נבחרת הנוער ניצחה את ליטא

הנבחרת פתחה את הופעתיה בצ'אלנג'ר שנערך כאן בישראל עם ניצחון 71:100, בעיקר הודות לרבע אחרון חזק הגנתי שהשאיר את הליטאים מחוץ לעניינים. רון ציפר הצטיין עם 28 נקודות, 24 לנבו זומרפלד. מחר ב-20:00 מארחים את פורטוגל שהפסידה היום לצרפת. (צילום: fiba.com)


| דניס רוזנברג

 

לא בכדורסל גדול, אבל עם רבע אחרון הגנתי טובה ומטווח שלשות פתחה נבחרת הנוער ברגל ימין את הצ'אלנג'ר אותו היא מארחת. ליטא התאוששה מפתיחת משחק לא טובה והצליחה לעלות ליתרון ברבע השני, אבל במחצית השניה הנבחרת הצליחה להשתלט על המשחק וברבע האחרון גם הפעילה מבערים והצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי גבוה שנשמר עד לסיום.

שימו לב למי שסיים כקלעי המוביל של הנבחרת - רון ציפר. כנראה אחד השמות ה"אנונימיים" של הנבחרת, כשבניגוד לשאר השחקנים לא ראינו אותו עד היום בליגת העל לנוער (קבוצתו א.ס. אשקלון משחקת בלאומית). אבל מי שעקב אחרי הליגה הארצית מכיר אותו היטב לאחר העונה שנתן (נבחר לשחקן הצעיר של מחוז דרום), ונחמד לראות שהוא ממשיך בכושר שהציג שם.

 

סיקור המשחק

המשחק נפתח עם יתרון ישראלי ברור ומובהק. הליטאים נורא התקשו עם השטף של ישראל, כשרק לקראת סוף הרבע הליטאים הצליחו להרים קצת את הראש בעיקר בגלל חוסר ריכוז והורדת רגל מהגז של הנבחרת. 18:25 בסוף רבע ראשון, תוצאה שלא שיקפה את פערי הרמות. הרבע השני נפתח בחוסר דיוק ומעט עצבנות מצד שתי הקבוצות, כאשר רק אחרי דקה וחצי נקלע סל ראשון על ידי רון ציפר. במהלך הבא ציפר השלים גם אנד וואן עם זריקה מוצלחת מהקו. ישראל המשיכה להחטיא ולבצע עבירות בהגנה, הליטאים קצת פחות מה שאפשר להם שוב להוריד את ההפרש. לחץ כבד של הליטאים בהגנה במקביל להמשך רבע התקפי רע של ישראל גם הוביל אותם ליתרון 37:36 בהפסקה.

אפשר להגיד שלישראל היה מזל בקטע הזה, כי נבחרת טובה יותר מליטא הייתה בורחת ליתרון של לפחות 10. הליטאים אם היו מנצלים את כל הריבאונד התקפה שלקחו היו יכולים ליצור לעצמם פער יותר משמעותי לקראת המחצית השניה. הנבחרת "נהנתה" מיריבה שגם כשעלתה ליתרון, לא השכילה לעשות איתו כלום.

הרבע השלישי נפתח עבור ישראל עם שלשה של גול שנכנסה למרות שלא נראתה בכיוון בכלל. יחד עם זאת, הנבחרת המשיכה להיות לא מדוייקת בהתקפה, אך חוסר הריכוז של הליטאים מנע מהם לעלות ליתרון משמעותי. בהמשך ישראל התעוררה סוף סוף וניצלה זאת כדי לעלות ליתרון 54:46, אך ליטא הצליחה להישאר בעניינים והורידה חזרה. ציפר שוב דאג להגדילו עם שלשה, גול הציג מלחמה אמיתית בכל חלקי המגרש וסידר לישראל יתרון קל - 58:64 סוף שלישי.

בתחילת הרבע הרביעי נבחרת הנוער שוב הלכה עם הראש בקיר וקלעה רק אחרי כדקה וחצי עם השלשה של ציפר, שבמהלך הבא גם הוציא עבירת תוקף מהליטאים. בהמשך היתרון גדל ל-60:71, בזכותם של גול ואבנר דרור, כאשר הליטאים פשוט לא נראו על המגרש. הפעם פסק זמן הליטאי לא ממש עזר להם. ישראל הציגה הגנה טובה מאוד שהקשתה על הליטאים שהמשיכו להחטיא, כולל מהקו. התוצאה הגיעה כבר ל-86:68 לנו בדרך לפסק זמן נוסף של הליטאים, שגם הוא לא ממש עזר להם. בסיום 71:100 ישראל.

קלעו לישראל: רון ציפר 28 (7 שלשות), נבו זומרפלד 24 (10/14 מהשדה, 7 אס'), אופק גול 16 (4 אס'), יובל לוין 14 (7 רב', 4 אס'), אבנר דרור 8 (10 רב', 3 חס'), ניב למפרט 4, יואב ברמן, בן ממן ואריאל אייזיק (7 רב') 2 כ"א.