נבחרת הגברים פתחה עם ניצחון

זה התחיל רע, נמשך קשה והסתיים בצורה המתוקה ביותר שיש – ניצחון. נבחרת ישראל פותחת את קמפיין מוקדמות גביע העולם עם ניצחון חשוב במיוחד על הנבחרת הפולנית אותה הספקנו לפגוש כבר מספר לא קטן של פעמים בשנים האחרונות. כבר מחר תצא החבורה בכחול לבן לטאלין שבאסטוניה שם תפגוש את הנבחרת המקומית למשחק שיסגור את החלון הראשון, וכמה נרצה לסיים אותו עם 2/2. (צילום: fiba europe)


| יניב סהראי

 

המסע לאליפות עולם 2023 התחיל בצורה רעה מאוד מבחינת הכחולים-לבנים. הנבחרת שלנו אמנם קלעה את הסל הראשון במשחק, אך מיד לאחריו חטפה ריצת 15-0 בדרך ל – 15:2. הפולנים המשיכו את הרבע הראשון המצוין שלהם, בייחוד בהגנה, כשכבר עלו ליתרון שיא של 21:6, אלא שהתאוששות של הנבחרת בסיום הרבע הראשון צמצמה ל – 21:12 בלבד. ההתאוששות של החבורה של גיא גודס, שערך בכורה על הקווים בנבחרות הלאומית, המשיכה גם ברבע השני שהיה שונה בתכלית מהרבע הראשון. הנבחרת הידקה את ההגנה ובהובלת ים מדר וגיא פניני, ספגה 6 נקודות בלבד שסייעו לה להפוך את התוצאה בסיום חצי ראשון אגרסיבי והגנתי – 31:27 לנבחרת.

פתיחת המחצית השנייה הייתה שקולה כאשר הפולנים משווים לשיוויון 39 באמצע הרבע השני. משם הנבחרת שלנו בהובלת הקהל המקומי שהגיע בהמוניו וקפטן הנבחרת עם רצף שלשות שדחפו את הנבחרת לריצת 0-10 בדרך ליתרון דו ספרתי בסיום הרבע השלישי – 39:49. גל מקל פתח נהדר  גם את הרבע האחרון כשמצא פעם אחר פעם את חבריו שהעלו את הנבחרת ליתרון שיא של 49:61.  הפולנים לא הרימו ידיים ועם ריצה מרשימה של 12-2 צמצמו את התוצאה ל – 63:61, דקה לסיום המשחק. משם הנבחרת הציגה רוח לחימה ועם הרבה אופי השיגה ניצחון חשוב מאוד בפתיחת הקמפיין. 69:61.

הנבחרת הציגה הערב משחק קבוצתי נהדר שהתבטא בחלוקת נקודות נהדרת בין שחקני הנבחרת. 4 שחקנים קלעו בספרות כפולות – גל מקל, נמרוד לוי, ג'ייק כהן ותומר גינת. האחרון גם סיפק דאבל-דאבל נאה כשהוסיף 11 ריבאונדים. גיא פניני ונמרוד לוי שעלו מהספסל והיו אחראים לשינוי עם מדד +/- מרשים של 21+ ו – 20+, בהתאמה. בשני תפגוש הנבחרת של גיא גודס את אסטוניה, שהפתיעה הערב את גרמניה.

קלעו לישראל: תומר גינת (11 רב'), גל מקל  וג'ייק כהן  11 כ"א, נמרוד לוי 10, גיא פניני 9 (5 אס'), ים מדר 8 (7 רב', 5 אס'), יפתח זיו 4, רפי מנקו 3, עידן זלמנסון 2 (4 אס').