מכבי ת"א: מחמאות לקלויארו, שעדיין עשוי לעזוב

בקבוצה היו מרוצים מההופעה של הפורוורד בניצחון על וילרבאן, אך עדיין מחפשים קבוצה שתשאול אותו: "הוא נרשם בגלל מכת הפציעות". השחקן העיד: "זה היה קיץ ארוך עבורי, אני אוהב את הקהל ואת כל מה שקשור לתל אביב" (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

הדבר המרכזי שמכבי תל אביב לקחה מהניצחון שלה (62:93) על וילרבאן אמש הוא השבת הביטחון לקבוצה. אחרי ההדחה מהגביע ברבע הגמר והפסדי החוץ למילאנו וברצלונה, במכבי ידעו שהם חייבים לספק ניצחון חשוב ומשכנע על מנת לחזור למסלול הנכון, ועשו זאת בגדול עם ניצחון ב-31 נקודות הפרש.

שחקן המפתח אצל הצהובים היה לא אחר מאנג'לו קלויארו, שנגרע מהסגל עד למשחק מול הצרפתים וסיפק הופעה מרשימה במשחק הרשמי הראשון שלו העונה. בהמשך ישיר לעונה שעברה, קלויארו הציג משחק הגנה נפלא, לחימה בריבאונד ותשע נקודות שהגיעו בעיקר ממהלכי האסל. עם זאת, במכבי מרוצים מההופעה של השחקן, אך עדיין לא סותמים את הגולל על השאלתו בעתיד הקרוב. "הוא נרשם עכשיו בגלל מכת הפציעות והעובדה שאנו מתקרבים לסוף הסיבוב הראשון ביורוליג", אמרו בקבוצה, "הוא עדיין עשוי לעזוב בהמשך". כזכור, השאלתו של קלויארו לקבוצת יורוליג תתאפשר כעת רק בתווך שבין הסבב הראשון והשני ביורוליג, ובמכבי ממשיכים לחפש קבוצה שתצרף אותו לשורותיה.

קלויארו עצמו נראה שליו בחדר ההלבשה ושמר על איפוק וצניעות לאחר שצפה במשך חודשיים בחבריו מהצד ואף קיים לא מעט אימונים אישיים לבד כשחבריו שיחקו בחו"ל. "הרגיש טוב לשחק, זה היה קיץ ארוך עבורי", אמר השחקן בסיום ההתמודדות, "אני שמח שחזרתי. כל הזמן הזה המשכתי להתאמן עם הקבוצה. כמובן שהכושר הגופני שלי עוד לא טוב, הייתי די עייף, אבל חוץ מזה אני מרגיש טוב".

"מה הכי עזר לי להתמודד בתקופה הזאת? להישאר חיובי, להמשיך להתאמן. אנחנו פחות מתאמנים השנה בגלל עומס המשחקים כך שזה כולל להגיע לאימונים אישיים ולהיות מוכן ברגע שיקראו לך". על המשחק עצמו הוסיף קלויארו: "פשוט שיחקתי עבור הקבוצה ועבורי. ניסיתי להילחם, לשמור חזק בהגנה, להניע את הכדור. הקהל היה יוצא מהכלל, אני מת עליו ועל כל מה שקשור לתל אביב. אני שמח, זה היה כיף".

כאמור, גם קלויארו עצמו מודע לכך שהוא עוד עשוי לעזוב את הקבוצה בקרוב, אך הוא לא נותן לסיטואציה המסובכת להעיק עליו: "אני לא מוטרד לגביי. אני יכול לשלוט רק במה שקשור אלי ולהיות מוכן. זה היה קצת קשה לשבת בחוץ. אתה רוצה להיות שם (על הפרקט), אבל זה לא בשליטתך. אם תהיה מוטרד מעניינים נוספים שלא קשורים אליך, אתה תשתגע. הייתי קצת מופתע כשהודיעו לי שרשמו אותי למשחק. אני לגמרי שמח לגבי זה".