נבחרת הנוער גברה על לוקסמבורג

אחרי הכמעט פאדיחה אתמול, הפעם נבחרת הנוער לא התקשתה מול לוקסמבורג החלשה והביסה אותה 70:104. נתי כהן ניצל את המשחק לחלוקת דקות לכל הסגל, ולא פחות מ-6 שחקנים סיימו בדו ספרתי בהובלת אופק מלכה שסיים עם 17. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

נבחרת הנוער רשמה היום (שבת) ניצחון שני במסגרת הבית המוקדם באליפות אירופה דרג ב'. אחרי שאתמול זה הלך קשה, הפעם המשחק היה בשליטה ישראלית מהפתיחה ועד הסוף. למרות קצת גימגומים בצבע בדקות הראשונות, לוקסמבורג בעצמה לא הראתה התקפה טובה ולרגע לא היוותה איום. ישראל הציגה יום קליעות טוב מחוץ לקשת עם 15 כאלו ב-53%, על 5 מתוכן חתום אופק מלכה שאיפס את הידית כבר בשלב מוקדם המשחק ועזר לנבחרת לפתוח פער מוקדם.

פתיחה לא טובה למשחק כשתי הנבחרות החטיאו המון בתוך הצבע ואחרי 3 דקות עמדה התוצאה על 0:4 בלבד לישראל. שלשה של אייל ננקין שלחה את הלוקסמבורגים לפסק זמן, ממנה הם חזרו עם הסל הראשון שלהם במשחק. ישראל המשיכה במשחק רציעה והנעת כדור יפה, לצד חטיפות ועצירה די בקלות של ההתקפה היריבה. האחוזים בצבע החלו להשתפר כשתומר לוינסון ודני אבדיה איפסו את היד, וישראל ברחה לפער דו ספרתי. השלשה השניה של לוקסמבורג שיחרר קצת את ההתקפה שלהם שהחלה לפגוע ומיני ריצת 10-5 הורידה חזרה. אופק מלכה בשלשה משלו הוביל ריצת 0-6 שחתמה את הרבע הראשון ביתרון 13:27 לישראל.

נבחרת הנוער המשיכה במומנטום מחוץ לקשת והעלתה את הפער ל-19. לוקסמבורג הצליחה לצמק קלות, אבל לא באופן משמעותי כדי לחזור למשחק. ישראל המשיכה לרוץ כשאבדיה חטף ואייל ננקין חילק אסיסטים יפים, ובעצם המשחק כבר נראה די גמור באמצע הרבע השני. נתי כהן חילק דקות לכל שחקני הספסל, עמית אלון העלה את הפער ל-30, ובירידה להפסקה ישראל הובילה 28:57. המחצית השניה כבר הייתה לפרוטוקול בלבד.

קלעו לישראל: אופק מלכה 17 (5/9 לשלוש), עידן אלבר 15 (6/9 מהשדה, 5 רב', 11 אס', 3 חט'), תומר לוינסון 13 (4 רב'), דורי סהר 12 (5/6 מהשדה, 5 רב'), אייל ננקין 11 (5/6 מהשדה, 2 חט'), עמית אלון 10, דני אבדיה 8 (7 רב'), נווה בן שמן 7 (5 רב'), אלון דרוקר 5 (4 אס'), ים מדר 4, גיא פלטין 2 (2 חט'). כן שותף: יונתן אטיאס.