נבחרת הגברים הפסידה ליוון

יוון הייתה גדולה על הנבחרת שלנו בכמה מידות, ולמרות יכולת טובה בחלקים מהמשחק, זה נגמר בתבוסה 96:78. ביום שני מחכה לנבחרת המשחק האחרון במסגרת בית המוקדמות הראשון, בחוץ מול אנגליה. משחק טוב לתמיר בלאט (12 נקודות, 5 אסיסטים) וג'ייק כהן (21 נקודות). (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

כ-6800 צופים + כמה יוונים צפו בנבחרת יוון מביסה ללא קושי את נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות אליפות העולם. ברבע הראשון זה עוד היה סוג של צמוד, אבל להגנה הישראלית לא היו תשובות להתקפה האורחת גם מבפנים (65%) וגם מבחוץ (13 שלשות). לפרקים ראינו משחק טוב של הנבחרת, ובהחט אפשר להיות מרוצים מהשילוב של הצעירים שלוקחים בשתי ידיים את הקרדיט שהם מקבלים. היום זה לא הספיק, אבל באליפות אירופה הבאה נקווה שכן.

 

סיקור המשחק

תמיר בלאט קיבל קרדיט בחמישיה הישראלית, וכבר מההתחלה נראה מצויין בחלוקת אסיסטים ועם 5 נקודות ברבע הראשון. מי שנראתה פחות טוב היא ההגנה בלבן שלא הצליחה לעצור את היוונים מלחדור ולקלוע סלים קלים בצבע. אחרי  כמה דקות צמודות שהיתרון זז מצד לצד, היוונים הצליחו לפתח מומנטום בעיקר תודות לסדרת החטאות מקומיות. חטיפה של 13 ו-3/4 מהקו העלו את היוונים ל-18:11. קטש זרק למגרש חמישיה צעירה (אלטיט, מנקו, שוכמן ולוי) עם רביב לימונד כמבוגר האחראי, 2 עצירות בהגנה ודאנק לקהל של אלטיט הורידו ל-20:17 בתום הרבע הראשון.

מיטוגלו בכחול פתח את הרבע השני עם 4 רצופות, שלשה של לרנצקיס ושוב היוונים בורחים, 29:21. גם שלשה של פניני לא ממש עזרה כשהנבחרת המשיכה להציג שמירה אזורית רעה מאוד, ובלי ששמנו לב יוון בדו ספרתי 34:24. שלשה של בלאט הקפיצה קצת את הקהל אבל לא יותר מזה, היוונים המשיכו לשלוט בקצב ולהגדיל את הפער. הוואל נכנס לכמה דקות ותרם בצבע, בלאט וכהן חזרו לקלוע ושלשה של פניני הקפיצה את כל יד אליהו כשההפרש ירד ל-49:42 בלבד בירידה להפסקה.

הוואל פתח כמו שצריך את המחצית השני והכפיל את כמות הנקודות שהייתה לו עד כה, ונראה היה שכל הנבחרת העלתה רמה מבחינת ריכוז ויכולת הגנתית. אבל לא לאורך זמן. שתי הנבחרות נתקעו כמעט 2 דקות ללא נקודות, היוונים היו הראשונים לצאת מהבצורת מול האין הגנה של ישראל בדרך ליתרון 63:45. פסק זמן של קטש גם לא עזר, מנקו עם סל יפה הציל קצת את הכבוד הישראלי מרבע התקפי מזעזע (24-10 ליוון), 73:52 אחרי 3/4 משחק. הגארבג' טיים של הרבע האחרון איפשר לישראל לשחק קצת יותר משוחרר ועם הנעת כדור קבוצתית קיבלנו כמה סלים יפים. חטיפה וסל של שוכמן ואלטיט כ"א, ובסיום 96:78.

 

קלעו לישראל: ג'ייק כהן 21 (7/10 ל-2, 7/8 מהקו), תמיר בלאט 12 (4/7 מהשדה, 5 אסיסטים), גיא פניני, ריצ'רד האואל (4 אסיסטים, 3 חטיפות) ובן אלטיט (4/4 מהשדה) 8 כ"א, נמרוד לוי 7, גל מקל (4 אסיסטים), רפי מנקו ורביב לימונד 4 כ"א, חואקין שוכמן 2. כן שותפו: אבי בן שימול ובר טימור.

 

טבלת הבית

1. יוון 0-5

2. ישראל 3-2

3. אסטוניה 2-2

4. אנגליה 4-0