מצטייני העונה - מחוז דרום

את מצטייני מחוז דרום צבענו בצבע כתום, אבל לא רק מהצד של מכבי ראשל"צ. עיר היין שלחה לנו לא מעט נציגים, כולל מצטיין העונה - נועם דברת, אבל גם מהכתום של אשקלון יש לנו מצטיין - אליעד טל. עוד נכנסו לחמישיית העונה הם גיא נצר, דורי סהר וים מדר, שעדיין משחקים על אליפות המדינה, וגם עוז חולי. מאמן העונה גם כן בכתום - רועי קארש.


| safsal

 

מצטיין העונה – נועם דברת - מכבי ראשל"צ איציק.

הגארד המוכשר של ראשון לציון, שהוביל אותה הן לחצי גמר אליפות המדינה (המצב כרגע 1-1, דברת קלע 40 נקודות שלא הספיקו במשחק מספר 2) והן לחצי גמר אליפות התיכונים הוא ללא ספק בחירה נכונה וראויה למצטיין העונה במחוז הדרומי. מנהיגות, יכולת לייצר נקודות מכל מקום ובעיקר דומיננטיות בכל מסגרת בה הוא משחק ברמת נוער הביאו לו את הבחירה. דוברת קיבל דקות ראשונות גם בליגת העל כבר העונה ועצם העובדה שיש לו עוד שנה לשחק ברמת נוער מראה כמה הפוטנציאל גדול ולנו רק נותר לקוות שהוא לא יתפספס. ברכות.

 

חמישיית העונה - גיא נצר – מכבי ראשל"צ איציק.

נציג נוסף לקבוצה מעיר היין הוא גיא נצר. נצר היה מהשחקנים המובילים בקבוצה הכתומה והיה אחד מהשחקנים המשמעותיים הן בהגעה שלה למקום הראשון בליגה (לפני מכבי והפועל ת"א) והן ברצף אדיר של 18 ניצחונות רצופים (ליגה ופלייאוף). נצר היה בכושר אדיר בחודשים האחרונים והיה אחד מאלו שהגיעו לרגעי ההכרעה (הניצחונות על שתי התל-אביביות בסיבוב השני) והצליח להציג יכולת ברמה גבוהה. כמו דברת, גם נצר מגוון מאוד במשחק ההתקפה שלו ויכול לייצר נקודות כמעט מכל טווח, הודות למבנה הגוף החזק שלו, בשילוב יכולות טכניות מצוינות.

(צילום: גלעד חזון)

 

חמישיית העונה - ים מדר – הפועל ת"א אברהם.

הנציג האדום בחמישיית העונה בדרום הוא ים מדר, שנבחר לחמישיית העונה זו השנה השנייה ברציפות. מדר יכול היה להשתלב השנה בליגת הנוער הודות לגילו הצעיר ביחס לשנתון (דצמבר 2000, מה שלא נחשב כחריג גיל) וניסה לשלב לאורך השנה את הליגה לנוער יחד עם הקבוצה הבוגרת של המועדון. רבות כבר דובר על היכולות של מדר, שאף שיפר מאוד את יכולות הקליעה, החדירה והובלת הכדור שלו לאורך השנה. גם העובדה שלקח על עצמו עבודה גופנית עם מאמן אישי עזרה לו מאוד ואין ספק שהוא מוכן לשלב הבא.  

 

חמישיית העונה - דורי סהר – מכבי טדי ת"א.

אחד השחקנים שהכי כיף לנו לראות וללוות לאורך השנים הוא דורי סהר ממכבי ת"א. סהר, שכמו הרבה חברים שלו לשנתון, כבר השתלב בקבוצה הבוגרת, הוא אחד השחקנים היותר שלמים שיצא לנו לראות בשנים האחרונות בליגה לנוער. מה הופך אותו לשחקן שלם? השילוב בין היכולות המקצועיות הנהדרות (קליעה, חדירה, הגנה נהדרת הן ברמת היחיד והן ברמה הקבוצתית) לבין היכולות המנטאליות (צניעות, יעילות, מחויבות ועצם היותו דבק מקצועי וחברתי בכל קבוצה ונבחרת שבה הוא יהיה). אז לצערנו דורי סהר עוזב את הליגה לנוער, אבל לשמחתנו אנחנו יכולים להגיד שאנחנו נזכה לראות אותו גם בשנים הבאות.

 

חמישיית העונה - עוז חולי – אליצור יבנה.

עבודה טובה נעשית בשנים האחרונות במחלקת הנוער של אליצור יבנה, כשאחד מהתוצרים שלה הוא עוז חולי הנהדר. חולי, לו זו השנה השנייה בליגה לנוער, עשה השנה התקדמות נהדרת והיה אחד מאלו שהחזירו את יבנה למעמד רבע גמר הפלייאוף. חולי הוא מנהיג שקט, כזה שסוחף אחריו את החברים לקבוצה. תוסיפו לזה את היכולות ההתקפיות המצוינות שלו ותבינו כמה הבחירה הזו מוצדקת.

(צילום: איגוד הכדורסל)

 

תגלית העונה - אליעד טל - א.ס. אשקלון.

אומנם אשקלון סיימה את העונה במקום האחרון וירדה חזרה ללאומית, אבל אי אפשר היה להתעלם מהכישרון הצעיר של הדרומים. הגארד / פורוורד הוביל לא רק את קבוצת הנוער אלא גם את נבחרת התיכונים של אשקלון (שהדיחה בין היתר את האלופה עמק חרוד) עד לרבע הגמר. טל שחקן מגוון עם יכולות קליעה מבפנים ומבחוץ שהוביל לא מעט את קלעי אשקלון במשחקים, ריבאונדר טוב, וראינו לו גם כמה משחקים של מעל 30 נקודות העונה.

 

מאמן העונה - רועי קארש, מכבי ראשל"צ איציק.

הבחירה השלישית לראשון לציון ובחירה מוצדקת נוספת של מאמני הדרום היא המאמן רועי קארש, שגבר במאני טיים של העונה על שתי התל-אביביות בדרך למקום הראשון במחוז דרומי, שהיה מהאיכותיים שאנחנו זוכרים בשנים האחרונות (שלוש קבוצות מהדרום בחצי גמר הפלייאוף, שתיים מהקבוצות בדרום עלו לגמר הגביע אחרי ניצחונות על הצפון). קארש בנה קבוצה מנצחת והביא אותה לשיא בדיוק בזמן, כשהניצחונות החשובים הגיעו לצורך הבטחת המקום הראשון, הדילוג הקליל על מכבי חיפה ברבע הגמר וכמובן הניצחון על מכבי (השני העונה) בפתיחת סדרת חצי הגמר. קארש יצר שיטה בראשון לציון – אינטנסיביות, משחק הגנה מצוין, משחק ריצה בקצב גבוה ובעיקר לשחק על השחקנים החמים.