נבחרת הכיסאות גלגלים הפסידה לצרפת

במשך 3 רבעים הנבחרת שלנו נראתה מצויין ואף הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השלישי. אבל רבע אחרון קטלני התקפי של הצרפתים שקלעו באחוזים טובים לא השאיר לה סיכוי והיא סיימה את המשחק עם הפסד 86:79. מחר - טורקיה (צילום: ההתאחדות לספורט נכים)


| לילך וייס

 

נבחרת הגברים בכיסאות גלגלים פתח היום את אליפות אירופה עם הפסד מאכזב מול נבחרת צרפת. הנבחרת שלנו נראתה טוב במהלך 3 הרבעים הראשונים, כשהיא קולעת באחוזים לא רעים ומציגה גם הגנה טובה מול הנבחרת הצרפתית החזקה. אבל ברבע האחרון צרפת עם הנעת כדור והגנה חזקה שהובילה ללא מעט איבודים של ישראל הצליחה לברוח לדו ספרתי ולשמור על היתרון עד הסיום. למרות ההפסד, בנבחרת בהחלט יכולים להיות מעודדים מהיכולת הטובה ומהתרומה ההתקפית כשכמעט כל הסגל עולה על הלוח.

 

סיקור המשחק

פתיחה טובה של הנבחרת הישראלית עם סל ועבירה של עשהאל שאבו, כשאלון דור און הוסיף חדירה יפה ועוד סל אחרי אסיסט של שי ברביבאי בדרך ליתרון 2:7. צרפת עם הגנה טובה הצליחה לגרום לישראל לכמה איבודים והצליחו להפוך את התוצאה ל-9:8 לזכותם. ההמשך היה צמוד כשהנבחרות מחליפות ביניהן סלים, ובצד הישראלי היו אלו שאבו ויניר עוז שהובילו את ההתקפה הישראלית. סל כמעט על הבאזר של עוז חתם את הרבע הראשון על  16:18 ישראל.

כפיר ניימרק קיבל מסירה טובה מעוז והעלה את ישראל לפלוס 4, הצרפתים הגיבו במיני ריצת 5-0 משלהם ושוב הפכו את התוצאה. הנדנדה נמשכה כשאף נבחרת לא מצליחה לברוח ליתרון משמעותי, ושאבו עם 4 רצופות נתן לישראל יתרון 26:27 אמצע הרבע השני. דותן מישר נכנס למשחק ועשה צרות לצרפתים בהגנה ויחד עם שלשה של ברביבאי שהוסיף גם נקודות מתחת לסל ישראל ברחה ליתרון 28:36. הצרפתים צימצמו קצת ובהפסקה 32:38 ישראל.

דור און פתח מצויין את המחצית השניה כשהוא קולע 7 נקודות תוך 2 דקות, ועל הדרך הוסיף גם חטיפה, סחיטת 2 עבירות ואסיסט גדול לניימרק. האחרון הוסיף גם נקודה מהקו והעלה את ישראל ליתרון דו ספרתי 36:48. הצרפתים לא התכוונו לוותר כל כך מהר על המשחק ועם שליטה בריבאונד והנעת כדור מהירה הצליחו להוריד את ההפרש ל-44:50. גם פסק זמן ישראלי לא עצר את המומנטום הצרפתי, שהציגו הגנת ברזל שהקשתה מאוד על הנבחרת שלנו לייצר נקודות. שאבו עם 8 נקודות בצבע הצליח לשמור את ישראל ביתרון, 57:58 בכניסה לרבע האחרון.

הצרפתים המשיכו לשלוט בקצב גם ברבע האחרון כשהם פשוט קולעים מכל בלטה ועולים ליתרון 66:60 תוך 2 וחצי דקות. ישראל נראתה אובדת עצות בהתקפה כשרק נקודות של שאבו הצליחו לשמור אותה במשחק. הצרפתים כבר הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי, חטיפה ואסיסט של ברביבאי לניימרק הורידו ל-81:75 בלבד ונתנו לנבחרת קצת תקווה דקה וקצת לסיום. ישראל ניסתה לעשות עבירות כדי לעצור את השעון, אבל גם משם הצרפתים היו מדוייקים ושמרו על היתרון עד הסיום – 86:79.

קלעו לישראל: עשהאל שאבו 26, אלון דור און 14, יניר עוז 12, כפיר ניימרק 12, שי ברביבאי 7, דותן מישר 4, שי חיים 2, רועי בן טולילה 2.