מסכמים סיבוב בליגה א' שרון

4 מחזורים של מפגשים ישירים בצמרת נתנו לנו קצת כיוון איך תסתיים העונה. מהקבוצות שעל הנייר נבנו הכי חזק בדרך לעליה בנתיים שיקו קרית אונו היא זאת שמוליכה את הליגה, אבל מיד אחריה נמצאות אליצור שומרון, סטלמך פ"ת, כפ"ס ור"ג בראשית. שייקה גונן עושה לכם קצת סדר ומבטיח שיהיה לא פחות מעניין בסיבוב הבא.


| שייקה גונן

 

כבר לאחר מספר מחזורים הסתמן כי 4 קבוצות יתמודדו על המקומות לעליה לליגה ארצית ולמבחנים. קרית אונו, שוויתרה על העליה בעונה שעברה,רמת גן בראשית שבנתה סגל של ותיקים קובי אייזיק, קובי שרביט, ערן עטיה ועוד, אליצור שומרון שלקחה אשתקד את ליגה ב' בהליכה עם ברק גורביץ ורום שרמן והרביעית היא אליצור סטלמך פתח תקווה שהוקמה בשנת 2015 ובין המייסדים תמצאו את השחקן רז אלבז וערן מנדלוביץ. אם אתם שואלים מה הקשר בין סטלמך לכדורסל, אז פשוט השם הפועל פתח תקווה היה תפוס.

בסוף הסיבוב הראשון קרית אונו מוליכה בגאווה עם הפסד בודד כשמעדה במחזור השישי בכפר סבא עם פציעתו של ליאור שם טוב,  כפ"ס מצידה לקראת סיום הסיבוב הפסידה מספר משחקים כולל זה האחרון לקדימה/צורן שניצחון שלה זה היה הראשון העונה. פ"ת שניה עם מאזן 2-9, שומרן מיד אחריה עם 3-8, כפ"ס רביעית עם 4-7 ור"ג חמישית עם 5-6. לאור לוח המשחקים שתכף תראו, נראה כי שני המחזורים האחרונים של העונה יהיה מכריעים למיקום הסופי, כשסטלמך תארח את קרית אונו ותצא לכפא תפוח לגומלין מול שומרון.

4 המחזורים האחרונים של הסיבוב זימנו לנו מאבקי צמרת בין 4 הקבוצות. במחזור השמיני רמת גן ארחה את קרית אונו והפסידה לה. במחזור התשיעי קרית אונו אירחה את שומרון וניצחה וסטלמך גם כן ניצחה בבית את מכבי רמת גן  83:94 עם 25 נק' של אביר חן ו-18 נק' של מאור ממן.

במחזור העשירי קרית אונו מחוזקת בחן זיגדון אירחה את סטלמך לקרב ישיר על המקום הראשון. קרית אונו היתה יותר מרוכזת וסיימה את המחצית בפער מבטיח 37:53. רבע שלישי נפתח בסערה על ידי סטלמך שניצחה את הרבע 23-12 וצמצמה את ההפרש לכדי 5 נק'. הרבע הרביעי התנהל בצורה עצבנית מצד 2 הקבוצות עם עבירות טכניות ובלתי ספורטיביות עם גלישה לעימותים בקהל ובסיום 71:86 לקרית אונו. יוני מורן עם 27 נק' עד להרחקתו ועידן שלום עם 13 נק' ושליטה מתחת לסלים בשני הצדדים. הוא מאור ממן עם 24 נק' ו-5 שלשות ויוסף הלל עם 15 נק'. הקבוצות מחליפות מיקום בטבלה.

במחזור האחרון של הסיבוב הראשון סטלמך אירחה את שומרון (מקום שני מול שלישי). המשחק היה המשך עצבני לרבע הרביעי מקרית אונו. יונתן סהר, אביר חן, מאור ממן לא מצליחים להביא את היתרונות שהצליחו להם 9 מחזורים וצופים בהצגה של רום שרמן עם 29 נק' כולל 6 שלשות, חמש מהן ברצף . שומרון מנצחת 76:68.