נבחרת הכ"ג סיימה חמישית בבית

הנבחרת הפסידה 71:52 לנבחרת הולנד ולא העפילה לרבע הגמר. ההולנדים הובילו כל המשחק כשיתרון השיא שלהם הגיע ל-29, ורק לקראת הסיום הורידו את הרגל מהגז וישראל הצליחה לצמצם קצת. המשחק הבא של הנבחרת יהיה כנראה מול אוסטריה (יקבע בהמשך הערב) על ההישארות בדרג א'.


| לילך וייס

 

נבחרת הכיסאות גלגלים סיימה היום את שלב הבתים באליפות אירופה עם הפסד נוסף, מול נבחרת הולנד, שהשאיר אותה במקום החמישי בבית שלא מוביל לרבע הגמר. ובכך בעצם היא גם איבדה סיכוי להגיע למשחקים הפראולימפיים ב טוקיו 2020, וגם תשחק במשחקי הדירוג על ההישרדות בדרג א'. הנבחרת ההולנדית שלטה במשחק מההתחלה ועלתה כבר בשלב מוקדם ליתרון דו ספרתי, ולא השאירה לנבחרת שלנו סיכוי לחזור.

 

סיקור המשחק

הפתיחה הייתה חד צדדית לטובת ההולנדים, שהפעילו לחץ הגנתי מאסיבי על כל המגרש וברחו תוך דקה וחצי ליתרון 6:0. הנבחרת התקשה מאוד להגיע למצבי זריקה נוחים ובעיקר החטיאה, עד שעשהאלו שאבו תרם את סל השדה הראשון שלה אחרי 5 דקות בתוך המשחק. שלשה של שי ברביבאי הצליחה להחזיר את הנבחרת זמנית למשחק בתוצאה 13:9, אבל לא לאורך זמן כי הולנד ברחו שוב וסיימו את הרבע ביתרון 17:9.

הרבע השני כבר היה יותר טוב מבחינה התקפית כשהשנבחרת הצליחה לפרוץ את ההגנה ההולנדית עם נקודות של דותן מישר שגם מסר אסיסט לתומר ששון. צמד שלשות של שי ברביבאי שמרו את ישראל קרוב (25:18), אבל אז הנבחרת שוב נתקעה וההולנדים ברחו בריצת 14-2. שלשה של אלון דור און שלחה את הנבחרות להפסקה כשהולנד מובילה 39:23. ברבע השלישי הפער המשיך לטפס וכבר חצה את רף 20 הנקודות, כשמדי פעם שאבו וברביביאי קולעים בצבע נקודות שלא ממש עוזורת לישראל. ששון הוסיף עוד 4 אישיות, ובסוף שלישי 58:35 הולנד. 3 דקות בתוך הרבע האחרון הפער עמד על 29, ברביבאי עם 7 נקודות וחסון עם 4 משלו הצליחו למזער קצת נזקים ובסיום 71:52 הולנד.

קלעו לישראל: שי ברביבאי 21 (6 רב', 3 אס', 2 חט'), תומר ששון 6, עשהאל שאבו 6 (4 רב', 2 חט'), אלון דור און 5 (6 רב'), כפיר ניימרק 4 (7 רב', 3 אס'), דותן מישר 4 (6 רב', 4 אס'), ארתור חסון 4, שי חיים 2.