רצופות משלו מצמצם שוב, ג׳ייק כהן מבטל את מונרו ודורסי מעניש בעוד שלשה. אמצע רבע 31:41. הגנת הצבע של ת״א תענוג וסנדי כהן בזון מטורף עם רצף שלשות מכל פינה ללא החטאה, פער שיא, 32:54 צהוב. המילטון התעורר עם שני סלים ויורדים למחצית עם 36:54. בת״א דורסי עם 14 נק', האנטר וסנדי כ״א עם 11. לראשון הריסון עם 15 (נקודה בודדת ברבע השני), כל האחרים פשוט נפקדים.

תחילת שלישי, ת״א בהרכב גבוה, אריאל בשלשה. אפילו הנקינס קולע, אמצע שלישי 46:60. הריסון ממשיך ללהוט וזה רק 10 הפרש. ראשון לוחצת ו-2/2 של הריסון מורידות לחד ספרתי. האנטר מטביע, סוף שלישי 59:69 צהוב. ראשון מקשיחה את ההגנה, הכל הולך דרך הריסון, אמצע רביעי 70:75. סטודמאייר דורס והקהל בצהוב (ויש קהל, לא מעט) בטירוף. שלשה של בלייזר, אחרי 3 דקות עקרות, מצמצמת והריסון בשלשה משלו מקרב את ראשון לפוזשן אחד משוויון, 76:79 צהוב, 2 דק לסיום.

50 שניות לסיום הריסון עם 2/2 מהקו מתקרב עוד, 81:82, אבל זה היה הכי קרוב של הכתומים כשהריסון מחטיא ליי אפ ו-וילבקין לוקח ריבאונד של אליפות במשחק אותו ירצה לשכוח. בסיום 81:86 צהוב כשהמצטיינים הם הנערים הישראליים סנדי ואמארה (MVP בגילו). כבוד. אבדיה שנוסע ל-NBA עושה זאת עם תואר אבל גם הוא במשחק שירצה לשכוח. בראשון הריסון היה מדהים אבל איפה היו חבריו?