נבחרת U23 כ"ג באליפות אירופה

אליפות אירופה בכיסאות גלגלים לנבחרות צעירות (עד 23) תצא מחר לדרך באיטליה, יחד עם הנציגה המקומית שלנו שתנסה להפתיע ולהשתחל לאחד המקומות שמובילים לאליפות העולם בשנה הבאה. הנבחרת שלנו מציגה את הסגל הכי צעיר באליפות, אבל רובו ממשיך מהאליפות הקודמת אז סיימה ישראל במקום השישי. (צילום: ההתאחדות לספורט נכים בישראל)


| לילך וייס


לפחות מקום אחד יותר מהאליפות הקודמת. זאת המטרה של הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורסל בכיסאות גלגלים באליפות אירופה הקרובה. ב-2018 הנבחרת סיימה במקום השישי, והשנה מכוונים לפחות למקום החמישי שיקנה לנבחרת כרטיס לאליפות העולם שתיערך בשנה הבאה. בדרך לשם היא תצטרך לעבור קודם כל את שלב הבתים, שם מחכות לה אלופת אירופה המכהנת טורקיה, המארחת איטליה וצרפת.

 

לוח המשחקים (שעון ישראל):

14.6, 19:00 - נגד צרפת
15.6, 19:00 - נגד איטליה
16.6, 11:30 - נגד טורקיה

 

כאמור הסגל הישראלי הוא הצעיר ביותר באליפות הקרובה, אבל רובו כבר נטל חלק באליפות אירופה של 2018. בין השמות הבולטים שאמורים להוביל את הנבחרת יש את עמית ויגודה, שרק לאחרונה זכה באליפות המכללות בארה"ב עם מכללת ארלינגטון שבטקסס כשהוא נבחר לשחקן המצטיין של הטורניר, והיה גם אחד הקלעים הבולטים של הנבחרת באליפות הקודמת; עידו מימון לא היה חלק מהנבחרת בקמפיין הקודם, אבל הראה את היכולות שלו לאורך העונה בארץ ובגמר הגביע שנערך בשבוע שעבר במדי ספיבק ת"א. קלעים בולטים שהיו לנבחרת באליפות הקודמת ויקחו חלק גם באליפות הקרובה - ראדי דגמין ומקס פקרמן.

סגל מלא: ראדי דגמין, מקס פקרמן, חכים קשוע, ארתור חסון, עילי ירחי, שניר כוחן, ליאור איבנטסקי, עמית ויגודה, נדב מנחם, מאור לסרי, עידו מימון, איברהים בהו.

צוות: מאמן: ליאור דרור. עוזר מאמן: גדי סלוביק. מנהל נבחרת: טל רם. ראש משלחת: בנימין קליין. פיזיוטרפיסט: ערן מירב. איש טכני: דרור אבן זהב. מאמן כושר: עידן אברהם. מאמן מנטלי: מתן מרציאנו.