נבחרת הנשים מול שוודיה ומונטנגרו

הגרלת מוקדמות אליפות אירופה 2021 נערכה היום בצהריים: נבחרת הנשים שלא הצליחה להעפיל בשנים האחרונות לאליפות הוגרלה לבית ב' בו ישחקו 3 נבחרות בלבד. הנבחרת שתסיים ראשונה בכל בית תעפיל לאליפות יחד עם 5 סגניות, המשחקים יערכו ב-3 חלונות החל מנובמבר הקרוב.


| לילך וייס

 

בנובמר הקרוב נבחרת הנשים של ישראל תחל את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2021, ותנסה לראשונה מאז 2011 להעפיל לאליפות. בדומה לשיטה בשנים האחרונות,המשחקים יערכו ב-3 חלונות זמן: נובמבר הקרוב, נובמבר 2020, וינואר - פברואר 2021. 33 נבחרות יקחו חלק במוקדמות, כששתי מארחות האליפות ספרד וצרפת כבר הבטיחו את מקומן שם. הנבחרות הוגרלו ל-9 בתים, כשהמנצחת בכל בית יחד עם 5 הסגניות במאזן הטוב ביותר יעפילו לאליפות.

אז מאמן עדיין אין לנבחרת, אבל יריבות כבר יש כפי שנקבע היום (שני) בהגרלה. הנבחרת הוגרלה לבית של 3 נבחרות, יחד עם שוודיה (שסיימה במקום השישי באליפות האחרונה) ועם מונטנגרו (שסיימה במקום ה-12). בנבחרת השוודית אפשר למצוא את שחקנית ה-WNBA אמנדה זאהוי, שב-2015 נבחרה במקום השני בדראפט והיום משחק בניו יורק ליברטי, שתי שחקניות נוספות עם עבר בליגה הטובה בעולם - פרידה אלברניק ופראיה עבודי.

גם למונטנגרו לא חסר שמות מעניינים - הראשונה היא גלורי ג'ונסון שנבחרה במקום הרביעי בדראפט של 2012 ומשחק היום בדאלאס, ילנה דובלויץ' (שלא השתתפה באליפות אירופה האחרונה) זכתה באליפות ה-WNBA ב-2016 עם לוס אנג'לס ספארס והיום משחקת במקביל בליגה הטורקית, ומיליקה יובאנוביץ' משחקת באולימפיאקוס היוונית.