נוער דרום: ירושלים ניצחה בנ"צ

הירושלמים הביסו את נס ציונה בחוץ וסידרו לעצמם מקדמה חשובה מאוד לקראת המאבק על המקום בפלייאוף. מכבי ת"א הפצועה הצליחה לתת פייט צמוד למוליכה מראשל"צ אבל נכנעה בסיום, משחקים צמודים קיבלנו גם בתחתית כשיבנה ניצחה בנקודה את רחובות וחולון בשתי נקודות את יהוד. במשחק שנעל את המחזור הפועל ת"א ניצחה את ב"ש.


| לילך וייס

 

הפועל ת"א - הפועל ב"ש 92:110

 

ע.ל.ה יהוד - הפועל יורם חולון 61:59

 

אליצור יבנה - מכבי רחובות 63:64

 

הפועל נס ציונה - הפועל ירושלים עזרא 71:53

הפועל ירושלים ועירוני נס ציונה נפגשו למשחק כאשר שתיהן מתחרות על המקום הרביעי המוביל לפלייאוף. נס ציונה שהפסידה בסיבוב הקודם ב-16 הפרש קיוותה לנצל את הבית לניצחון כדי להשיג יתרון פנימי במאבק בין הקבוצות בהמשך העונה. המארחת פתחה עם תומר אברמוביץ', שקד ג'רסי, טל זהביאן, להב אקרמן ואופיר גולדשטיין, בירושלים פתחו איילון ששון, יובל שניידרמן, אלון אפל, טל בן עטר ובועז קינג.

פתיחת המשחק הייתה של הירושלמים כאשר הם עוצרים את תומר אברמוביץ' ואופיר גולדשטיין, ובעזרת נקודות של טל בן עטר ואיילון ששון עולו ליתרון 8:0 מהיר. אופיר פלצמן לקח פסק זמן כדי להרגיע את העניינים וממנו נס ציונה יצאה אחרת לגמרי. דקות טובות של גולדשטיין ועזרה של אברמוביץ ושקד ג'רסי הובילו לריצת 3-15 מקומית ובסוף הרבע הראשון 11:15 כתום. הרבע השני המשיך להיות חזק מבחינה הגנתית. בירושלים בועז קינג ויובל שניידרמן שמרו את אברמוביץ' וגולדשטיין והקשו על כל פעולה שלהם, ומנגד גולדשטיין שלט ברחבה של נס ציונה וחילק גגות לכל מי שהעז לחדור. הקבוצות ירדו להפסקה כאשר ירושלים מובילה 25:23.

את הרבע השלישי נס ציונה פתחה משוחררת יותר, ובעזרת מתפרצות של ג'רסי וכמה חדירות של גולדשטיין עלתה ל-28:33, כאשר ירושלים נראית תקועה בהתקפה. בדקות האלה יואב שטרית החזיק את ירושלים במשחק, כשגולדשטיין מנגד המשיך להחזיק את נס ציונה ביתרון בדרך ל-35:39 לנס ציונה באמצע הרבע השלישי. שלשה של טל בן עטר ועוד אחת של איילון ששון על הבאזר של ה-24 הצליחו לשחרר את הירושלמים ומנגד לא איפשרו לנס ציונה להגיע למשחק הריצה שכל כך חשוב לה, וירושלים הצליחה לרוץ ליתרון 48:41 בסוף הרבע השלישי. לרבע הרביעי ירושלים עלתה במטרה לגמור את המשחק. עבודת הגנה גדולה של אור כהן על אברמוביץ', בתוספת לקליעה מבחוץ של אלון אפל וחטיפות של יובל שניידרמן עזרו לה לרוץ ולהגדיל את הפער עד ל-20 הפרש, ובסיום 71:54 לאורחים.

 

מכבי ת"א טדי - מכבי ראשל"צ 84:78

בסיבוב הקודם כשהשתיים נפגשו קיבלנו משחק חד צדדי לטובת הכתומים. הפעם זה כבר היה הרבה היותר צמוד. מכבי ת"א למרות חסרונות של עמית אהרוני הייתה צמודה לאורחת כל המשחק, בעיקר הודות ליונתן אטיאס שנתן משחק מצויין בצבע ולשלשות של נדב סהר. ראשל"צ מנגד רשמה יום טוב מחוץ לקשת עם 9 שלשות, כשטל פלד ואיתן בורג שוב מובילים את ההתקפה בדרך לניצחון ולשמירה על המאזן המושלם במקום הראשון.

קלעו לת"א: יונתן אטיאס 27, הראל רינסקי 15, נדב סהר 13 (4 שלשות), יובל לוין ויניר גדות 8 כ"א, נדב ינקוביץ 7.

קלעו לראשל"צ: טל פלד 25, איתן בורג 18, רועי ויגודמן 14, ליאור ברקוביץ ואפק שפיר 8, יוגב עובדיה 6, עומר חממה 3, עידו רומי 2.