נגמר מהר - חולון הודחה ברבע

אחרי עונה אירופאית מוצלחת, חולון נעצרה ברבע גמר ליגת האלופות אחרי שהפסידה לאלופת השנה שעברה בורגוס. החולונים היו בעניינים רוב המשחק וגם הצליחו לעלות ליתרון 8, אבל במחצית השניה הספרדים השתלטו על העניינים בדרך לניצחון ולחצי הגמר. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

תם המסע המופלא של חולוניה לעונת 20/21 באירופה אל מול האלופה המכהנת של המפעל, בורגוס הספרדית. אותה בורגוס גם הדיחה בספטמבר 20, רק לפני 7.5 חודשים, את ירושלים והיא עושה זאת שוב מול יריבה ישראלית איכותית. משחק שהתעלה לרמה גבוה אבל הבדלי האיכות, במיוחד בחלק ההגנתי, נראה היטב לעין. בורגוס הינה קבוצה מגובשת, מנוסה ומאוד מאומנת ויש לחולון עדיין לאן לשאוף למרות עונת השיא שהיא מציגה. 

 

בורגוס (ספרד) 86 - הפועל חולון 77

תחילת ראשון, בורגוס פתחה היטב ואחרי 7 דקות היא ציינה 11:20. חולון מצידה התעוררה בזמן ועם שתי שלשות רצה 8-0 תוך דקה וחצי. פאול/סל של הולטון הגדיל חזרה כשעבירה שלישית ב 3 דקות של מגי (משחק שני ברצף שזה קורה לו) בטח לא עוזרת. סוף ראשון 19:24 ספרדי.

תחילת שני, חולון כאן ובגדול, ועם 4/6 ל-3 היא משווה, 24:24. 4 דקות מפתיחת הרבע הצהובים גם הופכים את המשחק לראשונה, אם כי בקטנה, 26:25. הקבוצות מחליפות שלשות, סל ספרדי ראשון אחרי 4.5 דקות בעקבות הגנה גדולה של חולון. שלשה של מגי, אמצע שני 32:29. שלשה פניני והספרדים לוקחים פסק זמן להתארגנות שלא עוזר כי הם מקבלים צעדים, טכנית וב"ס, פער שיא לחולון, 37:29. בורגוס מתקשה במשחק העומד אבל חולון מפרגנת לה 11 איבודים. בניטה, שעד כה עמד על 95% מהקו במפעל עושה 1/3 ויורדים למחצית עם 39:35 לחולוני (20-11 ברבע נהדר).

תחילת שלישי והספרדים, שעשו התאמות בחדר ההלבשה, עולים למחצית באנרגיות אחרות. דה זאו עוד מטביע אבל בניטה, הרכז הברזילאי הנהדר של הספרדים, משתלט על המשחק. שלישית ב"ס של וורקמן וסל של רנפרו הופכים, אמצע שלישי 46:49 ספרדי אחרי ריצת 0-8. העבירות של חולון זורמות ובורגוס פותחת פנגו על הקו, 20 לה לעומת 3 בלבד לחולון כשדדאס כבר מתחיל לבעבע. סוף שלישי 54:60 ספרדי, 15-25 ברבע מצוין.

תחילת רביעי, הצבע של חולון מופקר (ככה זה כשאתה רגיל לשחק עם גארדים ופורוורדים וללא סנטר טבעי) והספרדים עולים לדו ספרתי. השלשות של חולון מסרבות להיכנס (אחת בלבד ב-12 הדקות האחרונות) ובניטה עושה שמות. ג'ונסון עם 2/3 מהקו (0/5 ל-3) עוד מקטין לחד ספרתי, אבל הכדורסל של הספרדים נהדר, אמצע רביעי 61:72. חמישית של ג'ונסון (1/9 מהשדה) כבר הייתה אחת יותר מידיי לדדאס והמחזות המבישים מהליגה שלנו הגיעו גם לרוסיה הקרה כשהבחור מורחק ונגרר החוצה לא לפני עוד מבט מאיים למצלמה כמו שכבר הורגלנו.

עד מתי דדאס? מתי כבר תלמד להפסיד בכבוד? אקורד הסיום היה הטבעה מטורפת, מלאת כוח, של מגי שבמקום לזכות בב"ס כמעט וגמר את הקריירה אחרי עבירה קשה ומכוערת של הספרדים. הזעם החולוני, המוצדק הפעם, תורגם ע"י האפורים לטכנית, רביעית במספר ברבע, לחובת הצהובים. בסיום 77:86 לאלופה שעוברת לחצי הגמר ושולחת את החולונים הגאים חזרה לארץ.

אהבנו: 23 נק' למיילס.

לא אהבנו: 19 איב' ו-15 כ"ח בהתקפה לבורגוס שעשו את ההבדל בין ניצחון להפסד.