נוער: ב"ש, נהריה, פ"ת ויהוד בעל

4 קבוצות מנוער לאומית סיימו את העונה עם כרטיס לליגת העל לנוער בעונה הבא - מהצפון העפילו מכבי פ"ת יותם שסיימה את מחוז צפון במקום הראשון ללא הפסדים, והפועל ניר נהריה שסיימה כסגנית. בדרום היו אלו הפועל ב"ש שסיימה שניה וע.ל.ה יהודה שסיימה שלישית (ראשל"צ האלופה לא יכולה לעלות).


| לילך וייס

 

מכבי פ"ת יותם - מקום ראשון לאומית צפון (0-26)

בניגוד לציפיות והתחזיות בטרום העונה, בהן דובר על התמודדות במרכז הטבלה, הקבוצה עשתה עונה מדהימה וסיימה אותה ללא הפסדים. הליגה לנוער לאומית צפון הייתה איכותית במיוחד השנה כאשר בצמרת קבוצות מצויינות, ובסיבוב הראשון הקבוצה התקשתה מאוד. שני משחקים הלכו להארכה, ועוד שני משחקים היו צמודים מאוד, והכל קרה דווקא במשחקיה הביתיים ולאחר פיגור דו ספרתי במהלך המחצית השניה. בסיבוב השני הכל התחבר, ובזכות האופי המדהים והחזק של השחקנים, רמת מחוייבות גבוהה לכדורסל בכלל לקבוצה ולמועדון בפרט, חברות ופירגון בין השחקנים ואימונים חזקים ותחרותיים הקבוצה הפתיעה ולא הפסידה.

אלעד יערן, מאמן הקבוצה: ״התברכתי לאמן אוסף של שחקנים מצויינים שלפני הכל הם בני אדם איכותיים וספורטאים בנשמה. חלקם ממשיכים לנוער על, חלקם עולים לבוגרים ארצית (קבוצה שתהיה מבוססת על שחקני מחלקת הנוער), וחלקם יהיו חיילים טובים ביחידות מובחרות״.

סגל הקבוצה: אופק לוי (חריג), טל שמי, גיא בכר, ניב גרונדמן, רועי נזהר, בן פדות, רועי בן נון, איתי וידר, יובל ורניק, אוראל אבירם, יהב כלפון, תומר אבירם, אריאל רוזנגרט, אריק איסקוב, עמית שגיא.

 

הפועל ניר נהריה - מקום שני לאומית צפון (5-21)

הישג מדהים לקבוצת הנוער של הפועל ניר נהריה בכדורסל. הקבוצה, אותה מאמן ששי זיסקינד, מנהל מקצועי תמיר קוסטיקה, עלתה לראשונה לליגת העל מאז החליטו באיגוד הכדורסל לצמצם את הליגות. כבר בתחילת חודש אוגוסט 2018 הראתה הקבוצה שהיא ראויה לעלות ליגה עם היכולת שהציגה בהכנה במשחקי האימון. סיבוב ראשון מצוין במאזן של 11 נצחונות ו-2 הפסדים נתנו לה יתרון משמעותי לסיבוב השני, שבסופו נהריה הבטיחה את עליתה ללית העל 2 מחזורים לסיום הליגה.

הסיפור היפה בקבוצה הוא שהיא מורכבת 6 שחקני בית שגדלו במועדון - אלון שושני(חריג גיל שהיה הרכז הבולט בליגה ), אלדר יעקב , רביד שלומן, אורי רביד, בן לוי, סופר עידו. באגודה 2 שחקנים מהמגזר (מעיליא) - חנא עבד  ונזאר עסאף, ושני שחקנים מבחוץ ירדן בר (ממוצקין) ואור אוליאל (מביאליק). המאמן ששי זיסקניד מאמין שהקבוצה שנה הבאה תיהיה קבוצה טובה מאוד כי 6 משחקני הקבוצה ימשיכו גם בעונה הבאה + חיזוק של 2 העברות טובות ונהריה תעמיד קבוצה חזקה!

ששי זיסקינד, מאמן הקבוצה: "היה לי הזכות והכבוד לאמן חבורה מדהימה של גברים"

 

הפועל ב"ש \ בני שמעון - מקום שני לאומית דרום (3-22)

אחרי שהקבוצה הבוגרת עשתה את זה בשנה שעברה, הגיע השנה תורה של קבוצת הנוער. הפועל באר שבע / בני שמעון עברה עונה לא פשוטה בליגה הלאומית לנוער, עונה בה חוותה לא מעט פציעות, הופיעה למשחקים בסגלים חסרים מאוד, פגשה יריבות קשות לצמרת אך בסופו של דבר הצליחה לסמן וי ולעמוד במטרה.

זה אולי לא ההישג הכי גדול של מחלקת הנוער של המועדון בשנים האחרונות, או של קבוצת הנוער בפרט (ששיחקה בליגה הלאומית, שהייתה הליגה הראשונה, במשך עונות ארוכות) - אך ללא ספק מהמשמעותיים שבהם. בכלל, המחלקה בשנים האחרונות עוברת שינויים משמעותיים, גדלה ומתרחבת, והפכה למעשה לייצג לא רק את העיר באר שבע אלא את אזור הנגב כולו. מלבד השחקנים שגדלו בבית הספר לכדורסל של המועדון תמצאו בקבוצות התחרותיות של המחלקה שחקנים גם מישובי הסביבה - עומר, מיתר, להבים, דימונה, רמת נגב ואשכול.

כך למשל, חן קראוניק, כוכבה הגדול של הקבוצה עושה את דרכו לבאר שבע מקיבוץ בארי, ומאמן הקבוצה - ישראל ברוך, שמזוהה יותר מכל עם הכדורסל בנגב, מתגורר בכלל בישוב להבים. בשנתיים האחרונות התרחבה המעטפת המקצועית סביב מחלקת הנוער והיא כוללת בין השאר מאמן כושר צמוד, תזונאי, מסגרת מצוינות, מערכי וידאו ועוד. שיתוף הפעולה בין הגורמים, ודור השחקנים המוכשר ששיחק השנה בקבוצה, סייע לה לעמוד במטרה שהציבה לעצמה בקיץ - ולקפוץ לליגה של הגדולים.

ישראל ברוך, מאמן הקבוצה: "השחקנים האלה נתנו עונה גדולה. היה כיף גדול לאמן את החבורה הזאת השנה, חבורה מגובשת, ממוקדת מטרה, שחקנים שנתנו הכל מעצמם כדי לעמוד במטרה ולקחת את המועדון שלנו עוד רמה אחת למעלה. היה לי הכבוד לאמן אותם השנה, יחד עם עוזרי ארנון בורנשטיין, ואין לי ספק שנעמוד באתגר ובמטרות שלנו בשנה הבאה, בליגת העל".

 

ע.ל.ה יהוד - מקום שלישי לאומית דרום (5-20)

קבוצת הנוער לאומית של מועדון הכדורסל ע.ל.ה יהוד המאומנת ע״י יניב וינוגרד העפילה לליגת העל בכדורסל בפעם הראשונה בהיסטוריה של המועדון. במשחק שהבטיח את העליה היא פגשה את מכבי עופר ראשל"צ, וניצחה אותה בתוצאה 73:72 משתי קליעות עונשין מדוייקות של האייסמן הווינר שחף שטיינברג 11.8 שניות לסיום המשחק. יהודה זוכה בכרטיס לליגת העל בגלל שלראשל"צ כבר יש קבוצה בעל, ולכן עופר ראשל"צ שסיימה במקום הראשון נשארת בלומית.

סגל הקבוצה: עמית רז (קפטן), שחף שטיינברג, איתי פלד, תומר נגר, אביב נטף, עומר פלח, נדב מינסקי, עמית פינק, ניסים צבי, גל שאול.

יניב וינוגרד, מאמן הקבוצה: ״אושר גדול והתרגשות אדירה, כולי מלא בגאווה והתפעלות מהשחקנים שלנו, הם נתנו משחק הקרבה הרואי הערב וזה לא מובן מאליו. הייתה עונה בלתי רגילה, חזרנו מהקבר כל-כך הרבה פעמים השנה והיום הזה מסמל את כל מה שעברנו במשך המסע המדהים הזה לעבר הכרטיס לליגת העל. הליגה ברמה מאד גבוהה העונה כשכל קבוצה ממקומות 1-10 מסוכנת ומוכשרת ולמרות הכל, דווקא הנוער שלנו שנחשבו אנדרדוג ומועמדים למקומות 9-12 על פי רוב המאמנים והמסקרים של הליגה, עשו את זה ובגדול, שלושה מחזורים לסיום העונה!

אני רוצה להודות לראשי המועדון ליאור פנדו ואלי ויזן שהביאו אותי לע.ל.ה יהוד כאשר הנוער עוד היה בליגה האחרונה ונתנו לי אוטונומיה מוחלטת בניהול המערך המקצועי ט׳-יב׳ ותמכו בי בכל החלטה והעלייה הזאת לא הייתה מתרחשת בלעדיהם. תודה למאמני המועדון ובייחוד ללירן לביא שסייע לי רבות בצד הלוגיסטי של הקבוצות. תודה מיוחדת לשני בוגרי מחלקת הנוער שלנו אביאל בן-גד ויהונתן נימני שהגיעו כל השנה לאימונים לפי בקשותיי הנשנות להשלים סגל ועשו זאת במסירות ונאמנות מוחלטת. תודה להורי השחקנים שליוו ותמכו בנו כל השנה במשחקי הבית ובמשחקי החוץ. וכמובן התודה הכי חשובה היא לאשתי ענבל שסופגת אותי כל העונה וצריכה לשמוע אותי מספר לה על טקטיקה למשחקים ועל כמה כל משחק הוא מלחמת עולם ומשחק עונה״.