מכבי ת"א לא תופיע לליגה?

מכבי ת"א הודיעה היום באופן רשמי כי אם היורוליג יחזור בתאריכים שמתנגשים עם הליגה - היא לא תופיע בליגת העל לסיום העונה. במנהלת הגיבו: "בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה בשישי שמעון מזרחי שנכח בישיבה לא הזכיר את נושא היורוליג במילה ולא בחצי מילה." (צילום: מנהלת הליגה)


| safsal

 

למרות שמתווה החזרה לליגה אושר בשבוע שעבר על ידי דירקטוריון הליגה, היה ברור לכולם שקל זה לא יהיה. לצד הקושי הצפוי בהחזרת הזרים לארץ והחזרה לכושר גופני של השחקנים, היום עלה מכשול נוסף - המפעלים האירופאיים. ובפרט - מכבי ת"א (שאגב נמנעה בהצבעה על המתווה) שהודיע שאם היורוליג יחזור לפעילות ותהיה התנגשות תאריכים היא לא תופיע לליגה.

לפני כשבועיים פורסם מתווה החזרה של היורוליג, שאמור לכלול את כל המשחקים שנשארו וטורניר פיינל 8 לקביעת האלופה במדינה אחת שתיבחר לארח. לפי הלו"ז שהציגו ביורוליג, הקבוצות יכנסו לבידוד באותה מדינה מארחת בסוף מאי, יקיימו אימונים בחודש יוני וישחקו את המשחקים הנותרים ביולי. כאמור - התנגשות מלאה עם תאריכי ליגת העל. ההחלטה הסופית של המתווה הזה תיהיה רק בעוד כשבועיים.

מכבי ת"א הודיעה היום במכתב ששלחה למנהלת ושפרסמה אצלה, כי המחויבות שלה היא גם ליורוליג, ושהם פרסמו את המתווה שלהם קודם. 'למניעת כל ספק, אף הודענו היום בישיבת ועדת מנהלת כי אנו מצפים עד ל-25.5.20 להחלטת היורוליג בדבר המשך קיום משחקי היורוליג. מאליו ברור כי כשנקבל הודעה זו, נודיעכם בדבר.בוועדת המנהלת היום אף הצענו להשלים את העונה בספטמבר ובכך לאפשר לקבוצות להופיע עם סגלים מלאים ומכובדים ולהגדיל את ההסתברות שהמשחקים יתנהלו מול קהל, אך גם על כך לא קיבלנו תשובה. ברצוננו להדגיש כי אנו מחויבים במקביל לליגה הישראלית גם ליורוליג, שפירסם את הלו"ז שלו כבר ב-23.4 - עוד לפני המנהלת, כאשר הלו"ז שפורסם על ידי המנהלת בישיבה מתנגש עם לו"ז היורוליג. בישיבה כלל לא הייתה התייחסות לחפיפה. לכן הבהרנו, ואנחנו מבהירים שוב, כי אם תצא הודעה שהיורוליג חוזרת, מכבי לא תוכל להשתתף במשחקי הליגה המפורסמים. '

במנהלת לא נשארו חייבים, וביקרו את ההודעה: 'מנהלת הליגה קיבלה בהפתעה גמורה את מכתבו של יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי.
ביום שישי האחרון, התקיימה ישיבת דירקטוריון שארכה כארבע שעות, כשנציגה של מכבי תל אביב, היו"ר שמעון מזרחי שנכח בישיבה, קיבל כמו כל שאר הדירקטורים זמן לדבר ללא הפרעה ולא הזכיר את נושא היורוליג במילה ולא בחצי מילה. דירקטוריון ליגת העל החליט כאמור ברוב גדול על חזרת הליגה לפעילות.

לא היתה ביום שישי, ואין גם היום שום התנגשות עם אף ליגה פעילה בעולם. ההחלטה של דירקטוריון מנהלת הליגה התקבלה כאמור כבר בתאריך 8.5 ואילו היורוליג יתכנס רק ב-25 לחודש, כך או כך, ליגת העל בכדורסל פעילה עבור ולטובת ענף הכדורסל בישראל, ולא נדרשת לקבל אישור לשחק מאף ליגה אחרת.'

כרגע הדברים כאמור עדיין באוויר. לא ברור אם היורוליג תחזור לשחק, לא ברור גם מה יהיה גורל משחקיה של הפועל ירושלים שגם לה יש מפעל אירופאי בעיצומו. מה שכן ברור - במתווה החזרה לליגה נאמר כי קבוצה שלא תופיע תיקנס ב-400 אלף ש"ח למשחק. 'קבוצה שלא תופיע לליגה למשחק אחד מסיבה כלשהי תיקנס ב-400 אלף שקלים, כקבוע בתקנון המנהלת.' הולך להיות מעניין.