מצטייני העונה - מחוז צפון

נבחרי העונה שלנו בצפון לא מגיעים רק מקבוצות הצמרת החזקות, ויש לנו לא מעט נציגים גם מהמועדונים הקטנים שהפתיעו אותנו השנה. חן גיא שעזר לגליל עליון לשרוד בליגה הוא מצטיין העונה, ואיתו בחמישיה גם אלון גילאי דותן, דניאל נג'ר, יהל מלמד ואוהד דקל. רון נוה הוא מאמן העונה, שוהם גת השחקן הצעיר.


| safsal

 

מצטיין העונה – חן גיא – הפועל גליל עליון.

הגארד המוכשר של הגליל העליון, שנמנה גם סגל הקבוצה הבוגרת, סחב כמעט לבדו את הקבוצה שלו והשאיר אותה בליגה, עם תצוגות מרשימות מאוד במספר משחקים לאורך העונה. כמה שקבוצות לא ניסו להתכונן אליו, הוא היה בשלו והיו לא מעט משחקים שהוא עבר את ה- 30 נקודות, במה שהבטיח לקבוצה הצפונית ביותר שנה נוספת בליגת העל לנוער. יכולת קליעה מכל טווח, שימוש מצוין במגע וחדירה נהדרת הביאו לו את היכולת הנהדרת לייצר נקודות על המגרש ואנחנו בהחלט מקווים לראות אותו במגרשים גם בשנים הבאות.

(צילום: פרטי)

 

חמישיית העונה - יהל מלמד – עירוני יורם רעננה.

קשה למצוא מישהו ברעננה שנחשב לעוגן של הקבוצה, אבל אם אנחנו מוכרחים לבחור אז אנחנו בוחרים במלמד – שילוב של יכולות משחק נפלאות יחד עם מנהיגות וגרף שיפור מתמיד. רעננה הגיעה אמנם לפלייאוף מהמקום הראשון בליגה אבל ידעה גם רגעים הרבה פחות טובים לאורך העונה ומי שהיה שם תמיד במלוא הכוח והמרץ היה מלמד, שנראה כבר מוכן לרמה הבאה בכדורסל.

 

חמישיית העונה - אלון גילאי דותן – א.ס. רמה"ש עלומים.

אחד השחקנים שנבחר על-ידי רוב המאמנים בליגה, שקיבל גם קול אחד למצטיין העונה. גילאי דותן היה אחד השחקנים המובילים בעונה המופלאה שעברה על רמת השרון (העולה החדשה להזכירכם), שעשתה מעבר למצופה מבחינתה והעפילה לשלב רבע הגמר. גילאי דותן הוא מנהיג, מהסוג שלא רואים הרבה היום. שקט, יעיל מאוד ובעיקר סוחף אחריו את החברים שלו עם הרבה דוגמה אישית ועבודה קשה. מקצועית, מדובר בשחקן מאוד מגוון שמאוד הקשה על כל יריבה שמעל הכול – ידע לקחת על עצמו גם במשחקים גדולים וברגעים מכריעים.

 

חמישיית העונה - דניאל נג'ר – מכבי חיפה אסי.

עוד שחקן שחתום על ההעפלה לפלייאוף של הקבוצה שלו הוא דניאל נג'ר מחיפה. הקבוצה מהכרמל ידעה עונה לא קלה עם הרבה עליות וירידות, אבל יש אחד שתמיד היה יציב וסיפק את הסחורה עבור הקבוצה שלו. נג'ר, ששיחק (כמו רבים וטובים בליגה לנוער) גם בליגת העל לתיכונים היה המוציא לפועל העיקרי בקבוצה של בני כץ והודות לסיבוב שני נהדר שלו הקבוצה שלו מצאה את עצמה בפלייאוף. בשנה השנייה שלו בליגה לנוער, נג'ר שיפר מאוד גם את יכולת החדירה שלו בשתי הידיים ולא הסתפק רק בקליעה מבחוץ שאפיינה אותו בשנה הראשונה. שאפו.

 

חמישיית העונה - אוהד דקל – הפועל עמק יזרעאל. 

כבר בעונתו הראשונה בליגה לנוער, אוהד דקל מצליח להתברג לחמישיית העונה במחוז הצפוני. דקל, שהגיע לעמק ממטה אשר" עשה טבילת אש מוצלחת והיה מבין המובילים שהובילו את עמק יזרעאל לרבע הגמר עם יתרון ביתיות. לא פשוט להיכנס לנעליים של שחקן מוכשר כמו גבי צ'צ'אשווילי שעזב את העמק השנה, אבל דקל הוכיח שיש על מי לסמוך בעמק, גם לקראת השנה הבאה, בטח ובטח בכל הנוגע לעבודה מתחת לסלים וקליעה מחצי מרחק. שמחים בשביל הילד הצעיר ומחכים כבר לראות אותו גם בשנה הבאה.

 

תגלית העונה – שוהם גת – הפועל עמק חפר.

כבר לקראת סוף העונה שעברה עשה את טבילת האש שלו בליגה לנוער, והעונה גת הציג כדורסל יפה ואלגנטי לאורך כל העונה וסייע לקבוצה שלו להגיע מרחק קטן מאוד מפלייאוף, מה שלא הצליח בסוף עקב מאזן פנימי מול חיפה. גת ניחן בראיית משחק נהדרת מה שמסייע לו לנהל יפה וחכם את המשחק וכשמוסיפים לזה יכולות קליעה וחדירה, רואים שגם בעמק חפר יש למה לחכות לקראת ההמשך.

 

מאמן העונה – רון נוה - עירוני יורם רעננה.

מי שמחפש איך ממקסמים יכולות של שחקנים והופכים חבורה של שחקנים לקבוצה – מוזמן להסתכל במשחקים האחרונים של רעננה. ליאור ליובין ציין במשחק הראשון נגד הפועל ת"א (למרות ההפסד של רעננה, אגב) שזה הכדורסל הכי מרגש שהוא ראה בשנים האחרונות. רון נוה הוא היום המאמן הכי מנוסה בליגה לנוער, וזה ממש לא הזכיה הראשונה שלו בתואר, ואין ספק שזה ניכר על הקבוצה שלו. נוה, שגידל כמות מכובדת של שחקנים לליגות הבכירות, ממשיך בעבודה שלו, תוך שמירה על הסגנון הייחודי של רעננה.