מסתמן: הליגות יחזרו באמצע דצמבר

ועדת הקורונה של איגוד הכדורסל הגישה היום להנהלת האיגוד הצעה לגבי מתווה הליגות לעונה הקרובה. ככל הנראה מרבית הליגות יפתחו בשבוע של ה-20/12, כשלאומית נשים והארצית גברים יחלו חודש קודם. מרבית מפעלי הגביע השונים יבוטלו, ויתכנו מספר ביטולי פלייאוף בליגות הנוער והנערות עקב אליפויות אירופה.


| safsal

 

אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות לגבי עונת 20/21, קיבלנו היום איתות ראשון לגבי התכניות. לפי הצעה שהועלתה היום ומחכה לאישור הנהלת האיגוד, כל הליגות החובבניות יחלו את משחקיהן בשבוע של ה-20/12. תכניות המשחקים אמורות להישאר כפי שהן, כשבמידת הצורך יערכו יותר ממשחק אחד בשבוע והליגות ימשכו לתוך החודשים יוני - יולי. הליגות החצי מקצועניות, לאומית נשים וארצית גברים, צפויות להיפתח חודש קודם, בשבוע של ה-20/11.

איפה שכן יהיו שינויים זה בליגות הנוער והנערות הבכירות. בגלל שבקיץ יתקיימו אליפויות אירופה לגילאים הצעירים, ישנה האפשרות שליגות נוער על, נערים א' לאומית, נערות א' על ונערות ב' לאומית יקוצרו או שמשחקי הפלייאוף בהן יבוטלו. כמו משחקי גביע האיגוד לא יתקיימו העונה, ויתקיימו רק מפעלי גביע המדינה לגברים, נשים, נוער, נערות א', נערים א', נערות ב' וילדות. כמובן שכל זה בהתאם למצב הקורונה בארץ והנחיות משרד הבריאות.

כאמור מדובר בהצעה שהוכנה היום על ידי ועדת הקורונה של האיגוד, בה חבריםיו"ר האיגוד עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן, אורנית שוורץ יו"ר ועדה מקצועית נשים, עמוס פרישמן יו"ר ועדה מקצועית גברים ונפתלי גושן רכז הליגות. ביום ראשון תערך ישיבת הנהלת האיגוד (בזום) ותיערך ההצבעה על התכנית, בתקווה שתאושר ונוכל לברך על חזרת הכדורסל.