נבחרת הנוער גברה על פולין

הנבחרת הראתה הרבה אופי כשחזרה פעמיים מפיגור 10, ועם ריצת 13-2 בסוף הרבע השלישי ברחה ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הסיום. מחר תסיים הנבחרת את האליפות במשחק על מקומות 9-10 מול הונגריה. עידן אלבר הצטיין עם 19 נקודות, 16 לתומר לוינסון וים מדר. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

ניצחון שני לנבחרת הנוער במשחקי הדירוג, שמעלה אותה למשחק על מקומות 9-10 מחר מול הונגריה. הנבחרת מצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי ברבע ראשון נטול הגנות בקצב גבוה, אבל ידעה לחזור. למרות ערב מוצלח מחוץ לקשת (12 שלשות) של הפולנים, ההתקפה שלהם נתקעה בחלקים החשובים של המשחק וישראל ניצלה זאת לברוח ליתרון דו ספרתי משלה. הנבחרת הציגה הגנה טובה ולוחצת וחטפה 18 כדורים (21 איבודים של פולין), והכי חשוב ידעה להתעלות במאני טיים ולא להילחץ מהמיני קאמבק של הפולנים.

משחק נפתח בקצב טוב כששתי הקבוצות מניעות כדור וחודרות יפה בצבע, והיתרון זז מצד לצד. אלון דרוקר פתח מצויין והוביל את הנבחרת עם 7 נקודות. פולין עם סל ועבירה פתחה פער קל ולצד סדרת החטאות של ישראל עלתה ליתרון 9:17. פסק זמן של נתי כהן לא ממש עזר כשהנבחרת חזרה עם 2 איבודים, אבל פולין לא ידעה להעניש ולא הצליחה להגדיל את ההפרש. צמד שלשות של דני אבדיה ואופק מלכה בתוספת הגנה טוב (2 חטיפות ברצף) החזירו את המשחק לשיוויון, אבל פולין הגיבו עם שלשות משלהם (5 כאלו ברבע הראשון) בדרך ליתרון 21:30 אחרי 10 דקות.   

הגנה מצויינת של הנבחרת בפתיחת הרבע השני בקושי איפשרה לפולנים לעבור את החצי, אבל בהתקפה הכדורים פחות נכנסו. פולין עם עוד צמד שלשות עלתה שוב ליתרון דו ספרתי, 26:36, אבדיה ואלבר עם נקודות בצבע הורידו חזרה ל-3 בלבד. אייל ננקין קלע את הסל הראשון שלו במשחק בדאנק אימתני, ואבדיה הראה שוב שגם הוא אוהב להטביע. ננקין בהוק שוט החזיר את ישראל ליתרון לראשונה מזה הרבה מאוד זמן, ואבדיה עם השלשה השני שלו הערב הגדיל ל-48:42 . בירידה להפסקה 48:44 ישראל.

הרבע השלישי נפתח בדומה לראשון בקצב גבוה ללא הגנות, כשבעיקר הפולנים מנצלים זאת להוריד את ההפרש ל-2 בלבד. שלשה של ים מדר ועוד דאנק בשביל השואו של אבדיה נתנו לישראל פער קל, והפולנים המשיכו לרדוף ולהישאר צמודים. ההגנה של ישראל הקשתה מאוד על הפולנים בצבע, אז הם המשיכו לקלוע מבחוץ ומהעונשין והורידו ל-63:61. אבל מכן ועד סיום הרבע ישראל השתלטה על הפרקט, רצה 13-2 עם סדרת חטיפות בדרך ליתרון 78:64 אחרי 3/4 משחק.  

ריצת 0-6 תוך דקה וחצי של הפולנים הלחיצה קצת את הנבחרת הישראלית, שקעלה 3 נקודות בלבד ב-4 דקות. עידן אלבר עם 4 אישיות החזיר את היתרון ל-14 5 דקות לסיום, ונראה היה שהסיפור גמור. אבל הפולנים לא ויתרו, ודקה וחצי לסיום עם עוד שלשה הורידו ל-88:84 בלבד. 2/2 מהקו של ננקין ושלשה של אופק מלכה הגדילו ל-8, פולין עם תרגיל מושלם אחרי פסק זמן ייצרו נקודות מהירות והפעם תור ישראל לפסק זמן. ניסיונות נואשים של הפולנים לעצור את השעון לא צלחו, וישראל מנצחת 95:87.

קלעו לישראל: עידן אלבר 19 (9/10 לשתיים, 9 רב'), ים מדר (7/13 מהשדה, 5 רב', 2 חט') ותומר לוינסון (7 רב') 16 כ"א, דני אבדיה 14 (6/10 מהשדה, 6 רב', 6 אס'), אייל ננקין 11 (3/3 מהשדה, 5/5 מהקו), אופק מלכה ואלון דרוקר (2 חט') 8 כ"א, גיא פלטין 3 (8 חטיפות). כן שותף: נווה בן שמן.